Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Do zawodowców.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
ramze
Możliwe jest stworzenie skryptu php który na podstawie podanych mu warunków i takich tam funkcji, i pierdół wygenerowałby gotowy skrypt js :?:
A jak jest możliwe, ma ktoś coś takiego :?:
Bo jestem ciekaw, jaką moc ma php :?:
hyper
Pewnie, że można coś takiego zrobić.

Elementarny przykład:

js.php:
Kod
document.write('<?= "$zmienna1 cos tam bla $zmienna2"; ?>');


Można to później w HTML dodać do strony:
Kod
<script src=js.php?zmienna1=asd&zmienna2=bnm></script>
Mac
Cytat
Możliwe jest stworzenie skryptu php który na podstawie podanych mu warunków i takich tam funkcji, i pierdół wygenerowałby gotowy skrypt js  :?:  
A jak jest możliwe, ma ktoś coś takiego :?:  
Bo jestem ciekaw, jaką moc ma php :?:

O jaki skrypt js Ci chodzi?
Konkretnie :wink: smile.gif
Czy może generator "całej" składni js (możliwość generowania każdej funkcji js) smile.gif
smile.gif
Mistycus
Trochę dziwny przykład dałeś, Hyper. Wytłumacz, Ramze, co masz dokładnie na myśli, a spróbuję Ci pomóc.
Sir Blade
RAMZE popatrz na to z innej strony.. zrob sobie skrypt w js. zastanow sie jakie zmienne moznaby tam wstawic (co chaclbys zmieniac) i poprzez zwykly formularz to robisz..tak jak to HYPER Ci pokazal.
ramze
Cytat
Cytat
Możliwe jest stworzenie skryptu php który na podstawie podanych mu warunków i takich tam funkcji, i pierdół wygenerowałby gotowy skrypt js  :?:  
A jak jest możliwe, ma ktoś coś takiego :?:  
Bo jestem ciekaw, jaką moc ma php :?:

O jaki skrypt js Ci chodzi?
Konkretnie :wink: smile.gif
Czy może generator "całej" składni js (możliwość generowania każdej funkcji js) smile.gif
smile.gif

O coś takiego.
Palli
"generator 'calej' skladni js" - powiem tylko, ze ambitna pozycja smile.gif
Sir Blade
Cytat
"generator 'calej' skladni js" - powiem tylko, ze ambitna pozycja smile.gif


cool przeciez jak zrobi to pusci na forum... laugh.gif
Mac
Cytat
Cytat
"generator 'calej' skladni js" - powiem tylko, ze ambitna pozycja smile.gif


cool przeciez jak zrobi to pusci na forum... laugh.gif

Pewnie smile.gif
To w takim razie zaczynam prace nad generatorem js w php smile.gif
smile.gif
castor
a moze ktos by opisal co wy rozumiecie pod pojeciem generatora JS w php?questionmark.gif?

bo ja rozumiem to tak:
Kod
<?

echo "<SCRIPT TYPE="text/javascript">";

for($i=0;$i<5;$i++){

     echo "alert("halooo ".$i."!")n";

}

echo "</SCRIPT>";

?>


i ten skrypt wygenerowal mi JS.. :wink:
Mac
Cytat
a moze ktos by opisal co wy rozumiecie pod pojeciem generatora JS w php?questionmark.gif?

bo ja rozumiem to tak:
Kod
<?

echo "<SCRIPT TYPE="text/javascript">";

for($i=0;$i<5;$i++){

     echo "alert("halooo ".$i."!")n";

}

echo "</SCRIPT>";

?>


i ten skrypt wygenerowal mi JS.. :wink:

To miało być napisane generator "całej" składni JS smile.gif
smile.gif
castor
Cytat
To miało być napisane generator "całej" składni JS smile.gif
smile.gif


...A co ty rozumiesz pod pojeciem:
"generator calej skladni JS" questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif?
Sir Blade
ja rozumiem to tak : masz formularz podajesz dane i gotowe...czyli wszystkie funkcje js w jakims formularzu. laugh.gif

Polączenie wielu programików w jeden kur...sko duzy obslugiwany przez php....
castor
podajesz dane i gotowe...tzn co?

