Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 500 internal server error
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
michalw
Witam

Mam następujący problem. (btw nie jestem pewien czy dobra kategoria na to pytanie)

Jest rozbudowany skrypt na bazie oscommerce postawiony na nazwa.pl.
Wszystko działa doskonale, ale.. czasami, zupełnie losowo pojawia się error 500..

Próbuję dojść do rozwiązania ale już nie mam pomysłów.
Jedna z sugestii admina serwera jest następująca:

-----
(problem) Może być zwiazany np z nieoptymalnym zapytaniem
do bazy danych lub serią zapytań astepujacych zaraz po sobie, lub z
zapytaniem o bardzo dużą ilosc rekordów (proszę przy okazaji
sprawdzić, czy ma Pan na bazę danych poazakładane indeksy)
-----

i pytanie brzmi - czy pomiędzy zapytaniami mysql powinny być wrzucane jakieś pętle czasowe? czy może się wykrzaczać skrypt przez dużo zapytań?

pozdrawiam,
michalw
splatch
Błąd ten oznacza wewnętrzny błąd serwera. Nie jest to podyktowane zapytaniami do bazy danych. Problem tkwi na warstwie współpracy Apache-php i być może wynika ze złej konfiguracji serwera.. w logach na pewno jest obszerniejsza informacja o błędzie...

//edit albo niech admin spojrzy i porządnie skonfiguruje serwer zamiast zwalać wine na skrypt.
michalw
Dzięki za odpowiedź. Troche jestem w kropce, bo ciągle kombinuję z tymi zapytaniami mysql a może nie tędy droga rzeczywiście.
nie mam dużego doświadczenia z nazwa.pl ale zakładam że mają prawidłowo wszystko pokonfigurowane.

Problem jest bardzo trudno zdiagnozować, 500 error pojawia się raz na xx odsłon stron.

Czy napewno w logach powinna być obszerniejsza informacja? Jeżeli trafię 500 zanotuję godzinę to admin powinien mi pokazać co poszło do logów?

Może da się jakoś wywołać error 500 z poziomu php+mysql?

pozdrawiam,
Michalw
splatch
Raport o błędzie powinien być w katalogu z logami, error.log, a mi błędy tego typy się zdarzały jeśli podpinałem niekompatybilne rozszeżenie bądź źle skonfigurowałem apache, czy też napisałem regułkę pod mod_rewrite, która się zapętiła...
A w logach coś takiego na 100% się odkłada.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.