Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: polaczenie skryptow php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
iMax
Mam skrypt do pisania newsow i do logowania na strone (z formularzem rejerstracyjnym). Chcialbym, aby urzytkownicy sie logowali z tego samego miejsca co ja, ale to ja po zalogowaniu mialbym wieksze prawa jako administrator. Oni by tylko urzytkowali na stronce a ja bym pisal newsy i dawal innym okreslone prawa (np. newsman - takla opcje mam juz tym skrypcie do newsow). Jest to mozliwe?
Bede bardzo wdzieczny jak ktos mi odpisze smile.gif smile.gif
strife
W miejscu, w którym poprawnie przebiega logowanie u Ciebie dodaj warunek, że jeżeli dobrze się dany użytkownik zaloguje i jego nick, będzie w tablicy osób, które mają wyższe uprawnienia to dodaje dodatkową zmienną sesyjną. Następnie już po zalogowaniu, taką sesję sprawdzasz czy istnieje, w miejscu, w którym dodaje się news'a, jeżeli nie istnieje dajesz informację o braku dostępu no i koniec. winksmiley.jpg

Napewno przyda Ci się do przerobienia tego manual, poczytaj o sesjach. Z tego co napisałeś mogę Ci Tyle doradzić winksmiley.jpg

Pozdrawiam

ps. popraw błędy ortograficzne!
slash12345
Zmienne sesyjne można podmienić przez grzebanie w ciastkach, lepiej za każdym razem sprawdzać warunek.
Kreton
Artykuł o sesjach :

http://webcity.pl/webcity/artykuly.php/t/3
NuLL
Cytat(slash12345 @ 9.07.2006, 18:51 ) *
Zmienne sesyjne można podmienić przez grzebanie w ciastkach, lepiej za każdym razem sprawdzać warunek.

A niby jak questionmark.gif blink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.