Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PEAR::DB -> problem z $dns
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
Lechu
Witam,

nie mogę nawiązać połączenia z mysql poprzez PEAR:biggrin.gifB. Mam zainstalowany krasnal serv.

do połączenia używam następującego ciągu dns:

Cytat
mysql://user:passwd@host/db_name


jako host podaje: localhost,

otrzymuje następujący komunikat:

Cytat
Unable to include the DB/mysql.php file for `tutaj podany przeze mnie dns'

Ktoś wie co może być przyczynąquestionmark.gif?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Lechu
SongoQ
A na pewno sciezka do tego pliku z klasa jest prawidlowa?
Lechu
Scieżka jest na pewno prawidłowa ponieważ ten błąd zwrócony jest właśnie przez metodę connect($dns), a komunikat odczytany za pomoca metody getDebugInfo() winksmiley.jpg ...

gdyby ścieżka nie była prawidłowa, to nie mógłbym z nich korzystać
bozykster
Witam!! widze stary temat na forum a dla mnie całkiem aktualny jak by ktos mial rozwiązanie tego problemu bądź wiedział jak do Krasnalserv v.2.7-4 dograć sprawnie PEAR :: DB --wiem że krasnal ma swoja własna strukture i wewnętrzna kombinacje i wrzucenie pear i db do katalogu pear i zmiana include niestety nie wiele daje ... niestety... błąd występuje na DB::connect($dsn) Error : not found. nie znajduje bazy...
require_once('DB-1.7.6/DB.php');

$user = 'root';
$pass = 'krasnal';
$host ='localhost';
$db ='zakladki';

$dsn = "mysqli://$user:$pass@$host/$db";

$dba = DB::connect($dsn);

if (DB::isError($dba)) {
echo 'Błąd połączenia z bazą danych!';
echo $dba->getMessage();
exit();
}else
echo('połączony');

/*
* zapytania SQL
*
*
*/
$dba->disconnect();

zaznaczam że root ma wszelkie mozliwe uprawnienia .... pomocy koledzy

Jak by ktos miał jakis porządny pack krasnal z PEAR i DB który by ładował je do dziwnej struktury krasnala..

tak to w życiu jest .. można przesiedziec 2 noce i zastanawiac się dalczego niechce klasa DB znaleźć bazy a błąd jest tak banalny że to głowa mała... jedna literka mój błąd byl taki : $dsn = "mysql{i}://$user:$pass@$host/$db"; tak to {i} bylo powodem mojej adoracji nocnej
jak to się mowi "trzeba czaić baze" w jakiej się operuje ;-) i mniej skryptów kopiować na rzywca.. pozdrawiam ktokolwiek tu zajrzy ..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.