Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z Księgą gości by KNESS
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Martino
Mój problem wygląda następująco:

Mam zainstalowanego Apacha 2.0.0.53 z php 4.4.2 i MySqula 4.0.26 pod WINDOWSEM XP

Zainstalowałem to parę dni temu, DO TESTOWANIA STRONKI WWW na LOCALHOScie i wygląda na to że wszystko działa, ale kiedy chcę wkleić jakiś skrypt wyskakują błędy w php. Tzn. część skryptu działa a część nie. Próbopwałem już z wieloma skryptami księgi gości, ale ciągle jest tak samo: kawałek działa, kawałek nie - ale błędy są różne.

Piszę o tym w tym dziale, bo np. plik index.php który wyświetlał info o php działał bez zarzutu, i dlatego, że część skryptu przecież działa.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Teraz Sciągnąłem KSIęGE GOśCI by Kness i wyskakują mi różne błędy.:

1 Na początku:
Notice: Undefined variable: next in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 40
Notice: Undefined variable: pos in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 42
Notice: Undefined variable: ilepoz in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 44
A to fragment kodu odpowiedzialnego za te błędy (linia 39-45):

$count="0";
if($next==""){$next="0";}else{$next=$max;}
if($pos==""){$pos="0";}
else{$pos=$pos+$next;}
if($ilepoz==""){$ilepoz=$max;}
else{$ilepoz=$ilepoz+$next;}


2. błędy:
Notice: Undefined index: 0 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 67
Notice: Undefined index: 0 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 68
Notice: Undefined offset: 1 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 67
Notice: Undefined offset: 1 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 68
Notice: Undefined offset: 2 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 67
Notice: Undefined offset: 2 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 68
Notice: Undefined offset: 3 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 67
Notice: Undefined offset: 3 in C:\WebServer\Apache2\www\LIMON\ksiega2\index.php on line 68
i tak dalej aż do offset:9 włacznie

a oto fragment kodu odpowiedzialnego (linie 63-70):

echo "</td></tr></table><br>";
$plik = "$katalog/$wpisy$rozsz";
$file = file($plik);
for ($index=$pos; $index < $ilepoz; $index++)
{ $g = split("\|",chop($file[$index]));
$split = explode("||",$file[$index]);
$count++;
if(($split[0]!="") && ($split[6]!="")){


P.S. Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc i proszę w miarę możliwości o łopatologię bo należę raczej do zielnych w temacie php.
kwiateusz
jęśli się nie znasz na php to w index.php czy innym głownym pliku dodaj error_reporting(E_ALL ^ E_NOTICE) bo te błędy oznaczają że indeksy są niezdefiniowane...
Martino
No tak, ale czy takie błędy nie pszeszkadzają w prawidłowym działaniu skryptu i jak je ewentualnie naprawić...?
strife
Cytat(Martino @ 12.07.2006, 19:56 ) *
No tak, ale czy takie błędy nie pszeszkadzają w prawidłowym działaniu skryptu i jak je ewentualnie naprawić...?

Te błędy nie powinny Ci przeszkadzać w prawidłowym działaniu skryptu, który podałeś. Naprawić je można poprzez poprawne definiowanie zmiennych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz jak poszukasz smile.gif

» Przykład:
  1. <?php
  2. $next = NULL; // definiujemy zmienna
  3. if ( $next )
  4. {
  5. // instrkucje
  6. }
  7. ?>


Pozdrawiam! smile.gif
Martino
Ok. Bardzo dziękuję za pomoc!
Jest już poprawa:)

P.S.
mam jeszcze jeden problem dotyczący tego skryptu, ale to już zdecydowanie nowy temat...

Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.