Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt zmianiajacy parametry osoby zalogowanej
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
stokrotka
Witam.
Z góry mowie, ze moja wiedza na temat php jest podstawowa i ograniczona ze wszystkich stron. sad.gif
Poszukuje skryptu, albo tez wyjasnienia.
Chodzi mi o to, aby miec taki skrypt, że:
Ktos sie rejestruje i loguje (tych skryptów jest pelno w sieci) do tego do dnego nicka jest przypisany szereg tanych w bazie. I po kliknieciu w jakis link na stronie po zalgowaniu dane parametry by rosly.
Przykladowo:
Loguje sie Jas_Kowalski
jego index.php wyswietla str glowna z linkami i:

Jas_Kowalski jest zalogowany
10
20
30
50
90

Klika w którys z linków podanych na stronie

Jas_Kowalski jest zalogowany
20
20
30
50
90

klika w kolejny

Jas_Kowalski jest zalogowany
20
20
45
50
90

itd... Zmiany powinny byc wrzucane odrazy do SQLowskiej bazy danych (chyba ze da sie jakos inaczej bez SQL'a a ja o tym nie wiem)
POMOŻE MI KTOŚ? Skrypt z logowaniem mozna uzyc ten: http://www.augustsite.net/modules.php?name...=article&sid=13 jest chyba dośc dobry - tak mi sie wydaje blink.gif
POMOŻECIE CHLOPAKI? biggrin.gif <--LADNIE SIE USMIECHA
strife
Witam,

Samo dodawanie wyglądało by tak że, odczytujesz zmienną z paska przeglądarki, a następnie na update'ujesz dany rekord w bazie. Czyli załóżmy że mamy tabelę liczby, która wygląda:
Kod
id | liczby


id - posłużymy się, aby identyfikować kolejne wpisy, i je update'ować.

Mały zarys głównego pliku.
  1. <?php
  2.  
  3. // ... łączenie z mysql
  4. $zapytanie = mysql_query("SELECT * FROM liczby");
  5. while( $row = mysql_fetch_array( $zapytanie ) )
  6. {
  7.    echo '<a href="?rekord=' . $row['liczby'] . '" >' . $row['liczby'] . '</a><br/>' ;
  8. }
  9. // ... i teraz jesli ktos wszedl w odnosnik... dodajemy
  10. if ( ! empty ( $_GET['rekord'] ) )
  11. {
  12.  
  13.   $q = mysql_query("UPDATE liczby SET liczby = liczby + 10 WHERE id = " . $_GET['rekord'] . " ");
  14.   // ... tutaj może być też również przekierowanie i komunikat że dany rekord został
     zmodyfikowany.
  15.  
  16. }
  17.  
  18. ?>


Tak by to mniej więcej wyglądało, to jest tylko malutki zarys, pozostaje jeszcze dodać logowanie, ale z tym nie powinno być problemów...

Wiem, że może trochę zagmatwałem, ale jestem chory nikt mnie nie kocha i chcę mi się spać, najwyżej jutro zrobię edycję posta i opiszę dokładniej... biggrin.gif

Co do samego skryptu nikt Ci nie napiszę gotowca więc sama musisz pokombinować.

Pozdrawiam!
stokrotka
Cytat
Wiem, że może trochę zagmatwałem, ale jestem chory nikt mnie nie kocha i chcę mi się spać, najwyżej jutro zrobię edycję posta i opiszę dokładniej...
wub.gif thumbsupsmileyanim.gif cool.gif Bylabym bardzo wdzieczna za poinstruowanie mnie.

Z logowaniem rzeczywiście nie powinno byc problemów. :roll2: Malo tego nawet w miare kumam to co napisales niżej ( Rkingsmiley.png )Czekam na dalsze poinstuowania

Cytat
Co do samego skryptu nikt Ci nie napiszę gotowca więc sama musisz pokombinować.
Kombinuje jak moge tongue.gif
strife
Cytat(stokrotka @ 2005-09-18 15:31:33)
Bylabym bardzo wdzieczna za poinstruowanie mnie.

Proszę uprzejmie...

Skrypt który napisałem w powyższym poście, wydrukuje Ci na stronie od razu kilkanaście linków, Tyle ile jest wpisów w bazie. Następnie po każdym kliknięciu na dany link do odpowiedniego rekordu zostanie dodana wartość 10.

Nie wiem konkretnie co chcesz osiągnąć, czy tabela ma być wspólna, czy dla każdego użytkownika mają być inne wpisy w bazie. Myślę że teraz masz opisane w miarę dokładnie jak tego dokonać, jeśli nie to napisz coś sama pokaż kawałek kodu, opisz dokładnie problem i czekaj na pomoc.

Zapraszam oczywiście do rejestracji na forum smile.gif

Pozdrawiam!

btw. @mods_team: może by przenieść na php początkujący ? winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.