Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Logowanie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Stron: 1, 2
Darjus
Witam

Mam problem jeśli chodzi o skrypty logowania. Wiem, że jest ich sporo na różnych stronkach, lecz jak dotąd nie trafiłem na ten którego szukam.

BTW: dopiero zaczyna z php i nie jestem w stanie sobie go samemu napisać sadsmiley02.gif

A więc tak:

Ogólnie chodzi o dość prosty do konfiguracji skrypt logowania dla wielu użytkowników, z możliwością zdefiniowania dla każdego user'a oddzielnej strony docelowej i oczywiście odzielnego hasła tongue.gif .
Umiem wstawić, żeby przy ładowaniu każdej stronki pytał się o hasło i login, ale chodzi mi o coś troszke innego.
Jedna stronka - coś w rodzaju formularza - podajemy dane (login, haslo itp) i przenosi user'a na stronę przypisaną jego nickowi.
Niestety bazy danych MySQL itp odpadają ... tylko na plikach textowych.
Hmmm .... i to w sumie tyle biggrin.gif

Pewnie dla kogoś kto się na tym zna wyda się banalne, ale ja mam z tym "mały" problem.

Z góry dzięki za pomoc
Speedy
Tworzysz sobie plik z informacjami typu:

login||haslo||strona_docelowa

i po zalogowaniu przekierowywujesz użytkownika w przypisane mu miejsce.
Darjus
Speedy z tym plikiem z informacjami robiłem podobnie, problem się zaczął jak miałem napisać całą resztę w php. Jak już pisałem wcześniej, dopiero zaczynam php - i są to naprawdę początki winksmiley.jpg - z programowaniem wcześniej też nie miałem za wiele wspólnego, jedyne co to z HTML'em ale to trudno nazwać programowaniem.

Dlatego też sądziłem, że może ktoś ma linka do podobnego skryptu php (który mógłbym wstawić, lub się na nim wzorować), lub ewentualnie - jeśli to nie byłby problem - wyjaśnić dokładnie jak ten skrypt napisać .... tak żeby zrozumiał to taki laik z programowania jak ja biggrin.gif
rad3k
ja się dopisuje do tematu. Zrobiłem tam. Ktoś wpisuje adres strony. No wiec otwiera się plik index.php. Użytkownik widzi:

podaj login: |________|
podaj hasło: |________|
WYŚLIJ

jako action podaje adres strony głównej na której początku mam taki o to skrypt:

<?php
session_start();
$_SESSION['username'] = $_POST['user'];
$_SESSION['userpass'] = $_POST['pass'];
$_SESSION['authuser'] = 0;

  1. <?php
  2. if (($_SESSION['username'] == 'xxx') and ($_SESSION['userpass'] == 'xxx')) {
  3. $_SESSION['authuser'] = 1;
  4. } else {
  5. echo "Spróbuj jeszcze raz";
  6. exit();
  7. }
  8. ?>
  9.  
  10. <html>
  11. <head> ..... i tu się zaczyna właściwa treśc strony.


No i teraz problem jest taki, że chciałbym sobie wprowadzic do pliku np. data.txt własnie coś takie jak już ktoś wcześniej sugerował czyli
Kod
|login1|hasło1|logn2|hasło2|login3|hasło3| itd.


I teraz ie wiem jak to zrobic bo narazie moze zalogowac sie tylko jedna osoba o loginie xxx i haśle xxx. A chciałbym tak zrobic zeby mogła zalogowac się każda osoba wpisana do pliku data.txt.

Z php bawię sie 3 dni i bardzo prosze o pomoc - logowanie to mi jest bardzo potrzebne. I jeśli można to napiszcie co mam uzupełnic.
crash
baza.txt:
Kod
crash|haslo
test|test
admin|superhaslo


  1. <?php
  2. function getUsers( $file )
  3. {
  4.  $data = @file( $file );
  5.  $ret = array();
  6.  
  7.  foreach( $data as $line )
  8.  {
  9. list( $login, $passwd ) = explode( '|', trim( $line ) );
  10.  
  11. if( !empty( $login ) and !empty( $passwd ) )
  12. {
  13.  $ret[ $login ] = $passwd;
  14. }
  15.  }
  16.  
  17.  return $ret;
  18. }
  19.  
  20. print_r( getUsers( './baza.txt' ) );
  21. ?>


Wynik:
Kod
Array
(
    [crash] => haslo
    [test] => test
    [admin] => superhaslo
)


Wszystko czego potrzeba...
rad3k
? ? ? chyba ze mnie niezły tępak. No cóż. Jeszcze raz napisza co i jak mam zrobione i jesli możecie to skopiujcie to moje, zedytujcie i wklejcie.

