Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zrobić szablon www oparty o PHP ?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
M-Hunter
Jestem bardzo początkujący w php (HTML mnie już nudzi) i chciałbym zapytać o radę. Jak zrobić szablon z obsłgą php ? Jest mi bardzo potrzebny. Tylko proszę bez takich "poszukaj se już było" czy "poszukaj gdieś na sieci" bo wszystko co znalazłem to nie działało na piwko.pl
PS. Najlepiej jakyście mogli to przetestować na piwko.pl
kurtz
Hej
Cytat
Jestem bardzo początkujący w php (HTML mnie już nudzi) i chciałbym zapytać o radę. Jak zrobić szablon z obsłgą php ? Jest mi bardzo potrzebny. Tylko proszę bez takich "poszukaj se już było" czy "poszukaj gdieś na sieci" bo wszystko co znalazłem to nie działało na piwko.pl
PS. Najlepiej jakyście mogli to przetestować na piwko.pl

1) napisz co takiego testowales i nie dzialalo - conajmniej dziwne jesli malo prawodpodobne :)

2) artykuly o systemach szablonow znajdziesz np pod adresem http://www.phpbuilder.com/columns/index.ph...cat=3&subcat=35

3) prawdopodobnie najlepszym systemem (bardzo zaawansownym) sa Smarty - http://smarty.php.net


Pozdrawiam
patrycjusz
możesz tak spróbować smarty...
albo zacząć od czegoś takiego...[php:1:4dc1be1cc1]
<?php

$where = $HTTP_GET_VARS['go'];
$allowed_values = array
(
"siedziba" => "scieżka do pliku np.",
"adres" => "inc/teksty/costam.inc",
);
if ($allowed_values[$where] != '')
{
//tuaj includujesz najpierw góre htmlowej strony
include("inc/header.inc");
include("$allowed_values[$where]");
//tutaj dół html strony
include("inc/footer.inc");
}
else
{
include("inc/header.inc");
include("inc/teksty/glowna.inc");
include("inc/footer.inc");
}
?>[/php:1:4dc1be1cc1]
Działanie bardzo proste przykładowy link wygląda tak
index.php?go=siedziba
i w tym momencie pobierana jest zmienna go i napodstawie jej wartości w odpowiednie miejsce includowany jest odpowiedni plik... :wink:
Pozdrawiam PAT
M-Hunter
Ale ja nie chce tak jak to podałeś PAT tylko tak :


<table>
<tr>
<td>
include menu pierwsze
</td>
<td>
skrypt na treśc
</td>
<td>
include menu drugie
</td>
</tr>


Mam cały layout, i zrobienie go tak jak podałeś jest nie mozlwe. chce tak miec ze w menu jest "index.php?id=dzial pierwszy" potem "index.php?id=dzial drugi" a teresc sie wyświetli w środkowej kolumnie. chce żeby coś zastapiło mi iframe. adres strony na której to ma działać :
www.gamez.up.pl
M-Hunter
Testowałem różne szablony. nie wiem dlaczego, ale nie chciały chodzić. na moim serverze domowym (testowy) wszyctko pięknie hulało, a na piwko nic nie działało.
patrycjusz
i to co ci podałem doskonale się do tego nadaje smile.gif (przynajmniej mi sie tak wydaje) więc spróbuj tak jak ci powiedziałem a kod dzielisz dokładnie na poł w miejscu gdzie powinna icludować się zawartość... jeżeli dalej tego niekumasz to prześlij mi żródło :wink: na PW a ja ci odeślę tak jak powinno być a czy działa na piwko.pl to juz twój problem u mnie jest ok 8)
kurtz
Hej
Cytat
Testowałem różne szablony
Oj nie ladnie - prosilem przeciez zeby poweidzial jakie :)


Pozdrawiam
M-Hunter
Pat --> Mi potrzeba tylko skryptu na tresć, menusy stopki i loga to już zrobie w HTML. Ogołoć tamten kod co podałeś i zobaczę czy działa.
Jabol
Cytat
Hej
Cytat
Testowałem różne szablony
Oj nie ladnie - prosilem przeciez zeby poweidzial jakie smile.gif
to znaczy, że testował takie i siakie!
a ja mam takie i siakie pomysły na rozwiązanie problemu, więc w czym problem?
M-Hunter
Widze że mnie osaczyliscie i jestem jak jakaś biedulka wśród bandytów.
Testowałem szablon z www.kess.snug.pl (dział artykuły i tam szablon z wykorzystaniem php)
patrycjusz
heh już niewiem co ci powiedzieć...
zastanów się sam czego chcesz?
jezęli chcesz system wydajny i oparyty na samym php to polecam moje rozwiązanie oczywiście można je rozwinać i to sporo...
wiec po pierwsze to poczytaj cosik
npwww.pajaczek.pl i może jeszcze www.webcity.pl apoźniej pomyśl co chcesz i napisz tutaj solidnie i rzeczowo bo chłopaki którzy tu nieraz ratowali dupsko takim jak ja przy róznych gadżetach i niemają czasu na domyślanie się co miałeś na myśli mówiąc "testowałem rózne..."
M-Hunter
PAT -> Już mówiłem że chcę szablon oparty o php. Ale nie chce żeby cały był w php, a ledynie menu i tre ść ma być w php. Reszte zrobię w HTML
patrycjusz
ja juz odpadam.... laugh.gif poczytaj coś porządnie... ja nieraz zostałem odesłany do manula a dzisiaj zaczynam najpierw z tamtąd i dopiero zadaję tutaj pytanie...
poczytaj sobie... 8) kliknij tutaj forum.php.pl/search.php
i poźniej przybądź tutaj...
wiesz tak wogóle to ja też jestem jeszcze duży laik ale staram się uczyć a nie szukać gotowych rozwiązań też tak spróbuj :wink:
Pozdrawiam PAT
scanner
Osobiście nie uważam Kess za dobre źródło wiedzy.

M-Hunter: zapewniam Cię, ze jeszcze nie wiesz, co znaczy być osaczonym na php.pl smile.gif

Co do szablonów - nie myl prosze dynamicznej zawartośći (wykorzystanie include wewnątrz struktury html-owej) z szablonami.
Szablony to pojęcie dość zaawansowane. i rtechnika ich stosowanie wymaga od programisty praktycznie całkowitego oddzielenia skryptu od wyglądu.
Osobiście stosuję własny systemik (dość prosty, ale nawet skuteczny), jednak jeśli masz ochotę się uczyć - polecam, to co już polecał kurtz: Smarty.

Pamiętaj także o tym, ze jeśłi chcesz uzyskać jakąkolwiek sensowną pomoc na tym forum, nalezy podać:
- niedziałający mechanizm
- przykładowe dane podawane
- opis danych, jakie chcemy uzyskać
- komunikaty błedów

bez tego, każda dyskusja będzie się rozwlekac w nieskończonosc - bo nikt nie będzie wiedział "co autor miał na myśli".
M-Hunter
Ja z tego manuala php nic nie rozumiem.
DObra ide se z tad nic mi to nie pomogło sama strata czasu. do widzenia ślepa gienia kup se trąbke do pierdzenia
scanner
Może pomoze... To co Goździkowej?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.