Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt do zapisywania informacji o użytkowniku
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
pharao
No więc mam taki skrypcik który przekierowywał użytkownika i przy tym zapisywał do pliku redirdata.php informacje o nim. Usunełem część odpowiadającą za przekierowywanie (bo mi to nie jest potrzebne) i zostało mi coś takiego:

<?php
$DATA_FILE = "redirdata.php";
if (strlen($QUERY_STRING) > 2) {
if (file_exists($DATA_FILE)) {
$fp = fopen("$DATA_FILE");
flock($fp, 1);
$count = $QUERY_STRING;
$ip = $REMOTE_ADDR;
$from = " from ";
$today = gmdate("F j, Y, g:i:s a");
$space = " -- ";
$time = mktime();
$newline = "<br>";
fseek($fp,0);
fputs($fp, $today);
fputs($fp, $space);
fputs($fp, $count);
fputs($fp, $space);
fputs($fp, $from);
fputs($fp, $ip);
fputs($fp, $newline);
flock($fp, 3);
fclose($fp);
}
else {
echo "Can't find file, check '\$file' <BR>";
}
}
?>


gdy wchodzę na plik php w którym to jest zapisane przeglądarka nie wywala żadnych błędów ale też nie zapisuje do pliki redirdata.php informacji:( ustawiłem chmod 777 dla jednego i drugiego pliku i też nic:( odrazu mówię że z php mam do czynienia od wczoraj i nie za bardzo się w tym łapie więc proszę nie bić za niewiedzie i proszę o wytłumaczenie w sposób łopatologiczny smile.gif
tiraeth
Proszę zedytować post i umieścić kod php w odpowiednich znacznikach!

Tak poza tym, to otwierasz plik ale nie ustawiłeś w jakim trybie...

fopen" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual - poczytaj o tej funkcji!
Speedy
Dobra, z racji tego, że ujawniłeś swoją niewiedzę i jak piszesz uczysz się php od wczoraj (mogłeś zacząć od "Hello World" tongue.gif) , to Ci odpowiem, chociaż nie czuję się dzisiaj najlepiej .
Na wstępie powiem :
Zrób tak , jak napisał mój przedmówca ! .

Teraz skrypt łopatologicznie mam nadzieję...

  1. <?php
  2.  
  3. $data_file = 'redirdata.php'; // definiujesz plik , w którym będą zapisywane dane
  4.  
  5. if(is_writeable($data_file) && file_exists($data_file)) // sprawdzasz , czy plik istnieje i czy jest zapisywalny. Jeśli tak, jedziesz dale
  6. , jeśli nie przechodzisz do else
  7.  
  8. {
  9.  
  10. $uchwyt = fopen($data_file, a); // robisz uchwyt tryb a oznacza otwarcie pliku do dopisywania nowej treści
  11.  
  12. $user_info = date(&#092;"Y-m-d G:i:s\").'--'.$_SERVER[\"REMOTE_ADDR\"].'<br />'.\"rn\"; // definiujeszcz to, co chcesz zapisać, czyli datę i ip
  13.  
  14. fputs($uchwyt, $user_info); // wklejasz to do pliku
  15.  
  16. fclose($uchwyt); // zamykasz plik
  17.  
  18. header(&#092;"Location:http://www.onet.pl\"); // i tu masz swoje przekierowanie, jeśli nie jest Ci potrzebne, to sobie usuń
  19.  
  20. } 
  21.  
  22. else // w razie nie istnienia pliku lub, gdy plik jest niezapisywalny
  23.  
  24. {
  25. echo 'ERROR - nie można zapisać danych do pliku';
  26. }
  27. ?>


cya .

Następnym razem prawdopodobnie oleję tym podobne posty (zadawanie pytań na forum to jest ostateczność !) .
pharao
dzięki pomogło:P sorry za moje lamerstwo:P
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.