Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt zmieniający chmod folderów/plików
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
AvrooK
witam.
niedawno rozpocząłem zabawę z php-fusion. mam stronkę postawioną na serverze boo.pl. kiedy dodaję do galerii nowe zdjęcia to później każdemu muszę zmieniać chmod manualnie żeby było widoczne. poszukuję zatem jakiegoś skryptu php zmieniającego automatycznie chmod.

z góry dziękuję
dr_bonzo
Mozesz wyedytowac phpfusion, tak zeby tuz po zapisaniu zdjecia zmienialo mu chmod.
Gość
jestem zieloniutki :/ jak rozumiem w pliku photogallery.php ? coś dostawić ? tylko gdzie i co ? :/
NetJaro
Skoro tak, musisz znaleść kogoś kto Ci pomoże.

Należy znaleść kod (funkcje) odpowiedzialny za wgrywanie plików i dopisać praktycznie jedną linijkę z funkcją chmod" title="Zobacz w manualu php" target="_manual.
lukir
Mógłbyś udostępnić fragment skryptu z tego php Fusion, który jest odpowiedzialny za zapis obrazków?

Jeżeli nie, a wiesz przynajmniej w jakim katalogu te obrazki są zapisywane to wtedy mógłbyś przy każdym uruchomieniu strony uruchamiać kod, który "przeleci" przez ten katalog i wszystkim plikom z rozszerzeniem (np. JPG) zmieni chmoda...
avrook
witam. to znowu ja winksmiley.jpg problem dalej nie rozwiązany. poniżej zamieszczam link do pliku photogallery.php który dodaje albumy/zdjęcia. nie znam się na php i nie jestem pewny do końca który fragment odpowiada za zakładanie podkatalogów dla nowych albumów/tworzenie miniaturek do albumów/miniaturek zdjęć itd. dlatego zamieszczam całą zawartość pliku. jaka jest moja wizja -> zeby plik po zakończeniu działania nadawał odpowiednie chmody wszystkiemu co dodał/stworzył.

=>TUTAJ<=


z góry dziękuję za pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.