Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: server hacked by bezele crew, bezels@walla.com, gl
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
mhs
server hacked by bezele crew, bezels@walla.com, glupi admini rox

co to?
radziel
Strona juz zablokowana, odrazu forum mi wskakuje.
trucksweb
ktos sie w hakera bawil i zhakowal forum mad.gif
niech sie popisuje gdzie indziej exclamation.gif
tiraeth
Z POCHODNIAMI NA NICH biggrin.gif Nie będą nam nasze kochane php.pl hackować tongue.gif
dragossani
Nie zdążyłem z miłym panem hackerem porozmiawiać po tym jak łaskawie oddał su na serwerze. Niedługo będę wiedział coś więcej i dam znać.
hwao
Raczej wołałbym uniknąć głupich pytań, wiec od razu powiem ze ja nie posiadam jakichkolwiek informacji na temat „tego” zdarzenia wiec imho nie ma, co pisać postów „co się stało”.
Jak cos będzie więcej wiadomo to na pewno będzie napisane.
DeyV
Przykro to mówić, ale wygląda na to, że znów pochopnie okazane zaufanie wychodzi nam bokiem.
Jednak nie należy zbyt chętnie ufać ludziom. Inaczej ktoś z całą przyjemnością wykorzysta ten fakt, i zrobi Cię na szaro.
Przykre to, ale niestety - najwyraźniej na to wskazują fakty...
NuLL
php.pl - już działa i masz sie dobrze smile.gif

BTW. Banda świrów - jakby nie mogli zhakować serwera jakieś partii politycznej....Nie mają jaj i się boją, że ich namierzą....
serafin
Niektorzy oferowali swoja pomoc dawno temu w przeinstalowaniu serwera. Ale wy nie - nie potrzebujecie pomocy - system bez aktualizacji, mozna znalezc kilkaset exploitow. I znowu nikt z tym niczego nie zrobi, ba, nawet jesli sie znajdzie ochotnik to "zarzad" nie zgodzi sie ze wzgledu na brak "zaufania"....

Pozdrawiam,

P.S. Macie na co zasluzyliscie
itsme
Cytat(serafin @ 2005-06-30 18:02:08)
Niektorzy oferowali swoja pomoc dawno temu w przeinstalowaniu serwera. Ale wy nie - nie potrzebujecie pomocy - system bez aktualizacji, mozna znalezc kilkaset exploitow. I znowu nikt z tym niczego nie zrobi, ba, nawet jesli sie znajdzie ochotnik to "zarzad" nie zgodzi sie ze wzgledu na brak "zaufania"....

Pozdrawiam,

P.S. Macie na co zasluzyliscie

serafin: tak i Ty byś lepiej to zrobił ... i było tak jak na www.phpbb.pl i zapewne padałyby wypowiedzi takie jak na forum webhelp.pl mam znalesc linka pnie web86 ? dziekuje za takiego admina ktory nie wiele ma z odpowiedzialnoscia ... i szarogesi sie kiedy tylko moze ... Twoja wypowiedz jest najlepszym tego przykladem :-)
zas Ty startowales na admina i przegrales ... widocznie za cienki byłes ...

a hack kazdemu moze sie zdarzyc nie rozpaczamy nie placzemy nie wieszamy sie z tego powodu ...

pozdrawiam
serafin
Nie mowie o sobie It's me winksmiley.jpg Poza tym nie tobie oceniac moje umiejetnosci administracyjne winksmiley.jpg

Swoja droga nie mowilem o sobie, ale ty musiales odpowiedziec atakiem na moja osobe zamiast odpowiedziec na moja argumentacje.

Zenada, nic dziwnego ze nic sie nie dzieje wokol php.pl
itsme
jjjasne "nie mowilem o sobie .... " w to ja nie daje wiary ...
startowales na admina nie wybrali Ciebie
teraz wytykasz to iz inni chcieli pomoc .... i nie masz siebie na mysli ;-)

jedyna osoba ktora ochoczo chciala "pomoc" byłeś TY i jedyną osoba której nie zaufał zarząd jesteś TY wiec przestań mącić i tak ciężką wodę wokół siebie ...

hahaha nie miałem siebie na mysli ależ mnie ubawiłes .... od niepamiętnych czasów zawsze siebie miałeś na mysli ... jaki to jestes skrzywdzony, niedoceniony, i takie tam balaniuki ... ehhhh

ok koncze bo poprsotu szkoda mi czasu na Ciebie ...
eS...
Panowie, czy ten hack czy co to było musi być powodem kłótni?? Myśle że nad problemem lepiej pomyśleć a nie obrzucać sie błotem nawzajem smile.gif. Myśle że to nie pomaga a szkodzi. Takie jest moje skromne zdanie
PEACE guitar.gif
serafin
Skrzywdzonego ty probujesz ze mnie zrobic. Kolejny raz wywracasz kota ogonem, zamiast podjac trud odpowiedzi na moje zarzuty. Ale nie ty wolisz odpowiedziec atakiem, gdy ktos tylko podejmie kwestie stojace cierniem w oku zarzadu php.pl
hwao
prosze pisac na temat w przeciwnym razie zablokuje topic - wszelkie klutnie na pw.

Dziura jest zapewne nie jest usunieta i taka zostaje, mysle ze powodoem dyskusji powinno byc jak najszybsze jej "zamkniecie' eot.
bela
Hwao, kłótnie winksmiley.jpg
---
przepraszalem za cos na ircu... jak byles to powinienes wiedziec...
hwao
Bakus
EOT
dragossani
Tylko krótkie post scriptum:

Serwer wymaga przede wszystkim uszczelnienia od strony ilości punktów dostępowych do niego, ponadto potrzebna jest aktualizacja bibliotek. To nam udowodnił ten hack - sprawa jest oczywista.

@Serafin: Konkrety prosimy. Na PW do kogoś z zarządu - kto, kiedy i w jakim zakresie może pomóc przy serwerze. Potrafimy obdarzyć ludzi zaufaniem. Pomoc się przyda.

@Itsme: Weź coś na wstrzymanie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.