Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uh.. sprawdzanie czy plik istnieje
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Wicko
Witam :-) właśnie robie sobie modół do panelu admina, który odpowiadałby za galerię..

Chcę wykombinować takie coś, że sprawdzałby po kolei każdy plik w danym katalogu.. i przy każdym pliku skanował plik tekstowy.. jezeli przez caly plik w $gallery[0] ( :-) ) nie zostanie odnaleziona nazwa pliku .. to powinien wyświetlić mi formularz w którym mógłbym opisać zdjęcie... i taki input zawsze, jeżeli nowy plik nie zostanie odnaleziony w bazie ;-)

mam nadzieję że rozumiecie.. siedziałem nad tym godzine i nie wykombinowałęm jak.. zrobiłem to:
  1. <?php
  2.             $file=file('FILES/IMG/FOTO/'.$_GET['id'].'/'.$_GET['id'].'.txt');
  3.             $handle=opendir('FILES/IMG/FOTO/'.$_GET['id'].'/big');
  4.                 while (false !== ($plik = readdir($handle))) { 
  5.                     if(($plik!=='.') && $plik!=='..') {
  6.                         for($i=0;$i=count($file);$i++) {
  7.                             $gallery=explode('||', $file[$i]);
  8.                                 if($gallery[0]==$_GET['img']) { //pieprzyc to -- zly if
  9.                                     $a=1;
  10.                                 }//jeżeli img nie ma przez caly plik ---- UJ! nie wiem jak :/
  11.                         }
  12.                     }
  13.                 }
  14. ?>

i tak jak mowia komentarze ( denerwowalem sie przy tym tongue.gif ) petle sa chyba ok.. tylko nie wiem jak if wykombinowac :/

chodzi o to, żebym ja mógl uploadować sobie pliki na serwer za pomoca ftp, a potem juz na stronie je opisywać.. do wyswietlania zdjec z opisami mam bazę.. w której definiuję kolejne zdjęcia. i właśnie jeżeli w bazie nie zostanie odnalezione zdjęcie to ma wyświetlic formularz. :]
toczek
hmm moze taki pomysl Ci sie spodoba smile.gif.
A moze poprostu wyciagnac wszystkie adresy plikow z bazy razem z nazwami do jednej tablicy a w drugiej tablicy przejechac sie po tych folderach i potem uzyc funkcji array_diff ? :] wyrzuci czesc rozniaca sie smile.gif. Oczywiscie trzeba te tablice podobnie poskladac.

tak w ogole to przebudowalbym ta opcje z uploadem plikow przez ftp na upload przez formularzyk na www i odrazu dodawanie odpowiednich opisow do bazy i przesuwanie w odpowiedni folder. Wtedy baza nie stracila by spojnosci z fizyczna zawartoscia dysku smile.gif.

mam nadzieje ze jakos pomoglem smile.gif
Wicko
Cytat
tak w ogole to przebudowalbym ta opcje z uploadem plikow przez ftp na upload przez formularzyk na www i odrazu dodawanie odpowiednich opisow do bazy i przesuwanie w odpowiedni folder. Wtedy baza nie stracila by spojnosci z fizyczna zawartoscia dysku

Gdybym chciał, to pewnie bym tak zrobił ;-) rzecz polega na tym, że wysłanie przez ftp dużej ilości zdjeć będzie dużo szybsze i za jednym zamachem.. na w panelu admina byłoby to męczące :-)

edit: część różniąca się ma właśnie zostać, żeby wyświetlić z niej formularze - jak to zrobić?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.