Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [klasa] iqCaptcha 0.2
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Algorytmy, klasy, funkcje
tiraeth
http://tiraeth.kom.pl/public/iqCaptcha/


Gdyby komuś wyskoczyło, że nie może znaleźć pliku to znaczy, że ktoś w czasie waszego wpisywania kodu uruchomił przykład a example.php ma ustawioną wartość garbageTemp na 0 (czyli usuwa starsze od tej chwili - znacznik timestamp).

Wersja 0.2 - zmiany w Changelog. Pełny opis klasy (dla wersjia 0.1) w pliku readme_full_polish.txt!
bim2
Daj w example.php action="index.php" zamien na action="example.php" bo nie działa sprawdzanie captcha biggrin.gif

A pozatym klasa ywmsienita

/tiraeth/
Mój błąd winksmiley.jpg Już poprawiam tongue.gif tongue.gif tongue.gif
nazihipi
mały error... (to co napisałeś na końcu)
sądzę, że należy zwiększyć czas po jakim czyszczony jest tmp (dwie osoby generują kod w tym samym czasie, jedna skończyła i uruchamia czyszczenie, a druga która poszła po herbatkę daje SUBMIT, a tu bach smile.gif ), albo problem rozwiąż na superglobalnej tab. sesji

url

po zatym klasa ciekawa choć temat CAPTCHY już nie bardzo ....

robota dobra, chwale i pozdrawiam
tiraeth
To jest ustawione tylko w example, żebym nie musiał ręcznie czyścić katalogu tongue.gif

Normalnie metoda garbageTemp pozwala na zdefiniowaniu czasu, w example jest 0 ale normalnie można ustawić nawet 3 godziny...
NuLL
Co do pomyslow - mozna zrobic wyrazenia matematyczne i wpisywanie wyrazow od konca albo w podanej losowo kolejnosci smile.gif

BTW - ta klase jest pod php4 czy zle widze winksmiley.jpg ?
tiraeth
@NuLL: Nie używałem __construct i __destruct więc mam nadzieję, że zadziała na php4... nie mam możliwości sprawdzenia bo pracuję na php5 smile.gif

Wersja 0.2 - example zawiera pytanie tekstowe, odpowiedź należy pisać wg. zasad językowych, czyli imię z dużej litery... nazwisko to samo smile.gif
Napoleon
Udostępnij kolego źródło pliku: lang.english.php.
tiraeth
O sorry winksmiley.jpg Zapomniałem tongue.gif Już wrzuciłem .phps
nasty
Moze dam tylko taka mala uwage, odpowiedz na mytanie z captcha to sprawdzaj regex-em, bo moze ktos napisze z malej litery albo nie bedzie wiedzial jak sie pisze gates, tak ze pozwol userowi na max 1-2 bledy
tiraeth
Sprawdzanie odbywa się z zewnątrz klasy smile.gif Więc zależy to wyłącznie od twórcy aplikacji, która będzie używać iqCaptcha...
Turgon
Świetna klasa. Dzięki zaraz postaram się wprowadzić do mojej aplikacji.
martq
Może ktoś kod tej klasy wkleić, link chyba wygasł czy cuś :/
crackcomm
Ponawiam prośbę.
GregoryW
niestety link niedostępny, a szkoda.
screv
@ Lekkie wykopalisko

Jeżeli ktoś ma link do tej klasy to bardzo bym prosił. Bardzo by mi się przydała smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.