Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JS] Sumowanie wartości pól w formularzu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
[Regis]
Pomóżcie! smile.gif Pisze sobie pewien skrypcik w php i muszę umiescić w nim takie coś, że:

Mam na stronie kilka pól formularza. Kilka pól jest normalnych ("text") inne sa "hidden". W "text" użytkownik może wpisywać jakieś wartości. Ja chciałbym, żeby na dole strony był jakiś przycisk (obok zwykłego submita), po którego naciśnięciu JS wykonywał jakieś obliczenia na tych liczbach (głównie mnożenie odpowiadających sobie "text" razy "hidden" i sumowanie wartości takich iloczynów z całej strony) i po odjeciu tej sumy od np. 10 000 wypisywał ją w innym polu "text", ale takim którego użytkownik nie może zmieniać (zablokowane). Mam nadzieje że kapujecie smile.gif

Wiem, że można to co prawda zrobić w php - po kliknięciu buttona np. "Sprawdź" skrypt wywoła sam siebie ponownie z jakimś parametrem i policzy to, ale jak ktoś ma modem, to to będzie uciążliwe, a takie sprawdzenie zwkykle będzie wykonywane przez użytkowników nawet po kilka razy.

Wiem że to banał, ale ja JS nie umiem kompletnie smile.gif
FiDO
Cytat
"]Wiem że to banał, ale ja JS nie umiem kompletnie smile.gif

To po co sie zabierasz? winksmiley.jpg

Nie bede CI pisal gotowca bo dlaczego mialbym to robic, powiem tylko ze pola mozesz odczytac poprzez document.forms.nazwa_forma.nazwa_pola.value i tak samo sie do nich zapisuje. Operacje jak mnozenie/dodawanie itp to takie same operatory jak w php. A jak zdisablowac inputa to juz powinienes wiedziec ;]
[Regis]
Jak zablokowac inputa wiem, dodalem to tylko zeby byla jasnosc sytuacji. A taki skrypt po prostu potrzebuje... nie znam JS (generalnie malo przydatny jezyk...) bo do tej pory korzystalem z samych gotowcow jak potrzebowalem. Ale teraz potrzebuje taka rzecz a nie chce sie bawic z JS bo znam go "tyle o ile"... smile.gif

I nie prosze o calego gotowca, tylko o przyklad chocby z 2 polami, bo skladni JS (tam chyba nawet rozmiar liter ma znaczenie) kompletnie nie znam i mam juz dosyc denerwowania sie smile.gif
FiDO
Mam dzisiaj dobry humor winksmiley.jpg
Kod
function Suma()

{

  var form=document.forms.form1;

  form.suma.value = form.a.value + form.b.value;

}

[...]

<form name="form1"...>

...

<input type="button" onClick="Suma();" value="Sumuj">

</form>

Mam nadzieje, ze wiesz o co lata snitch.gif

Cytat
"](tam chyba nawet rozmiar liter ma znaczenie)

No ma, a to zle? smile.gif
Zaluje ze php jest case-insensitive...
[Regis]
Ok. Dzieki biggrin.gif Obadam co i jak i sprobuje sam dalej zrobic smile.gif

A co do rozmiarow liter - ani zle ani dobrze. Jak bym sie uczyl, to bym wiedizal co ma jak byc. A ze sie nie ucze, to na wyczucie nic nie napisze bo polegne na literkach smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.