Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: automatyczny link
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
eS...
witam
zabieram sie za dodawanie artykułów po przez formularz.
ale nie wiem jak zrobić:
1.za każdym razem formularz twozy nową strone
2.jak umieścić na jeszcze innej stronie linki do tych juz utworzonych biggrin.gif

pozdrawiam
adwol
Cytat
witam
zabieram sie za dodawanie artykułów po przez formularz.
ale nie wiem jak zrobić:
1.za każdym razem formularz twozy nową strone
2.jak umieścić na jeszcze innej stronie linki do tych juz utworzonych biggrin.gif

pozdrawiam

Co to znaczy nową stronę? Nowe okno w przeglądarce? Bo to można zrobić javascriptem.
A linki to chyba proste, jak masz jakieś id tego artykułu to parametr w urlu chyba nie jest taką trudną rzeczą. :wink:
eS...
dodaje artykuł
zapisuje mi go w inny pliku// bo nie może sie kazdy artykuł zapisywać w tym samym pliku

na stronie art.php wyświetlam linki, a raczej te linki sie same tworzą.
bo php jest chyba po to właśnie żebym nie dodawał za każdym razem tych linków na stronie art.php
?
może wygeneruj unikatowy nr . i niech ten numer będzie nazwą pliku
mhs
mozna to napisac w nastepujacy sposob (kiedys w ten sposob to napisalem):
tworzysz plik o np. nazwie aktualnosci.dat w ktorym przechowujesz wszystkie artykuly z tego dzialu
gdy tworzysz nowy artykul zliczas liczbe wierszy w pliku aktualnosci.dat a nastepnie dodajesz jeden (i dla lepszej identyfikacji) dolaczasz date dzisiejsza. to wszystko stanowi dla Ciebie nazwe (unikalna) pliku w ktorym przechodzujesz wszystkie wiadomosci; nazwe pliku zapisujesz w aktualnosci.dat (i jeszcze np. tytul wiadomosci) i jednoczesnie tworzysz plik o tej samej nazwie i zapisujesz w nim tresc wiadomosci
zapisywanie plikow mamy zalatwione... teraz wyswietlenie linkow na glownej stronie:
wykorzystujesz do tego ponownie aktualnosci.dat gdzie za kazdym razem zliczas liczbe wierszy... nastepnie majac te dane wyswietlasz trzy ostatnie wiersze z pliku aktualnosci.dat (temat jest dla Ciebie linkiem na glownej stronie) i w momencie gdy uzytkownik kilka na linka przekazujesz do odpowiedniego skryptu nazwe pliku i wyswietlasz wiadomosc....
to chyba tyle... mam nadzieje, ze choc troche pomoglem...

pozdrawiam
eS...
dzięki
czy mógł bym prosić o przykładowy kod??
?
[php:1:29e06d0dd9]<?php
$numer = md5 (uniqid (rand())); // Tworzy unikatowy nómer
$dane = "tutaj Twój news"; // Tutaj informacje z formularz (newsy w Twoim przypadku )
$roz = ".inc"; // rodzaj pliku
// skrypt który tworzy plik
$file=fopen("folder/$numer$roz", "a");
flock($file, 2);
fwrite($file, $dane);
flock($file, 3);
fclose($file);

?>[/php:1:29e06d0dd9]
eS...
thx
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.