Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Framework] Symfony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
kacperix
Witam wszystkich!

Tworzę większy serwis internetowy i myślałem o przeniesieniu go na framework. Zdecydowałem się na początek wypróbować Symfony. Więc sciągnąłem go ze strony producenta, wypakowalem i zabrałem sie za czytanie artykułu "Mój pierwszy projekt". No i pojawiły się problemy. Jest tam opis, że należy wykonać jakiś plik schema.yml, wrzucić go do katalogu config, i wykonać odpowiednią komendę z konsoli. Czy korzystanie i tworzenie z Symfony jest tylko możliwe z pod linuxa? A jeżeli ja mam wykupiony serwer to w jaki sposób mogę wykorzystać ten framework??

--
Pozdrawiam
Przemek
hwao
pod windowsem masz cmd

jak odpalisz ta komente to wygenruje sie potrzebny kod (czyli mozesz to zrobic na localhoscie).

"schema.yml" to taki "nowszy ini" w ktorym mozesz zapisac bardziej spomplikowane rzeczy.
strife
Tutaj jest opis jak napisać taki kod i wygenerować model przez cmd smile.gif

http://www.symfony-project.com/book/trunk/model
kacperix
OK

Działam na Windowsie. Jako serwer zainstalowałem XAMPP. Wrzuciłem do katalogu gotowego Symfony (tzn. sf_sandbox) i odpalilem go w przegladarce...no i otrzymalem strone z gratulacjami. Poruszajac sie wedlug artykulu Moj pierwszy projekt wpisalem w cmd komende

Kod
symfony propel-build-model


i otrzymalem cos takiego:

Kod
Nazwa 'php.exe' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.


I co ja mam poczynić dalej...PROSZĘ POMÓŻCIE :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Hej...juz mi sie udało. Należało dodać ścieżkę C:\Program Files\xampp\php do zmiennej PATH w Mój komputer -> właściwości -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe. I teraz wszystko gra...jak gitara
ikioloak
Proponuje zerknac na forum symfony. Tez mialem problemy z przejsciem poczatkowych dni askeet'a, gdyz to co oni tam pisali nijak sie mialo do tego co mi wychodzilo. Teraz podobno Askeet jest zaktualizowany wiec sprobuj przestudiowac go, zamiast "moj pierwszy projekt".
kacperix
Pewnie, że go przestudiuję. Tak jak na to patrze pierwszy raz, na te komendy i to wszystko to robi mi się mętlik w głowie i wydaje mi się, że to jest nie do pojęcia. Ale myśle, że powinno się udać. Jak bedę miał problemy to się odezwę. Tymczasem POZDRO FOR ALL.
AxZx
witam

podepne sie do tematu

jaki jest najprosytszy framwework?
zeby wogole zaczac pisac korzystajac z frameworkow? zeby zrozumiec zasade.

poki co wszystko pisalem sam (niektore gotowe klasy powtarzaly sie w projektach) ale serwisy rosna w sile i moze korzystajac z gotowych rozwiazan bedzie cos szybciej? lepiej? bardziej elastyczniej?

poleccie cos prosze najlepiej pod php4 jezeli cos takiego wogole jest.
zeby dobry kod generowalo, bylo szybkie, elastyczne i latwe, pomocne w obsludze:)

z gory dziekuje
pozdrawiam
Coyote
hm.. kazdy poleci innego fw ... hm.. mi sie wydaje ze "prostym " fw jest cakephp ktorego ostatnio mecze bo jak np przegladalem manuala SYMFONY to nie wiedzialem co i jak ;D a tu mniejwiecej wszystko inticyjne zajrzyj tu pomoze :
www.cakephp.org
sf
Cytat(kacperix @ 11.08.2006, 23:00 ) *
Pewnie, że go przestudiuję. Tak jak na to patrze pierwszy raz, na te komendy i to wszystko to robi mi się mętlik w głowie i wydaje mi się, że to jest nie do pojęcia. Ale myśle, że powinno się udać. Jak bedę miał problemy to się odezwę. Tymczasem POZDRO FOR ALL.


Wina windowsa, złe nawyki dają o sobie znać tongue.gif Większość oprogramowania pisanego w php stoi na systemach unix-like dlatego proponowałbym nadrobić zaległości i zapoznać się z tym systemem. Wtedy to będzie kaszka z mleczkiem smile.gif
kacperix
Cytat(sf @ 24.08.2006, 06:47 ) *
Wina windowsa, złe nawyki dają o sobie znać tongue.gif Większość oprogramowania pisanego w php stoi na systemach unix-like dlatego proponowałbym nadrobić zaległości i zapoznać się z tym systemem. Wtedy to będzie kaszka z mleczkiem smile.gif



Hehe...już parę razy próbowałem z Linuxem...a dokładniej z Mandrivą i zawszę przegrywałem (Instalacja Upgrade php, MySQL itp.) sadsmiley02.gif No ale jeżeli chdzi o framework to dałem sobie spokój (myślę, że tylko tymczasowo) z SYMFONY, a zato zacząłem tworzyć w CakePHP. Co mogę powiedzieć jak początkujący?? Podoba mi się w nim logiczna struktura katalogów i łatwość obsługi, również wiele gotowych modułów, takich jak np. ACL (Access Control List), co mi jest bardzo potrzebne przy tworzeniu mojego aktualnego portalu.

Pozdro for ALL
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.