1. index.php --> tu użytkownik podaje swoje hasło i login. Następnie klika wyślij dane zostają przesłane do pliku index2.php

index2.php
  1. <?php
  2. $_SESSION['username'] = $_POST['user'];
  3. $_SESSION['userpass'] = $_POST['pass'];
  4. $_SESSION['authuser'] = 0;
  5.  
  6.  
  7. if (($_SESSION['username'] == 'rado') and ($_SESSION['userpass'] == 'rado')) {
  8. $_SESSION['authuser'] = 1;
  9. } else {
  10. echo "Spróbuj jeszcze raz";
  11. exit();
  12. }
  13. ?>
  14.  
  15. <html>
  16. <head> . . . no i tutaj znajduje się treśc strony tzn. Menu i inne ..... 


w tym samym katalogu mam plik dane.txt
o treści

Kod
xx1|xxa
xx2|xxb
xx3|xxc


czyli login|hasło

Tak jak prosiłem. Skopiujcie, zedytujcie i wklejcie plik index2.php.

Czyli jeszzcze raz. Chodzi o to, że ktoś otwiera strone i pokazuje mu się okienko logowania - wypełnia, a dane zostają przesłane do pliku index2.php który sprawdza w pliku dane.txt czy hasło i logn jest poprawne. Jeśli tak to pokazuje treśc tego pliku czyli to co pomiędzy <body></body>.
tiraeth
Baza użytkowników (users.dat):
Kod
crash||haslo||strona_docelowa.php
user||pass||homepage.php
lolek||lolus||lolek_page.php


Plik z logowaniem (index.php):
  1. <?php
  2.  
  3. if($_POST['user'] == "" || $_POST['pass'] == "")
  4. {
  5. ?>
  6. <form name="logowanie" action="index.php" method="POST">
  7. Login: <input type="text" name="user" /><br />
  8. Hasło: <input type="password" name="pass" /><br />
  9. <input type="submit" name="submit" value="Zaloguj" />
  10. </form>
  11. <?php
  12. }
  13. else
  14. {
  15.  $file = file("users.dat");
  16.  foreach($file as $userdata)
  17.  {
  18. list($login, $haslo, $redirect) = explode("||", $userdata);
  19. if($login == $_POST['user'] && $haslo == $_POST['pass'])
  20. {
  21.  $_SESSION['username'] = $_POST['user'];
  22.  $_SESSION['user_logged'] = time();
  23.  $_SESSION['redirect'] = "/" . $redirect;
  24.  
  25.  header("Location: " . $redirect);
  26. }
  27.  }
  28.  header("Location: index.php");
  29. }
  30. ?>


Na początku plików dla każdego użytkownika:
  1. <?php
  2.  
  3. if($_SERVER['PHP_SELF'] != $_SESSION['redirect'] || !isSet($_SESSION['user_logged']))
  4. {
  5.  unset($_SESSION['user_logged']);
  6.  unset($_SESSION['username']);
  7.  unset($_SESSION['redirect']);
  8.  header("Location: index.php");
  9. }
  10. ?>
rad3k
dzięki - zaraz sprawdze jak to działa - wprawdzie nie chodziło mi o to żeby dla każdego użytkownika inną stronę ale myśle że jakoś to sobie dostosuje.

Jakby ktoś zechciał przerobic ten mój to byłbym bardzo wdzięczny:D
rad3k
zrobiłem dokłądnie jak kazałeś tzn.

index.php
users.dat
glowna.php

wszytskie w jednym katalogu

nic nie zmieniałem w treści tylko skopiowałem. Jedynie plik users.dat zmieniłem na taką postac:

