Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [FCKEditor] Problem ze zdjęciami
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
artur81
Wstawiłem na stronę FCK Editorm uruchamia się ale mam problem z uploadowaniem zdjęć. Zdjęcia chcę umieścić w public_html/nowa/gfx/. Katalogi już istanieją, w pliku fckonfig.js poprawiłem wszystko zgodnie z poradą @mike_mech'a z tego posta. Mam jednak problem z ustawieniem samego folderu gdzie mają być ładowane zdjęcia.
W pliku config.php mam tak:
  1. <?php
  2. // SECURITY: You must explicitelly enable this "connector". (Set it to "true").
  3. $Config['Enabled'] = true ;
  4.  
  5. // Path to user files relative to the document root.
  6. $Config['UserFilesPath'] = '/public_html/nowa/gfx/' ;
  7.  
  8. // Fill the following value it you prefer to specify the absolute path for the
  9. // user files directory. Usefull if you are using a virtual directory, symbolic
  10. // link or alias. Examples: 'C:MySiteUserFiles' or '/root/mysite/UserFiles/'.
  11. // Attention: The above 'UserFilesPath' must point to the same directory.
  12. $Config['UserFilesAbsolutePath'] = '' ;
  13. ?>

i niestety nie działa tak jakbym się tego spodziewał, mianowiecie niby pisze że plik został uploadowany ale nogdzie go nie (sprawdzałem we wszystkich katalogach na swoim koncie). Co jeszcze ?
Kiedy skrypt poinformuje mnie że dodał plik, przechodzę do Właściowości obrazka - Informacje o obrazku i w polu "adres url" mam /userFiles/obrazek.jpg. Skąd się wzięlo to userFiles? Może jeszcze w jakimś miejscu należy zmienić ustawienia? dry.gif
MatheW
Musisz zmienić CHMODY folderu.
Balas
Miałem podobny problem z tym edytorem, na localu zapisywal mi obrazki zamiast w httpuser w httpusers (cos w tym stylu ;] chodzi o folder dla userow w Webserv). Jedynym dla mnie wyjsciem po tygodniowych mekach bylo zmienienie edytora ;]
artur81
Cytat(MatheW @ 6.06.2006, 18:52 ) *
Musisz zmienić CHMODY folderu.

Chmody to bym zmienił jakby mi chociaż utworzył folder, ale on nawet folderu nie tworzy, a za pierwszym razem powinien... Przynajmniej tak mi się wydaje
mokry
hm.... utworz recznie foldery, ale jako sciezke pomic public_html/

Z tego co widze serwer opiera sie chyba na DirectAdmin, wiec w tym momencie katalog public_html pomijasz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.