Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Baza imion
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
stoprocent
Witam ostatnio skonczylem wsyztkie poprawki nad moja baza imion takze chce sie tym podzielic bo to zadna tajemnica a wielu sie moze przydac.

Jest to insert tabeli z imionami i imionami odmienionymi, z zaznaczeniem plci i iloscia sylab w imieniu.
Przyklad:

Anafazy-Afanazy
Afrodyto-Afrodyta
Ago-Aga
Agapicie-Agapit

Mozna to wykorzystac dowolnie, ja osobiscie wykorzystuje to do zwrotow w newsletterze typu panie/pani IMIE

http://stoprocent.info/imiona.sql.zip

Dodam ze baza obecnie posiada okolo 1700 imion
Bastion
ija smile.gif przyda sie ! dobra robota


ps. nie mialo to byc w ocenach ?
maverickkk
Sam klepiesz te imiona questionmark.gif
scanner
Przenosze w bardziej pasujące miejsce smile.gif
Hydepark -> Gotowce

(Jest to w pewien sposób związane z obsługą baz danych, stąd taka a nie inna docelowa lokalizacja)
Sabistik
Ja bym dodal to do PHPedi ;p
kszychu
Nie da się do tego napisać jakiegoś algorytmu?
nospor
A ja się przyczepie, bo tu same superlatywy tylko idą biggrin.gif
kolejnosc pól:
Odmiana
Imie

Powinno byc chyba nba odwrót. najpierw imie a potem odmiana. To tak wizualnie mi sie rzuca w oczy jakos nie teges.
Imie jest varchar(25) a odmiana juz varchar(255). Czy naprawdę odmiana imienia może byc większa o ponad 200 znaków od samego imienia? Az tak kiepski z polskiego nie bylem i taki rozrzut ilosci liter troche wydaje mi sie dziwny winksmiley.jpg

Pole Kobieta, ktore okresla czy to kobieta czy nie. tez mi estetycznie nie pasuje. A co to kobieta gorsza/lepsza? POwinno byc pole Plec i przyjmowac wartosci 1/2 w zaleznosci od plci

Tyle. wiekszosc uwag to tak tylko by sie przyczepic. Najwazniejsza moim zdaniem to ten rozrzut ilosci liter
stoprocent
Varchar 25 to literowka poporstu sie pomylilem.
Jesli chodzi o kolejnosc tu sie zgodze.
Co do kobiety... hmm powiedz swojej dziewczynie ze nie jest najwazniejsza to zobaczymy co sie stanie hehehehe zart.

W kazdym razie nie dawalem tego do oceny tylko jako cos co mozna poporstu uzyc.

Tak czy tak wszytkie uwagi wzialem do siebie i poprawilem tabele:

1. Zienilem kolejnosc (id, imie, odmiana, plec, sylaby)
2. Poprawilem dlugosc znakow oba pola maja taka sama.
3. Zamienilem pole kobieta na pole plec : enum('M','K')

To chyba wszystko, zapraszam do sciagania.

http://stoprocent.info/imiona.sql.zip
nospor
no to jeszcze pomarudze...
czemu raz zaczynasz nazwę kolumny z malej litery a raz z duzej?
no i czemu na imie az 255 znaków? moje dwa imiona z nazwiskiem w zyciu nie dojdą do takiej dlugosci a co dopiero samo imię winksmiley.jpg

Cytat
Co do kobiety... hmm powiedz swojej dziewczynie ze nie jest najwazniejsza to zobaczymy co sie stanie hehehehe zart.
No, jakbym powiedzial to mojej dziewczynie, to dopiero żona dała by mi popalić laugh.gif

edit:i jeszcze jedno. te wszystkie pola powinny byc not null, bo raczej wszystkie są wymagane

edit2: super, póki co zastrzeżen juz nie mam. dobra robota smile.gif
stoprocent
Cos niestety moj serwer nachwile padl takze daje, mam nadzieje winksmiley.jpg ostateczna poprawiona wersje pod innym adresem.
http://clients.demomedia.co.uk/imiona.sql.zip
Bastion
rekord 951 : Mechtylda -> Machtyldo ... nie jest to zle ? bo tak sobie sprawdzam wyrywkowo a to mnie nie pasuje jakos ;]
kszychu
Dobrze pamiętałem, że to już było i nie ma sensu budować ogromniastej bazy danych:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=38...ndpost&p=216821
stoprocent
Pani Machtyldo, takze chyba jest ok.

@krzychu: w takim razie przepraszam wszytkich ze to tu dalem, pocwiartujcie mnie i spalcie.

