Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zapomniane hasło - skrypt
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
ejsid
Witam,

Mam następujący problem. Otóż nie jestem jakimś tam super php programistą i z pewnymi rzeczami sobie nie radzę cool.gif Dlatego chciałbym zapytać Was - ludzi posiadających wiedzę na temat PyHyPy o taką rzecz/sprawę ( niepotrzebne skreślić ).

Poszukuję skryptu , który wysyłał by użytkownikom zapomniane hasło na ich e-mail - poprzez specjalny formularz ( na przykład po wpisaniu e-maila, którego użytkownik użył do rejestracji skrypt sprawdza czy taki adres e-mail istnieje w bazie danych i wysyła pod niego login i hasło ).

Wszystkie hasła, loginy i e-maile użytkowników "trzymam" w bazie danych ( tabela "konta" a w niej pola: "login" , "haslo" , "email" ).

Jak to zrobić ?
Będę niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc.
Diablos
Funkcja mail() do wyslania maila.
W tresci umieszczasz pobrany z bazy haslo i login oraz wysylasz pod maila.
Balas
Tylko zorientuj sie czy funkcja mail() jest wlaczona na serwerze smile.gif
ejsid
Niestety nie za bardzo wiem jak to zacząć :/ Byłbym wdzięczny jeśli ktoś napisałby mi mniej-więcej jak to ma wyglądać.
Na serwerze opcja mail() jest włączona.
mike
1. Osoba podaje login.
2. Ty na tej podstawie sprawdzasz zawartość tabeli w bazie danych. Jeśli loginistnieje to pobierasz z bazy informacje o adresie e-mail i hasle użytkownika.
3. Wysyłasz pobrane hasło na pobrany adres e-mail.

To by było na tyle smile.gif
ejsid
Nie za bardzo wiem, w jaki sposób to zrobić :/ Mam tabele konta a w niej 3 pola: e-mail, konta i haslo . Funkcja mail wygląda tak:

mail('nazwa@domena', 'subject', 'body',
"From: nazwa@$SERVER_NAME",
"-fnadawca@$SERVER_NAME");

A jak zrobić tak, żeby po wpisaniu danych w formularz skrypt pobierał automatycznie haslo ( po wczesniejszym podaniu przez użytkownika e-maila którego uzył przy rejestracji ) i wysyłał je na konto pytającego ?
ejs...
Czy ktoś mógłby zamieścić jakiś przykładowy skrypt "zapomnianego hasła" ?
ejsid
Można usunąć temat - sam sobie jakoś poradziłem smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.