Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki skrypt do logowania?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
rad3k
Chciałbym sobie zrobic cos takiego:

Mam trzy pliki powiedzmy w jednym katalogu:

* index.php
* glowna.php
* dane.txt

index.php --> tutaj znajduje się formularz, który wypełnia użytkownik. Podaje login i hasło. W tym pliku również ma

się znajdowac skrypt php sprawdzający czy dana para login i hasło zgadzają się z jakąś parą login|haslo z pliku

dane.txt. Jeżeli się zgadzają ustala jakąś wartośc np. "1" jeśli się nie zgadza to ustala np. "0", po czym

automatycznie przenosi do pliku glowna.php.

glowna.php --> treśc strony. Na początku tej strony miałby znajdowac sie skrypt czy wartośc w pliku index.php

została ustawiona na "1" czy na "0" jeśli na "0" wyświetla komunikat o braku uprawnien, a jeśli na "1" otwiera

dalszą treśc strony. Skrypt ten dodałbym na każdej podstronie i zaczynałby zawsze od sprawdzenia owej wartości.

dane.txt --> zawierałby dane wprowadzone recznie: np. xxx|xxx|yyy|yyy|zzz|zzz czyli login|haslo.

ważne również że jak np. na glowna.php klikne link do podstrona1.php to żeby na tej podstronie również sprawdził czy

użytkownik się poprawnie zalogował.


sam formularz mam zrobiony bo to czysty html, ale reszte to coś tam mam ale nie zabardzo to działa.

Jeżeli wiesz jak to zrobic byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!!! Dodam, że bardziej chodzi o gotowy skrypt aniżeli jakies podpowiedzi bo wątpie że dam rade, ale zawsze chętnie spróbuje biggrin.gif
revyag
Przenosze: Gotowe skrypty php -> Szukam
free
Nie pomoge ci w tym problemie, ale zwróce uwage ze plik w ktorym chcesz przechowywac hasla i loginy na pewno nie powinien miec rozszerzenia *.txt --> pierwsza lepsza osoba ci go od odczyta.
Guest
To musi być plik z roz. .php w którym będą się znajdować te loginy i passy.
rad3k
logowanie już mam - pomógł mi w innym temacie user tego forum. Nie zależy mi na bezpieczeństwie więc zostanie w pliku .txt biggrin.gif
strife
Cytat(free @ 2006-02-06 23:42:19)
pierwsza lepsza osoba ci go od odczyta.

I co z tego jeśli hasła będą zhashowane? snitch.gif
nospor
Cytat(strife @ 2006-02-19 17:39:30)
Cytat(free @ 2006-02-06 23:42:19)
pierwsza lepsza osoba ci go od odczyta.

I co z tego jeśli hasła będą zhashowane? snitch.gif

shashowane czy nie, ten plik nie powinien byc dostepny z poziomu przeglądarki. To mozna zrobic z poziomu serwera, by nie udostepnial tego pliku.
Aczy to bedzie rozszerzenie php czy txt to juz to beznaczenia. W zasadzie to nawet powinno byc txt, bo tam są dane a nie skrypt;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.