Kod
xx||xx||glowna.php
yy||yy||glowna.php
zz||zz||glowna.php


jak wpisuje hasło i login to mi wyskakuje mi znowu okienko logowania

Najbardzie by mi zależało na skrypcie, który sprawdzi plik users.txt i wyciągnie z niego login hasło i zapisze je jako $login $hasło
Soja
Fakt - po wpisaniu loginu i hasła - wyskakuje ponownie strona z logowaniem.
Byłbym też bardzo wdzięczny jakby ktoś to wyjaśnił
Też parę dni się męczę z jakimś kodem ale jakoś nie idzie.
Próbowałem gotowych skryptów i NO WAY .
Widocznie jestem bardzo tempy tongue.gif i mogę tylko prosić o gotowy KOD.

jeśli tego nie uda się objaśnić - może ktoś podejmie się napisania:
dla mnie:
Jest strona główna index.php na niej powinny być okienka na login i pass.
Są tylko 2 userzy , po wpisnaiu jednego zestawu ( login i pass ) Przenosi nas na jedną strone , a po wpisaniu drugich - na drugą.
Chciałbym aby te dane ( login i pass ) nie były ukryte w źródle strony - bo wtedy każdy może je sobie wyciągnąć.

WIem że takich tematów było conajmniej 10 przejżałem większość jednak nic nie potrafię ustawić.
Pomocy
Darjus
tiraeth dzięki biggrin.gif właśnie o coś takiego mi chodziło. Skrypt byłby idealny (przynajmniej jak dla mnie) gdyby nie jedno ale ....

po wypełnieniu formularza zawsze przenosi z powrotem do index.php, a nie do zdefiniowanej stronki sadsmiley02.gif

Wiem, że to może banalane pytanko, ale jak to naprawić żeby działało tak jak powinno questionmark.gifquestionmark.gif?
Speedy
może spróbuj usunąć z pliku
Kod
header("Location: index.php");


na początku jest ustalone, że ma się ładować zdefiniowana strona, a potem index.php - być może w tym tkwi problem (nie wiem - nie sprawdzałem).
Darjus
Wielkie dzięki Speedy exclamation.gif!! biggrin.gif biggrin.gif

Teraz wszystko działa tak jak powinno guitar.gif

Jeszcze raz dzięki za rozwiązanie mojego problemu

Pozdrawiam
rad3k
Dzięki! ! ! Wprawdzie nie jest to skrypt którego ja potrzebuje ale w końcu to chyba nie mój temat. Może jakoś uda mi się go dopasowac do moich potrzeb
Soja
U mnie niestety nie działa - po wpisaniu obojętnie jakiej wartości - przenosi mnie na strone "news.php" :| nie mam pojęcią skąd questionmark.gif

wprawdzie w dalszej części strony jest zinkludowana podstrona news.php ...
:/
help
revyag
Przeczytaj dokładnie topic, mam nadzieje że nie zrobiłeś ctrl+c,ctrl+v i lecisz na forum z tekstem że nie działa, hmm ?
rad3k
ja się męcze z tym dwa dni. O php nie mam zabardzo pojecia, a skrypt musze zrobic wiec prosze o pomoc.

no to co zaobserwowałem. Skrypt w orgialnej wersji nie działa. Jak juz ktoś sugerował usunąłem
Kod
header("Location: index.php");
, ale problem w tym że ten header jest wpisany zarówno do index.php jak i stron docelowych każdego użytkownika? Próbowałem usuwac na rózne sposoby. I oto co zaobserwowałem - raz mi się logował na poprawne hasło ale wtedy nie było to żadne zabezpieczenie bo wystarczyło w przeglądarce potem strone docelową i ominąc logowanie. innym razem znowu nie da się pominą logowania ale jak się loguje to zawsze powraca do index.php i tak wkoło.
Darjus
rad3k wiem o co Ci chodzi ... planowałem wykorzystać ten skrypt do prostego logowania na pewnej małej stronce - nazwijmy to "domowej". W związku z czym nie zależało mi na ochronie stron docelowych przed "podlinkowaniem". Mała grupa docelowych userów itd.

