Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Logowanie w php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
mariusz206
Witam!

Potrzebuje skryptu, który umożliwi mi zalogowanie się do wszystkich pozostałych skryptów, tyle tylko, że jeśli w przeglądarce wpiszę od razu pełny adres do skryptu, np. na stonę główną to oczywiście nie będę mógł na nią wejść nie logując się wcześniej właściwym loginem i hasłem. Z góry dziękuje za pomoc! Gorąco wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą radę lub też gotowy skrypt!

Mariusz
vieri_pl
Cytat
Potrzebuje skryptu, który umożliwi mi zalogowanie się do wszystkich pozostałych skryptów


O co Ci chodzi questionmark.gif Jest full skryptów logowania w sieci a także temat był poruszany wiele razy na forum...
mariusz206
Jestem nowym użytkownikiem na forum i nie widziałem wcześniejszych skryptów tego typu sad.gif A chodzi mi o skrypt, który umożliwi mi to, że dopóki się nie zaloguje to nie będę mógł zobaczyć żadnej strony, która wymaga wcześniejszego zalogowania się. Np. stroną główną niech będzie http://menu.php a skrypt z logowaniem to np. http://logowanie.php. Po właściwym zalogowaniu przechodze do menu.php. I chodzi mi o to, żeby nie było takiej sytuacji, że ktoś od razu wpisze sobie w przeglądarce http://menu.php i ominie logowanie.
cfkr
  1. <?php
  2.  
  3.  
  4. $LOGIN = "login";
  5. $PASSWORD = "haslo";
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10.  
  11. function error ($error_message) {
  12. echo $error_message."<BR>";
  13. }
  14.  
  15. if ( (!isset($PHP_AUTH_USER)) || ! (($PHP_AUTH_USER == $LOGIN) && ( $PHP_AUTH_PW == "$PASSWORD" )) ) {
  16. header("WWW-Authenticate: Basic entrer="Form2txt admin"");
  17. header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
  18. error("Unauthorized access...");
  19. }
  20. ?> 



Ot, cala filozofia winksmiley.jpg Ten skrypt musi sie znajdowac na poczatku strony do ktorej chcesz sie zalogować
mariusz206
A jak zrobić żeby każdy skrypt był zabezpieczony hasłem, a nie tylko skrypt strony głównej, należy na początku każdego skryptu w wpisać ten kod??
Babinicz
Cytat(cfkr @ 2006-01-14 23:39:43)
  1. <?php
  2.  
  3.  
  4. $LOGIN = "login";            
  5. $PASSWORD = "haslo";
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10.  
  11. function error ($error_message) {
  12.     echo $error_message."<BR>";
  13.     exit;
  14. }
  15.  
  16. if ( (!isset($PHP_AUTH_USER)) || ! (($PHP_AUTH_USER == $LOGIN) && ( $PHP_AUTH_PW == "$PASSWORD" )) ) {
  17.     header("WWW-Authenticate: Basic entrer=\"Form2txt admin\"");
  18.     header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
  19.     error("Unauthorized access...");
  20. }
  21. ?> 



Ot, cala filozofia winksmiley.jpg Ten skrypt musi sie znajdowac na poczatku strony do ktorej chcesz sie zalogować

fajny skrytp, długo takiego szukałem smile.gif...

...tylko parę pytań:

1.czemu po wyświetleniu tego skryptu wyświetla mi się:
Cytat
Unauthorized access...


2.czy z tego skryptu będzie mogło korzystać klku ludzi (newsmanów), bo w innych sryktach na logowanie widziałem, że hasła zapisuje się w oddzielnych pliku tekstowym

3.No i pytanie gdzie umieścić login i hasło z którego chce się logować

przepraszam, ale jestem bardzo początkujący,

z góry dziękuje i Pozdrawiam smile.gif
DEXTER_c
Moje rozwiązanie
Babinicz
a coś nie w MySQL ktoś by zaproponowałquestionmark.gif
Blastereq
No pewnie, najlepiej powiedzieć : nie działa, z takim zapałem to nic nie zrobisz. Posiedź i dojdz dlaczego :S .
Babinicz
łącze poszukuje, konbinuje klece od kilku dni i nic...

przetestowałem kilkanascie skryptów z różnych stron...

efektów nie ma wszystkie nie działają, lub nie wyswietlają okienka lecz od razu "np. nie można zalogować"...

w niektórych jest: coś takiego:

Cytat
Poniższe źródła będą działać jedynie, jeśli php jest skompilowany jako moduł Apache. W przypadku interfejsu CGI opisywane opcje nie są niestety dostępne


może w tym problem, korzystam z serwera CBA.pl

możecie podać jakiś darmwoy serwer z takimi samymi warunkami jak cba żeby działał ten skrypt, lub podać alternatywę do tych skrytów na logowanie które działały by na CBA

z góry dzięki

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.