Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prosta sesja. Działa, ale...
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
scoobydooo
No wlasnie. Na stronie index.php umiescilem cos takiego:

  1. <?php
  2.  
  3. header(&#092;"Location: modules.php?menu=start&action=intro&session=$session\");
  4.  
  5.  
  6.  
  7. if(!isset($session))
  8.  
  9. {
  10.  
  11. $session = uniqid(&#092;"sess\");
  12.  
  13. SetCookie(&#092;"session\",$session);
  14.  
  15. }
  16.  
  17. ?>


Niestety sesja niechce sie zaladowac odrazu na link nawet gdy wpisze session=<?echo $session?>

W pozostalych linkach dziala bez problemu.
Wie ktos jak to rozwiazac?

Skrypt wdrozylemna stronie www.spider.boo.pl


___________________________
PROSIMY UŻYWAĆ BBCODE.
Posty nie spełniające tej zasady będą usuwane.
Ten post Również proszę poprawić. (DeyV)
bregovic
Jesli chcesz uzywac sesji, to znacznie lepiej jest uzyc wbudowanych mechanizmow php jak session_start() itp... - sa znacznie lepsze i ulatwiaja zycie. Detale mozesz znalezc na http://pl.php.net/manual/pl/ref.session.php.

Pozatym jesli chcesz zapisac jakies ciastko, to musisz to zrobic na samym poczatku pliku, bo AFAIK nie zadziala.
spenalzo
Po pierwsze przeczytaj to.
Po drugie zajrzyj do manuala, bo takie oto coś tam znalazłem.

Cytat
Wysłane ciasteczko jest dostępne już przy następnym załadowaniu strony w tablicy $_COOKIE. W wersjach php do 4.1.0 była to tablica $HTTP_COOKIE_VARS.

Częste pułapki:

Ciasteczka nie będą widziane do następnego przeładowania strony dla której mają być widoczne.


Zobacz także to: http://www.netscape.com/newsref/std/cookie_spec.html
scoobydooo
Wlasciwie to nie chodzi mi o zmiane sesji na inna, ten skrypt jest OK. Po zaladowaniu na linkach sie pojawia tylko w momencie zaladowania strony pierwszej nie pojawia sie w pasku adresu. Po nacisnieciu nastepnego linku wszystko jest OK tylko ze glupio to wyglada
spenalzo
Czytaj trochę uważniej.
Ciasteczka nie będą widziane do następnego przeładowania
strony dla której mają być widoczne.
scoobydooo
Sorx, juz wiem jak to zrobic smile.gif THX
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.