Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BEZPIECZNY formularz
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Nowaq
Witam !

Wiem ze zaraz bedzie cie pisaćże to juz było itd....ale nie hcodzi mi osam formularz. raczej chodzi mi o formularz ktory jest zabezpieczony przed robotami ktore uzywaja formlularzy do wysylania spamu...:/ Miałem formularz do maili ale jak mi sie bil robocik to mi serwer zatrzymali smile.gif Jeśli ktoś ma dorby forlmularz zabezpieczony w jakis tam sposob tylko bez metody obrazkowej....to bylbym wdzieczny...

Pozdrawiam
Gość
  1. <?php
  2. // sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta
  3. if (empty($_POST['submit'])) {
  4. // wyświetlamy formularz
  5. echo "<table border="0"><form method="post">
  6. <tr>
  7. <td>Treść wiadomości</td>
  8. <td><textarea name="tresc" style="width: 250px; height: 100px"></textarea></td>
  9. </tr>
  10. <tr>
  11. <td>Imię, nazwisko lub nick</td>
  12. <td><input type="text" name="imie" style="width: 250px"></td>
  13. </tr>
  14. <tr>
  15. <td>Adres e-mail</td>
  16. <td><input type="text" name="email" style="width: 250px"></td>
  17. </tr>
  18. <tr>
  19. <td> </td>
  20. <td><input type="submit" name="submit" value="Wyślij"> 
  21. <input type="reset" value="Od nowa"></td></form>
  22. </tr>
  23. </table>";
  24. }
  25. // sprawdzamy, czy zmienne przesłane z formularza nie są puste
  26. elseif (!empty($_POST['tresc']) && !empty($_POST['imie']) && !empty($_POST['email'])) {
  27. // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość
  28. // zmienna $message zawiera treść wiadomości
  29. $message = "Treść wiadomości:n$_POST[tresc]nWysłał: $_POST[imie]ne-mail: $_POST[email]";
  30. // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny
  31. $header = "From: $_POST[imie] <$_POST[email]>";
  32. // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana
  33. @mail("twoj@email.com","twoj tytol","$message","$header")
  34. or die('Nie udało się wysłać wiadomości');
  35. // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia
  36. echo "<div align="center"><strong>Wiadomość została wysłana poprawnie!</strong></div>";
  37. }
  38. // lub w przypadku nie wypełnienia formularza do końca
  39. else echo "<span style="color: #FF0000; text-align: center;">Wypełnij wszystkie pola formularza!</span>";
  40.  
  41. ?>
My4tic
Nie wiem czemu ma slużyć ten formularz wyżej... Raczej Ci nei pomoże... aby utrudnić robotom wysyłanie formularza musisz użyć captcha.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Captcha
Nowaq
taki formularz to ja mialem smile.gif chodzi mi wlasnie o tego captchata to jest najlepsze
Denver
Oj, ta CAPTCHA i CAPTCHA, a Internet staje się coraz większą udręką dla użytkowników. Poczytajcie Kornela co ma Wam do powiedzenia na ten temat.
sf
Cytat(Denver @ 12.09.2006, 12:43:40 ) *
Oj, ta CAPTCHA i CAPTCHA, a Internet staje się coraz większą udręką dla użytkowników. Poczytajcie Kornela co ma Wam do powiedzenia na ten temat.


Nie chcesz to nie używaj. Rezygnująć z pewnego zabezpieczenia ryzykujesz utratę czasu i pieniędzy na późniejsze naprawianie skutków ataku. Nie każdego na to stać, najwyraźniej jesteś bogaty i lubisz podchody winksmiley.jpg
erix
Cytat
Nie chcesz to nie używaj.

Niektórzy chcieliby, a nie mogą. Właśnie przez takie podejście.
bugme
CAPTCHA jest dla leni. Są skuteczniejsze i/lub mniej upierdliwe zabezpieczenia, jak na przykład Sblam!.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.