Jednak skoro już to zostało poruszone ... to czy da się zmodyfikować np. ten skrypt napisany przez tiraeth'a tak aby zawsze wymuszał logowanie do strony docelowej, - tak jak napisałeś - aby nie dało się przy wchodzeniu na nią po raz kolejny z tego samego kompa skorzystać z adresów w historii (albo podać gotowy adres) i pominąć logowanie questionmark.gifquestionmark.gif

Jakby dorzucić jeszcze tę opcję to powstałby nam tu całkiem fajny system logowania cool.gif
rad3k
dokładnie - ja robie stronke klasowa i chciałbym nadac 20 par login||haslo ale jednak wolałbym żeby inni nie mieli wstepu do strony biggrin.gif
Darjus
Czyli robimy podobne strony biggrin.gif przynajmniej jeśli chodzi o ich przeznaczenie.
U mnie dochodziło jeszcze to aby każdem userowi można przypisać inną stronkę ... i to już jest smile.gif

Jakby znalazł się ktoś, kto wymyśli jak do tego "naszego skryptu" dorzucić sprawdzanie logina i hasła przy każdym wejściu na stronkę, to byłbym wdzięczny.

Niestety sam nie umiem wykombinować jak to zrobić sadsmiley02.gif a jak już zaczynam samemu coś mieszać to wszystko się sypie biggrin.gif
rad3k
heh - dokładnie tak jak u mnie - jak tylko sam coś dopisze to katastrofa. No ale takie są początki - fajnie jakby ktoś nam to pokazał i to w jak najprostszy sposób bez udziwnien wtedy możnaby to zrozumiec.
Guest
Podobnie jak ja:P tyle że na mojej stronce ma być tylko dwóch userów - dla każdego inna strona po zalogowaniu i ochorna przed wyciągnięciem haseł ze źródła zrony - oraz zabezpieczenie przed wejśćiem po wpisaniu linka do miejsca tylko dla posiadaczy Konta ...

Na php też się nie znam - niestety sad.gif ale muszę to szybko wykonać.
Przecież taki skrypt nie powinien być trudny ...
proszę również o Pomoc rolleyes.gif
Soja
to ja napisałem post powyrze - przepraszam że nie zatytuowałem i że troszkę bałaganię winksmiley.jpg

Cóż - również wykonałem wszystko według polecenia ( tak mi się zdaje przynajmniej laugh.gif ) i na stronie głównie wpisuje obojętnie jaki zestaw pass i login - czy dobry - czy też zły i tak nic się nie dzieje - nadal mam index przed oczami.

Może wystarczy jakaś niewielka poprawka aby to działało ?
Pozdrawiam
Darjus
Hmmm ...... widzę że nie tylko ja mam z tym problem winksmiley.jpg

W tym topicu było już trochę przykładowych skrytpów, pomysłów, jednak żaden nie działał w 100% tak jak powinien ... chociaż w porównaniu z moimi umiejętnościami co do php, wszystkie były super smile.gif

Skrypt tiraeth był prawie idealny, niestety aby działał trzeba było usunąć (chyba) linie (w index.php i każdej stronie docelowej):

Kod
header("Location: index.php");


po tym zabiegu możliwe stało się logowanie do sprecyzowanych stron, jednak umożliwiło to również podlinkowanie tej strony ....


Reasumując:

Czego poszukujemy - ja, rad3k Soja smile.gif i może ktoś jeszcze


możliwie najprostszy ale skuteczny system logowania
wielu użytkowników, przypisane im hasła, i indywidualne strony docelowe
weryfikacja przy każdym wejściu czy zostało podane hasło i login - blokada przed podlinkowaniem strony docelowej


Forma:

strona główna np.: z formularzem - login i hasło
plik z danymi np.: login||hasło||strona_docelowa
strona docelowa użytkownika zabezpieczona przed podlinkowaniem


To jak questionmark.gif nikt nie pomoże questionmark.gif?
Sprawa może błacha dla kogoś kto się zna na php, ale dla mnie to ważne.
Jakby komuś nie sprawiło problemu poświęcić temu zagadnieniu parę minut to byłbym bardzo wdzięczny.
strife
Nie miałem co robić to pozwoliłem sobie sklepać kolejny skrypt logowania specjalnie dla Was. Wyniki mojej pracy można zobaczyć pod adresem: [ Podgląd ] [ Źródła ]

Hasło do każdego z użytkowników to: demo, w źródłach możecie zobaczyć jakie są loginy. Przykładowe logowanie może wyglądać:

Login: User
Hasło: demo

Strona użytkownika jest zablokowana, dopiero po zalogowaniu jest dostępna, każdy użytkownik może mieć inną swoją stronę. Chyba o to wam chodziło, tak wywnioskowałem z poprzednich postów.

