Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: księga gości: wpisy w jednym pliku czy kazdy osobno ?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
highlander
ktory system zapisu wpisow w ksiedze gości jest nooo tak powiem lepszy ? ze kazdy wpis bedzie w osobnym pliku czy wszytkie w jednym ? ... jak taka ksiega bedzie posiadac zaluzmy 546 i kazdy wpis bedzie w osobnym pliku too taka forma zapisu jest bardziej wydajna od tej gdzie wpisy sa w jednym pliczku trzymane ? czy roznicy nie ma i tu tylko chodzi o wygode pisania ?
KaMeLeOn
Polecam każdy wpis w osobnym pliku....
Jeśli będziesz wszystko trzymał w jednym pliku to po pewnym czasie on będzie duży i wczytywanie takiego pliku będzie dłuższe...
Jabol
ja osobiście polecam baze danych zamiast plików i wszystko trzymać w jednej tabeli winksmiley.jpg . A tak na serio to w wielu plikach miałbyś może i nawet lepiej, ale to musiałbyś jakiś mądry system nazewnictwa wymyślić i na pewno byłby bałagan. Ale właściwie sam zdecydowałbym się raczej na jeden plik, może XML, może oddzielanie |, ale jeden plik.

update to v1.1
Nie wziąłem pod uwagę tego, co Kameleon napisał, a ma calkowitą racje. Chyba też bym rozdzielił pliki.
sh0re
W miare prostym i calkiem dobrym sposobem jest przetrzymywanie X ilosci wpisow w jednym pliku. Powiedzmy ze w jednym pliku jest do 100 wpisow. W kazdej linijce separatory oddzielaja poszczegolne stringi ktore potem ladowane sa do tabeli. Fe:

zawartosc pliku wpisy.txt :

Autor 1 wpisu||Email Autora||Tresc wpisu
Autor 2 wpisu||Email Autora||Tresc wpisu
Autor 3 wpisu||Email Autora||Tresc wpisu

kawalek kodu:

Kod
<?

//ladujemy kazda linijke do jednej komorki w tabeli

$wpisy = file('wpisy.txt');

//rozbijamy 1 linie pliku, czyli zerowa komorke na poszczegolne czesci

$wpis1 = explode("||",$wpisy[0]);

//otrzymujemy:

print_r($wpis1) //Array ( [0] => Autor 1 wpisu [1] => Email Autora [2] => Tresc wpisu )

?>

Calkiem dobrze sprawdza sie w praktyce, sam uzywam.
KaMeLeOn
Cytat
W miare prostym i calkiem dobrym sposobem jest przetrzymywanie X ilosci wpisow w jednym pliku. [...], sam uzywam.

No to nie jest zbyt dobry pomysł...
Wyobraź sobie, że masz 1000 wpisów i to cały czas Ci się powiększa...
Wczytywanie takiego pliku do tablicy to nie za dobry pomysł....

Dobra organizacja katalogu i nazwy plików i będzie szybciutko śmigać.
sh0re
X ilosci, czyli np 100, 50 czy ile tam sie chce w jednym pliku, nie ma balaganu, a wczytuje tylko potrzebny plik wiec szybko to robi. Nie widze przeciwwskazan co do tego.
highlander
no wlasnie jestem w trakcie pisania ksiegi i kazdy wpis jest zapisywany w osobym pliczku w postaci:
[php:1:edc6730073]
<?php
$nick="highlander";
$mail="fx7@o2.pl";
$www="nie ma";
$gg="3042355";
$tresc="jakis wpis";
$ip="127.0.0.1";
$data="16:11:55 5/6/2003";
$id="2";
?>
[/php:1:edc6730073]
ale zastosowalem kiepski tak powiem system wyświetlania ponieważ przy każdym wejściu na booka jest tworzona tablica ktora zawiera wszystkie nazwy plikow w których sa te wpisy w takiej postaci jak wyżej dalem przykład, taka tablica jest puzniej cieta po 15 i te 15 pozycji zawieraja nazwy plikow które sa przy pomocy petli includowane i te zmienne ktore sa trzymane w tych plikach sa układane w tabeli. No moze to dobry system jak ksiega bedzie posiadac do 150 wpisow alee jak bedzie miala 500 wpisow to robienie przy kazdym wywolaniu strony glownej tablicy zawierajacej 500 pozycji z ktorej sa wyswietlane tylko 15 pozycji jest nooo strasznie nie wydajne i wolne .... moja ksiega ktora wyswietle wpisy tak jak wyzej napisalem i jest no fazie pisania, testowania i posiada pewnie nie jeden błąd mozna znaleść pod adresem http://www.howks.piwko.pl/sim/book.php
spenalzo
Tak jak napisał Kameleon, przechowywanie wszystkich wpisów w jednym pliku nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak pisałem swój serwis to robiłem wszystko w jednym, a po 1,5 roku niektóre pliki mają po 2-3 MB... No ale niedługo będzie całkiem nowa odsłona mojego serwisu :-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.