Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: różne sprawy: obrazki, upload, symulacja przeglądarki
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Kosmyksmok
kwestia pierwsza: poruszany był tu już problem miniaturyzacji i oczywiście z tym nie ma problemu. Jednakże przy owej miniaturyzacji na dole i po prawej od miniaturki dodawany jest czarny pasek o szerokości 1 piksela. Czy ktoś wie jak najszybciej dałoby się usunąć to pieroństwo? smile.gif

kwestia druga: bawię się w pisanie automatycznego submitera do pewnych formularzy i problem mój jest taki, że w niektórych z tych formularzy występuje pole do uploadu odpowiedniego obrazka z mojego kompa. Moje pytanie brzmi - czy dałoby się również (symulując cały czas przeglądarkę) uploadnąć ten plik z poziomu php? [oczywiście mam php'ka u siebie na kompie].

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi i wskazówki.
biggrin.gif
spenalzo
Cytat
kwestia pierwsza: poruszany był tu już problem miniaturyzacji i oczywiście z tym nie ma problemu. Jednakże przy owej miniaturyzacji na dole i po prawej od miniaturki dodawany jest czarny pasek o szerokości 1 piksela. Czy ktoś wie jak najszybciej dałoby się usunąć to pieroństwo?  :)

Zmniejszyć o 1 wysokość i szerokość docelowego obrazka?
Kosmyksmok
ale ja potrzebuję, żeby docelowy obrazek miał dokładnietaką samą wysokość i szerokość jak to przewidziałem wcześniej.

A ma ktoś jakiś pomysł co do tego uploadu?
spenalzo
To przy miniaturyzacji zwiększ o jeden rozmiar obrazka docelowego, np. zamiast 300 daj 301, a potem go z powrotem obetnij do żądanej wielkości, np. 300 px.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.