Zapraszam do przejrzenia kodów winksmiley.jpg

Pozdrawiam!
rad3k
nie wiem czy działa - zaraz sprawdzę ale tak czy tak dzieki, że sie zainteresowałeś. Dwóch pozostałych użytkowników też napewno bedzie Ci wdzieczna biggrin.gif
Soja
o ładnie :* Działa Wszystko na moim servie biggrin.gif - tylko mam parę pytań jeszczę.
Wiem że każdy normalny by to sam ustawił - przepraszam że taki jestem tempy tongue.gif

1.)

Kod
1||User||fe01ce2a7fbac8fafaed7c982a04e229||http://website.com
2||User2||fe01ce2a7fbac8fafaed7c982a04e229||http://example.com


Jakim sposobem jest kodowane to hasło i jak mogę wpisać tutaj moje Hasła ? jest jakiś generator tego kodowania ?

2.)

Po wpisaniu dobrego loginu przenosi mnie na strone
Kod
Witaj [ Wyloguj ]
Na swojej prywatnej stronie, jest ona tylko dla Ciebie mozesz sobie tutaj robic co tylko chcesz

Twoj login: User
Strona www: http://website.com


Da się zrobić - aby odrazu przenosiło na tę strone z users.dat ? winksmiley.jpg
[/CODE]
Darjus
Witam strife

po pierwsze wielkie dzięki, że wogóle chciało Ci się tym zająć. Sam system logowania jest świetny, nie da się go obejść. Super też, że pokusiłeś się o przykład jak on działa.

Troche wstyd się przyznać ale mam pare pytanek .... pewnie dość głupich ale i tak je zadam:

1) pilk users.dat --> hasło "demo" jest tam zakodowane, oki, ale w takim razie jak dopisać swoje własne questionmark.gif gdy zmieniłem je na moje - zapisane w normalnej postaci, nie dało się zalogować

2) user_page.php --> hmmm .... pewnie znowu coś pokręciłem, z tego co przejżałem kod, to do każdego usera ładuje się ta sama strona, ... fakt zawiera odpowiednie przyporządkowane zmienne login i stronkę usera, jednak strona która się ładuje jest identyczna dla kazdego użytkownika ... a rożni się adresem strony (pobranym z users.dat) napisanym na tej stronie ... szkoda że automatycznie nie przenosi na tą stronę.

Hmmm .... nie chciałbym wyjść na kogoś kto cały czas wybrzydza - przy czym sam nic nie umie zaprezentować, i daleki jestem od tego ...
strife Twój skrypt działa ... jednak ja nie jestem w stanie go dopasować do swoich potrzeb ... chyba po prostu jestem z tego za cienki.
Wierzę jednak, że pozostałym na tym topicu się przyda.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie naszym problemem.
strife
Nie ma problemu, przecież w końcu po to powstało to forum, a ja lubię pomagać winksmiley.jpg

Ad.1 md5
Przykład:
  1. <?php
  2.  
  3. echo md5( 'demo' );
  4.  
  5. ?>


Ad.2. - Wystarczy wyciąć ten kawałek kodu z user_page.php:
  1. <?php
  2.  
  3.  $arr     = getUsers( 'users.dat' ); 
  4.         $You     = $arr[ $_SESSION[ 'Name' ] ]; 
  5.  
  6.         echo 'Witaj [ <a href="?logout" >Wyloguj</a> ] <br /> Na swojej prywatnej stronie, jest ona tylko dla Ciebie mozesz sobie 
  7.               tutaj robic co tylko chcesz <br /><br />'; 
  8.                
  9.         echo 'Twoj login: <b>' . $_SESSION[ 'Name' ] . '</b> <br />'; 
  10.         echo 'Strona www: <b>' . $You[ 2 ]  . '</b> <br />';
  11.  
  12. ?>

A następnie zamiast tego wkleić:
  1. <?php
  2.  
  3. header( "Location: " . $You[ 2 ] );
  4.  
  5. ?>


Czy o to chodziło ?

Pozdrawiam smile.gif
Soja
No u mnie coś nie działa po tej wycince i modyfikacji ... :/
po zalogowaniu wraca mi na stronę główną tam co się logowałem - w miejscach FORM pisze że jestem już zalogowany jako Marcin.
Hmmm w jednej strony to dobrze ale musiałbym pod to stronke zrobić.

