Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Web services - który protokół ?
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
lukaswoj
Witam

Mam taki pomysł na aplikację, dość sporą (zarządzanie baża klientów, pełna księgowość, obsługa techniczna( zarządzanie usługami klienta ) ).

Do tej pory Web Services za pomocą protokołu XML-RPC i implementacji ze strony http://phpxmlrpc.sourceforge.net/
Mam napisany moduł serwera i klienta, który automatycznie konwertuje zmienne przekazywane do serwera i zwracane do klienta na zmienne php - używając tych modułów niemam nigdzie styczności z XML'em ale to nie o tym chciałem pisać.

Kolejny projekt będzie czymś większym niż moje dotychczasowe działania z XML-RPC dlatego chcę zapytać o kilka spraw.

1. Co ma SOAP a czego niema XML-RPC co jest przydatne przy większych projektach ?
2. Moja wizja to zaimplementowanie warstwy biznesowej i dostępu do danych w PHP5 na centralnym serwerze i dodanie do tego interfejsów użytkownika w WWW czy np. php-GTK - czy takie podejście ma sens według was ?
3. Czy istnieją jakieś ciekawe źródła w sieci (lub ciekawe książki) na temat tworzenia aplikacji rozproszonych komunikujących się za pomocą Web services ? Jeśli tak to poproszę o linki

no i chyba to by bylo na tyle narazie

--
pozdrawiam
Łukasz Wojciechowski
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.