Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zasysacz taki jak na czateria.pl :D
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Buby
nie wiem jak napisac zasysacz... tzn nie wiem dokladnie jak napisac..zeby on tylko zasysal pliki spelniajace pewne wymagania biggrin.gif... tzn rozmiar i wielkosc biggrin.gif... nie wiem jak napisac zeby pobral wielkosc obrazka ale zeby go nie ladowal na server... prosze o pomoc!! THX.. pozdrawiam biggrin.gif
Wankster
[manual:883455fa60]getimagesize[/manual:883455fa60]
sh0re
Cytat
nie wiem jak napisac zasysacz... tzn nie wiem dokladnie jak napisac..zeby on tylko zasysal pliki spelniajace pewne wymagania biggrin.gif... tzn rozmiar i wielkosc biggrin.gif...


[php:1:d36041e29f]<?php

$server="localhost";
$port="21";
$login="anononymous";
$pass="anonymous";
$conn_id=($server, $port);
$login=($conn_id, $login, $pass);
if (!$conn_id || !$login) {
exit("Connection to $server as $login failed");
} else {
echo("Connection established");
$max_size=1024*1024;
$plik="plik.zip";
$size=ftp_size($plik);
if $size>$max_size {
echo("Zbyt duzy plik. Plik nie moze przekraczac wielkosci 1MB");
} else {
get($conn_id, $plik_lokalny, $plik, FTP_BINARY);
}
ftp_quit($conn_id);

?>[/php:1:d36041e29f]

Oto chodzilo?

Cytat
nie wiem jak napisac zeby pobral wielkosc obrazka ale zeby go nie ladowal na server... prosze o pomoc!! THX.. pozdrawiam biggrin.gif



[php:1:d36041e29f]<?php

$size=GetImageSize ("http://strona/obrazek.jpg");

?>[/php:1:d36041e29f]
GetImageSize zwraca ci 4 komorkowa tablice. W zerowej komorce masz szerokosc obrazka w pixelach, w pierwszej wysokosc, w drugiej flage okreslajaca rodzaj obrazka 1 = GIF, 2 = JPG, 3 = PNG, 4 = SWF, 5 = PSD, 6 = BMP a w 3 komorce masz stringa "height=xxx width=xxx" gdzie xxx odpowiednio zastapiane sa wysokoscia/szerokoscia

dziala na obrazki GIF, JPG, PNG, SWF, PSD, BMP
Buby
nie dokladnie o to mi chodzilo biggrin.gif... chodzi mi o upload... ktory pobierze plik... sprawdzi jego wielkosc... rozmiar... i zapisze go pod inna nazwa... lub skasuje go biggrin.gif
spenalzo
Cytat
nie dokladnie o to mi chodzilo biggrin.gif... chodzi mi o upload... ktory pobierze plik... sprawdzi jego wielkosc... rozmiar... i zapisze go pod inna nazwa... lub skasuje go biggrin.gif

Nie.. śmiej się... :-D... tyle... bo... dostajesz... zadyszki...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.