A czy da się tak zrobić żeby po zalogowaniu poprosu przechodziło na tą docelową strone winksmiley.jpg ?
Darjus
Co do kodowania - to już wszystko jest u mnie jasne.

Jednak nadal mam problem z pkt 2
Zastąpiłem ten kod tak jak napisałeś ... po zalogowaniu nie ładuje się żadna strona ... tzn ładuje się błąd, że nie może jej znaleźć ... przy powróceniu z powrotem do main_page.php pojawia się czasem, że już jestem zalogowany ...

przejżę to jeszcze raz, może coś źle zmieniłem ...

Hmmm .... nie mógłbyś może napisać jak w całości ma wyglądać kod user_page.php , tak aby po zalogowaniu się użytkownika od razu przenosiło go bez problemów do strony podanej w users.dat questionmark.gif
strife
Tym razem ja się pomyliłem, nie dodałem wyciągniętego adresu strony www do skryptu, kod który trzeba wstawić w miejsce wyciętego to:
  1. <?php
  2.  
  3. $arr  = getUsers( 'users.dat' ); 
  4. $You  = $arr[ $_SESSION[ 'Name' ] ]; 
  5. header("Location: " . $You[ 2 ] );
  6.  
  7. ?>

[ Podgląd ] [ Źródło ]

Mam nadzieję, że teraz trafiłem. biggrin.gif W każdym bądź razie teraz skrypt będzie przekierowywał na adres podany w users.dat u danego użytkownika.

Pozdrawiam!
Guest
oo Wielkie Dzięki - jesteś WIELKI strife exclamation.gif

Ja jednak wykombinowałem tam poprostu zwykły link OK który przenosił tongue.gif dalej ...

To naprawde BOMBA ! niespodziewałem się że ktoś może być taki życzliwy i bezinteresownie pomóc ...
Dziękuję smile.gif
SOJA
grrr znów zapomniałem wpisać NICKU ;p Przepraszam za BAŁAGAN exclamation.gif
Zarejstruję się - Warto na tym forum ! smile.gif
rad3k
u mnie wszystko super działa i jest tak jak by mi się podobało - bo ja wolałem z tym że każdemu jedna stronka się wyświetla a tak to macie i wy swoją wersje i ja swoją. Wielkie dzięki!

Na początku byłem troche zmartwiony: zapisałem sobie te 3 pliki jako *.php a jak je wysłałem na serwer i wpisałem adres to mi wyskakiwał kod php zamiast treśc. Poprosty wyświetlił cały kod. Potem w formularzu dopisałem
<html><body> ...formularz... </body></html> i dałem sobie spokój nawet nie sprawdziłem. No i teraz po godzinie sprawdzam i działa. HURRA!

WIELKIE DZIKI - szkoda że nie można dawac na tym forum punktów "pomógł".
Darjus
Super biggrin.gif działa przynajmniej u mnie biggrin.gif
Naprawdę jestem pod wrażeniem - zarówno Twoich umiejętności jak i tego że nam pomagasz winksmiley.jpg

Wielkie dzięki smile.gif
ale mam kolejne pytanko ... worriedsmiley.gif

od pewnego czasu w tym temacie pojawiał się - pominięty przeze mnie na starcie - problem podlinkowania strony docelowej ...

Nie wiem czy to dobrze wytłumacze:
1) korzystam z Twojego skryptu
2) użytkownik (powiedzmy "User") loguje się, przenosi go do zdefiniowanej podstrony w moim serwisie
i teraz
3) przychodzi ktoś trzeci, sprawdza historie i już bezpośrednio podaje adres strony przewidzianej dla Usera --> bez podawania hasła może sobie ją wczytać .... da się coś z tym zrobić questionmark.gif?

Wiem, że wydziwiam ... sorry sadsmiley02.gif już nie będę biggrin.gif

Zresztą nieważne - jeszcze raz wielkie dzięki za świetny skrypt

BTW: a tak swoją drogą jakby robili tutaj konkurs na najlepszego specjalistę z php to masz u mnie 1 miejsce cool.gif

Pozdrawiami życze miłego wieczoru.
strife
Cytat(Darjus @ 2006-02-05 23:03:32)
Super  biggrin.gif  działa przynajmniej u mnie  biggrin.gif
Naprawdę jestem pod wrażeniem - zarówno Twoich umiejętności jak i tego że nam pomagasz  winksmiley.jpg

smile.gif

Cytat
od pewnego czasu w tym temacie pojawiał się - pominięty przeze mnie na starcie - problem podlinkowania strony docelowej ...

