Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: usuwanie plików w php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Gość_ewa
Witam, mam taką prośbe, otóż posiadam skrypt dodawania plików na server i ich wyświetlania itp, jedyne czego tam brakuje to możliwośc usuwania tych plików, ale nie umiem tego sama napisać, więc jeśli ktoś by mi mógł napisac skrypt dousuwania plików to byłabym bardzo wdzięczna smile.gif
Speedy
Dobrze, napiszę dla Ciebie ten skrypt biggrin.gif

  1. <?php
  2.  
  3. unlink('jakistamplik.php');
  4.  
  5. ?>
Gość_ewa
Ale nie o to mi chodzilo, mam skrypt który wyświetla mi pliki z danego katalogu i teraz chce mieć mozliwośc kasowania tych plików, prosze o pomoc.
proszek
Przecież kolega napisał Ci już taki skrypt.
Pobierasz od usera nazwę pliku do usunięcia i używasz unlink().
kszychu
Od siebie dodam, że czegoś takiego bałbym się używać.
Obsługę plików najlepiej oprzeć o bazę. Masz opisane pliki w bazie (scieżki do nich, statystyki, inne duperele) i trzymasz sobie pliki w katalogu POD ZMIENIONYMI NAZWAMI, najlepiej losowo generowanymi.
Teraz, jak chcesz usunąć plik, budujesz do tego link typu usun.php?id=3, w pliku usun.php wygrzebujesz z bazy lokację pliku o id = 3 i dopiero wtedy robisz unlink oraz delete danych z bazy.
A dlaczego wyżej podany sposób mi się nie podoba? A dlatego:
usun.php?plik=../../../etc/passwd
To oczywiście nierealny przykład (nierealny ze względu na prawa do pliku passwd) ale dlaczego nie spróbować z innymi plikami, do których nobody ma dostęp?..
Speedy
Można sprawdzać, czy w zmiennej są dwie kropki, a jeśli są, to nie wykonywać operacji i problem z głowy smile.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.