Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: phpMyAdmin
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
payonk
Witam.
Ktoś może wie jak zmienić kodowanie phpMyAdmina na iso polskie ?
mam wersje 2.8.2, 2.7.0-pl2, 2.6.4-pl4 i w każdym mam do wyboru tylko kodowanie utf-8
nasty
jak zmieniasz jezyk to raczej automatycznie zmienia kodowanie
mike
Przenoszę z Inne :: Komputery i oprogramowanie na Gotowe skrypty php:: Skrypty obsługi baz danych.
payonk
Cytat
jak zmieniasz język to raczej automatycznie zmienia kodowanie


No właśnie z tym jest problem. Mam do wyboru np.
pl-utf-8
it-utf-8
es-utf-8

A ja bym chciał ISO-8859-2

W wersji 2.8.2 nie jest napisane jakie jest kodowanie przy wyborze języka ale jak podglądam źródło to widze że jest UTF

Kiedyś miałem wersje phpMyAdmina gdzie można było wybrać pomiędzy Polish(pl-utf-8) a Polish(ISO-8859-2). Ale to było kiedyś smile.gif.

Pewnie jest jakaś opcja dzięki której można to zmienić. Tylko ja jej nie mogę znaleźć

zmalazłem
config.inc.php
$cfg['Lang'] = 'pl-iso-8859-2';

dzięki za pomoc guitar.gif
grzegorz_w
u mnie defaultowo ustawił admin na latin2_general_ci i jak na razie wszystko działa, żadnych krzaczków nie ma.
piotrekkr
witam ja mam taki problem troche podobny ale nie tyczy sie on exportu bazy. Zainstalowalem sobie phpMyAdmin - 2.8.2.4 na swoim komputerze i jak wezme zeby przedladac tabele to mi zamiast polskich znakow wyswietla krzaki. Mam jezyk ustawiony na polski, system kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) System porównań dla połączenia MySQL: latin1_swedish_ci
zmienne serwera mysql:
Kod
character set client : utf8
(Wartość globalna) : latin1
character set server : latin1
character set system : utf8
character sets dir : /usr/share/mysql/charsets/
collation connection : latin1_swedish_ci
collation database : latin1_swedish_ci
collation serwer : latin1_swedish_ci


Cytat
zmalazłem
config.inc.php
$cfg['Lang'] = 'pl-iso-8859-2';

dzięki za pomoc


probowalem tego ale wyswietla mi:
Kod
Notice: Undefined index: pl-iso-8859-2 in /var/www/html/phpMyAdmin/index.php on line 97


nie wiem czemu mam krzaki w konsoli sa normalne polskie znaki. Wszystko do tabeli zapisywalem w iso-8859-2 bo takie mialem kodowanie na stronach ze skryptami. prosze o pomoc bo nie wiem naprawde co jest nie tak dry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.