Nie wiem czy to dobrze wytłumacze:
1) korzystam z Twojego skryptu
2) użytkownik (powiedzmy "User") loguje się, przenosi go do zdefiniowanej podstrony w moim serwisie
i teraz
3) przychodzi ktoś trzeci, sprawdza historie i już bezpośrednio podaje adres strony przewidzianej dla Usera --> bez podawania hasła może sobie ją wczytać .... da się coś z tym zrobić questionmark.gif?

Nie bardzo. Nie usuniesz nikomu jego historii stron, które przeglądał z przeglądarki. Tak samo nie zabronisz przeglądarce wpisywać adresów tych stron do historii.
Cytat
BTW: a tak swoją drogą jakby robili tutaj konkurs na najlepszego specjalistę z php to masz u mnie 1 miejsce  cool.gif

Zaręczam Cię, że na tym forum są dużo lepsi, jednak mimo to dziękuje smile.gif
Cytat
Pozdrawiami życze miłego wieczoru.

Wzajemnie smile.gif

@Darjus - no ja też mam ciężki dzień jutro. Zawsze możesz liczyć na pomoc na PW albo na gg jak będę. Pomogę jak będę umiał winksmiley.jpg
Darjus
smile.gif

hmmm ..... kiedyś znalazłem gotowy skrypt - nie znam autora.
było tam wiele użytkowników, jednak dla każdego z nich ta sama strona sad.gif i dlatego nie mogłem z niego skorzystać ...

Ale był tam właśnie taki jeden "bajer", istniał plik nazwijmy go "user.log" z chmod 666 (chyba).
Jak użytkownik wypełniał formularz, jego dane - nick i hasło - były zapisywane do pliku user.log - coś jak taki mały cache. Przy wczytywaniu strony docelowej był sprawdzany ten plik - jeśli było w nim zapisane: hasło i login - ładował stronę docelową, jeśli nie dawał komunikat ....

Autor pisał tam, że to może zwiększyć bezpieczeństwo.
Ale jak już pisałem nie chce zawracać Wam więcej głowy. Poza tym - na moim poziomie php - ten skrypt to i tak mistrzostwo świata cool.gif

Na dzisiaj kończe, późno już a jutro czeka mnie ciężki dzień.

Pozdrawiam
rad3k
no i co z tego że włączy zaraz strone user_page.php - nie wejdzie mu wtedy. Wyskoczy mu logowanie. Może tobie się udaje bo sie zarejestrowałeś i nie wylogowałeś.


--> dzisiaj sobie to dostosuje do moich potrzeb i mam nadziej, że nie bedzie problemów.

Jeszcze raz DZIEKI.

---edit---

no i dostosowałem - wszystko działa idealnie prócz jednej rzeczy. Powiedzmy, że ktoś się zaloguje, a zapomni wylogowac. Odejdzie od komputera i ktoś inny na tym komputerze wejdzie zaraz na user_page.php i nawet nie musi hasła pisac.

Jeśli możesz to dopisz mi co mam dopisac żeby automatycznie wulogowywał po 3 minutach.
sbogdi
Czesc
chciałbym poruszyc troszke jeszcze temat tego skryptu nie wiem co sie dzieje ale main_page.php nie chce ruszyć ma jakis problem a dokładnie "Fatal error: main(): Failed opening required 'getusers.php' (include_path='.')" moze ktos powie co jest nie tak?
pozdrawiam
vieri_pl
nie moze wczytac pliku getuser sad.gif nie masz go na servie, lub podajesz złą scieżke
sbogdi
Dobra literowka sory za zasmiecanie
Guest
Ja smiem stwierdzic, ze nie wiem jak stworzyc przycisk wyloguj i sie wylogowac ;D

Mowie teraz o tym "drugim" skrypcie napisanym przez Stfrif (sorry jak pomieszlame nicka) w drugiej wersji (czyt. tej z przekierowaniem dla konkretnego pliku.)
Yosh
Ja również prosiłbym o tutorial z "wylogowywania" z sesji oraz mam takie pytanie: jak zrobić by na stronie do której będzie przekierowywanie (np. plik strona.php w tym samym katalogu) móc pobrać dane z sesji (tzn. np. żeby stworzyć zwyczajne "witaj [username]").
strife
Cytat(Guest)
Mowie teraz o tym "drugim" skrypcie napisanym przez Stfrif (sorry jak pomieszlame nicka) w drugiej wersji (czyt. tej z przekierowaniem dla konkretnego pliku.)

