Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pisanie gry mmorpg
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
Diwi
Witam
Ostatnio zacząłem pisać gre MMORPG w php. Będzie to gra oparta o grę cRPG "Gothic II". Mam pytanie jakie są etapy pisania czegoś takiego ?

Ja myśle że najpierw musze napisać obsługe użytkowników chociaż nie wiem czy to dobra droga. Jak wy uważacie ?

Pozdrawiam
tiraeth
Najpierw to powinieneś się zastanowić nad kilkoma zagadnieniami dot. tworzenia takich gier...
  • Umiesz pisać obiektowo?
  • Z jakiej bazy danych masz zamiar korzystać?
  • Będziesz posługiwać się jakimś sterownikiem do DB?
  • Jakieś szablony (Smarty etc.) ?
  • Zastanów się nad uprawnieniami użytkowników
  • Zabezpieczenia gry
    resztę sobie dopisz...
Co do etapu tworzenia czegoś takiego: zacznij od potrzebnych klas i funkcji, potem pójdzie już łatwiej smile.gif
Diwi
1. Umiem
2. MySQL
3. AdoDB
4. Smarty
5. No to trzeba będzie przemyśleć
6. Zabezpieczenia będą smile.gif

Pozdrawiam
bela
Rozpisz sobie bazę danych a cała reszta jest tylko front-endem dla niej winksmiley.jpg
tiraeth
1. To dobrze smile.gif
2. Do takich projektów polecam PostgreSQL ze względu na bezpieczeństwo i większe możliwości układania zapytań
3. Może być tongue.gif
4. No Smarty, ok... ale czy tyle opcji jest potrzebne?
5. No to przemyśl biggrin.gif
6. To może Ci ktoś podpowie jakie musisz dać smile.gif

Napisz tutaj jak będą wyglądały (albo jak planujesz aby wyglądały) tabele w SQL, a może ktoś pomoże z modyfikacjami!
Imperior
Hm... najważniejsze są założenia... czy dobrze przemyślałeś tę grę? Czy oprócz nauki wynikłej z pisania tego, ktoś coś na tym skorzysta? czyt. czy będzie się dało w to jakoś grać biggrin.gif
sobstel
Cytat(tiraeth @ 2005-07-01 22:00:11)
Do takich projektów polecam PostgreSQL ze względu na bezpieczeństwo i większe możliwości układania zapytań

gorzej z hostingiem.... bo albo nie ma albo trzeba doplacac albo admin lewy z postgresa
Diwi
Więc tak co do PostgreSQL pod gre mamy już sponsorowane konto i domene na którym nie ma w/w bazy więc nie wchodzi ona w gre sad.gif. Co do gry to zapraszam na forum gdzie będą umieszczane wszystkie szczegóły (nie oceniajcie go po layoucie bo narazie póki grafik nic nie przygotuje lecimy na darmowym :/) Jest tam specjalny dział propozycje w którym znajduje się topic z podstawowymi założeniami gry. I jeszcze jedna rzecz jeżeli ktoś byłby chętny potrzebuje jeszcze jednego programisty do współpracy, zgłoszenia prosze pisać w dziale "Rekrutacja".

Pozdrawiam
Imperior
Więc zaplecze masz, źle oceniłem.
IMHO na początek wypadało by zrobić obsługe użytkowników - autoryzacja, uprawnienia, sesje.
Na tym wszystko będzie się opierać, więc powinno to być zrobione dobrze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.