Dalem cos co moze byc wykorzystane do roznych celow nie dalem tego ani do oceny ani do sluchania pochwal, dalem to poto zeby kazdy mogl z tego skorzystac na swoj sposob, niekoniecznie musi to byc odmiana. I zastanawiam sie czy w tym co mowia niektorzy ze w ocenach i forach w tym stylu za wszelka cene nie neguje sie wsyztkiego nie ma ziarenka prawdy. I to chyba tyle

@edit : a baza nie jest taka ogromna bo zajmuje 125 kb
NuLL
A ja dziekuje - marudzic nie bede - jak bede wykorzystywal to sam sobie dostosuje zamiast marudzic smile.gif
nospor
Cytat
w takim razie przepraszam wszytkich ze to tu dalem, pocwiartujcie mnie i spalcie.

Dalem cos co moze byc wykorzystane do roznych celow nie dalem tego ani do oceny ani do sluchania pochwal, dalem to poto zeby kazdy mogl z tego skorzystac na swoj sposob, niekoniecznie musi to byc odmiana. I zastanawiam sie czy w tym co mowia niektorzy ze w ocenach i forach w tym stylu za wszelka cene nie neguje sie wsyztkiego nie ma ziarenka prawdy. I to chyba tyle

ej, bez przesady. nikt tu cwiartowac nie bedzie.
a to ze ktos poda jakies poprawki, mimo iz oto nie prosiles, to chyba nic zlego.
Nic tylko sie cieszyc i pamietac o tym na przyszlosc (pod warunkiem ze to dobre poprawki winksmiley.jpg ). Po co kazdy, kto chcialby z tego skorzystac ma siedziec i poprawiac, skoro mozna podac juz w miare poprawione przy nie wielkim wysilku.

Podanie alternatywnego sposobu, jak to podal kszychu, tez moze sie przydac. Jak nie tobie to komus innemu, kto czytal ten topic.
Udostępnianie czegos publicznie ma to do siebie, ze zawsze ktos to oceni, cos zasugeruje czy tez pochwali i nie ma co dramatyzowac z tego powodu smile.gif
kszychu
Cytat(nasto @ 2006-04-20 11:48:54)
@kszychu: w takim razie przepraszam wszytkich ze to tu dalem, pocwiartujcie mnie i spalcie.

Dalem cos co moze byc wykorzystane do roznych celow nie dalem tego ani do oceny ani do sluchania pochwal, dalem to poto zeby kazdy mogl z tego skorzystac na swoj sposob, niekoniecznie musi to byc odmiana. I zastanawiam sie czy w tym co mowia niektorzy ze w ocenach i forach w tym stylu za wszelka cene nie neguje sie wsyztkiego nie ma ziarenka prawdy. I to chyba tyle

@edit : a baza nie jest taka ogromna bo zajmuje 125 kb

Nie zamierzam Cię przepraszać, czy w inny sposób się kajać. Podałeś sposób na zrobienie czegoś, ja podałem inny na zrobienie tego samego. Nie chcesz, żebyśmy to oceniali, to już Twój problem. Jednym się to podoba, innym nie, jeszcze inni majądo tego jakieś konstruktywne uwagi. Ale nic na to nie poradzisz. Możesz tylko (lub nie) skorzystać z różnych rad.
To, że napisałeś coś, zarwałeś być może kilka nocy, żeby to zrobić, włożyłeś w to masę pracy i wysiłku nie oznacza, że nie da się tego zrobić lepiej, inaczej, lub, że ktoś tego nie zrobił już wcześniej.
Umieściłeś to na forum - musisz pogodzić się z komentarzami. jeśli Ci się nie podoba, że ktośto zgani - schowaj do szuflady.
Tyle ode mnie.
stoprocent
Nie oczekuje od nikog przeprosin nie bede mowil czy zarwalem noce czy nie bo to nie jest istotne. Jak bylo wyzej widac wszystkie konstruktywne uwagi wzialem do siebie i poporawilem co nalezalo. Oczywiscie szanuje zdanie innych i nie wiem po co ta cala dyskusja, chodzilo mi tylko @krzychu oto ze to nie musi sluzyc jednemu celowi a poporstru nie lubie jak ktos z gory zaklada ze : "(...) nie ma sensu (...)". Tyle. Przperaszam jesli kogos pobudzilem hehehe.
GrayHat
dobry darmowy content nie jest zly smile.gif 1700 podstron dla google :]
bear007
Czy ten skrypt z imionami jest jeszcze gdzies dostepny??
Sabistik
To chyba to (tylko nie wiem która wersja): http://sabistic.info/phppl/imiona.sql.zip
skowron-line
Witam czy jest szansa zeby ktos jeszcze raz wrzucil ta paczke na serwerek jakis zeby mozna bylo sciagnac
zoozool
ktoś może zaktualizować linki ? smile.gif
Daresh
Dołączam się do prośby smile.gif

Może ktoś ma u siebie taką bazę i byłby skłonny udostępnić...
Garrappachc
Wszędzie 404 sciana.gif sadsmiley02.gif
smialy
Może jednak jest adres z którego można sciągnąć powyższą paczkę?
sniezny_wilk
Witam,

ponawiam temat, czy ktoś ma taką bazę smile.gif ?
cichy380
narciarska.net/~nasto/imiona.sql.zip
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.