Chyba chodzi o mnie tongue.gif

Widzę, po tych dwóch ostatnich postach, że to co napisałem nie służylo do edukacji i analizowania kodu tylko wklejeniu na stronę tongue.gif

http://dev.unlike.be/login/user_page.phps

Tutaj macie wylogowanie.

  1. <?php
  2. // wylogowanie 
  3. if ( isset ( $_GET[ 'logout' ] ) ) 
  4. { 
  5.  
  6. echo '<a href="main_page.php" >Zostales poprawnie wylogowany, trwa przekierowanie...</a>'; 
  7.  
  8. header( "Refresh: 2; URL=main_page.php" ); 
  9. exit; 
  10. } 
  11. ?>


Czyli gdy zmienna logout będzie w adresie przeglądarki to zostanie wykonany ten warunek podany przezemnie wyżej ( ?logout ). Ale to jest tylko przykład.

Cytat(Yosh)
(np. plik strona.php w tym samym katalogu) móc pobrać dane z sesji (tzn. np. żeby stworzyć zwyczajne "witaj [username]").


nowa_strona.php
  1. <?php
  2. session_start(); // musi być.
  3. echo 'Witaj' . $_SESSION[ 'Name' ];
  4. ?>


Pozdrawiam!
Guest
Cytat
Widzę, po tych dwóch ostatnich postach, że to co napisałem nie służylo do edukacji i analizowania kodu tylko wklejeniu na stronę


Niezupełnie ^^ W oparciu o Twój przykład i o dynamiczne ładowanie CSS uczę się tych elementów php. Siedzę nad tym i kombinuję. Nie wrzucę na net czegoś, czego nie rozumiem i nie będę umiał modyfikować do moich potrzeb. Jak mam gotowy i wyjaśniony kod to mogę testować jego elementy, póki nie czuję się na siłach napisać takie coś zupełnie samemu i to w dobry sposób.

Dzieki za wyjaśnienie wszystkiego smile.gif Zapomnialem troche jak funkcjonuje php i nie pomyślałem.
free
Tak z ciekawosci.
Strife dlaczego te pliki maja rozszerzenie *.phps questionmark.gif

Co do MD5 czy majac zakodowane hasło w MD5 czy mozna ja odszyfrowac ?
mike
Cytat(free @ 2006-02-22 17:25:00)
Strife dlaczego te pliki maja rozszerzenie *.phps  questionmark.gif
To sa pliki źródła.
Jak widzisz serwer inaczej je interpretuje. Koloruje składnię.

Cytat(free @ 2006-02-22 17:25:00)
Co do MD5 czy majac zakodowane hasło w MD5 czy mozna ja odszyfrowac ?
Nie. Jest to niewykonalne. Już było to poruszane wiele razy.
A poza tym md5 to nie jest algorytm kodujący, bo takie można odwrócić, tylko algortym mieszający (inaczej mówiąc: haszujący).
free
Słyszałem tez o takiej wersji :
Jest metoda, ze na super-klastrze ibm odszyfrowanie md5 trwa 5 h. Na domowym kompie trwalo by to cos kolo... 5 lat?
mike
Cytat(free @ 2006-02-22 17:52:01)
Słyszałem tez o takiej wersji :
Jest metoda, ze na super-klastrze ibm odszyfrowanie md5 trwa 5 h. Na domowym kompie trwalo by to cos kolo... 5 lat?

Powtarzam: md5 nie można odszyfrować. Bo to nie jest algorytm szyfrujący.
Można go jednynie złamać atakiem brute force.
BTW: Znana jest metoda która na domowym sprzęcie utworzy kolizję, która pozwoli i na odgadnięcie haszowanego ciągu w czasie 45min.

Koniec OT'a
Rozmowy na temat mp5 prosze umieszczać w odpowiednich wątkach. Wcześniej nalezy je znaleść i przeczytać, bo już niewiele zostało chyba do powiedzenia w tym temacie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.