Jakis przyklad moze.... kur...sko jasny :wink:
Sir Blade
oto kur...sko prosy przyklad : :wink:


podajesz liczbe linkow i podlinkow ..hokus pokus (stara ku.wo?? :wink: )

i dostajesz gotowe menu. wiem ,ze sa gotowe skrypty do tego ale nie ma jednego duzego ktore obejmowalby wszystkie mniejsze....
castor
Cytat
(stara ku.wo?? :wink: )

Jak bys mi to powiedzial prosto w twarz to bys juz nie zdazyl mrugnac oczkiem 8)


Cytat
podajesz liczbe linkow i podlinkow ...
i dostajesz gotowe menu. wiem ,ze sa gotowe skrypty do tego ale nie ma jednego duzego ktore obejmowalby wszystkie mniejsze....


albo ty masz problem z zobrazowaniem mi tego albo ja ze zrozumieniem.

to co ty zes powiedzial to wyglada tak podajesz dwie liczby(int) i na podstawie tego chcesz wygenerowac menu...
....baaaardzo madre biggrin.gif
Mac
Cytat
Cytat
(stara ku.wo?? :wink: )

Jak bys mi to powiedzial prosto w twarz to bys juz nie zdazyl mrugnac oczkiem 8)


Cytat
podajesz liczbe linkow i podlinkow ...
i dostajesz gotowe menu. wiem ,ze sa gotowe skrypty do tego ale nie ma jednego duzego ktore obejmowalby wszystkie mniejsze....


albo ty masz problem z zobrazowaniem mi tego albo ja ze zrozumieniem.

to co ty zes powiedzial to wyglada tak podajesz dwie liczby(int) i na podstawie tego chcesz wygenerowac menu...
....baaaardzo madre biggrin.gif

Chodzi oto, że są odpowiednie "pytania", na podstawie których skrypt php "rozpoznaje" jaki chcesz mieć skrypt JS i generuje jego kod smile.gif
smile.gif
Sir Blade
co do tego hokus pokus to to byl taki kawal. to nie bylo do ciebie laugh.gif Wrzuce go kiedys do hydeparku. jesli chodzi o np generator menu to zapraszam na moja strone tam jest takie proste menu. ja go recznie robilem a moznaby zrobic skrypt ktory automatycznie generowalby cos takiego. wtedy wystarczyloby podac ilosc linkow i ich podstron i gotowe...
ramze
Cytat
co do tego hokus pokus to to byl taki kawal. to nie bylo do ciebie  :lol: Wrzuce go kiedys do hydeparku. jesli chodzi o np generator menu to zapraszam na moja strone tam jest takie proste menu. ja go recznie robilem a moznaby zrobic skrypt ktory automatycznie generowalby cos takiego. wtedy wystarczyloby podac ilosc linkow i ich podstron i gotowe...


Fajna stronka. Ale czego żeś się tak tego World Trace Center uczepił (chodzi mi o stylizację graficzną), czyżby jakieś koneksje z Ben Ladenem.
Sir Blade
a bo jakos tak wyszlo. Ucze sie w photoshop'ie i wtc mi sie spodobalo..
ramze
Cytat
a bo jakos tak wyszlo. Ucze sie w photoshop'ie i wtc mi sie spodobalo..


jak ci z tym photoshopem idzie. jak masz jakieś prace to przyslij, albo zostaw na forum linka do jakiegoś ftp.
Sir Blade
idzie jak krew z nosa bo grafik ze mnie kiepski.... :cry: ale jak cos to podam linka :wink:
castor
Cytat
co do tego hokus pokus to to byl taki kawal. to nie bylo do ciebie  :lol: Wrzuce go kiedys do hydeparku. jesli chodzi o np generator menu to zapraszam na moja strone tam jest takie proste menu. ja go recznie robilem a moznaby zrobic skrypt ktory automatycznie generowalby cos takiego. wtedy wystarczyloby podac ilosc linkow i ich podstron i gotowe...

to co do roboty....
...jak gdzies utkniesz to pytaj :wink:

a az takie trunde to nie jest biggrin.gif
Sir Blade
trudne nie jest to fakt. tylko jakos checi brak aby to zrobic... :wink:
Mistycus
Ja mógłbym zrobić w JS edytor JS, tzn. taki, który kolorowałby składnie JS, ale takich już jest od groma, więc nie potrzebnie bym się tylko natrudził.

PS: Niw wiem, jakiego uśmieszka dodać do posta, więc biggrin.gif smile.gif 8) tongue.gif :wink: - więcej mi się nie chce :wink:
Mac
Teraz jeszcze, żeby zabrać się za pisanie tego skryptu (generatora całej składni JS) potrzebuje kogoś kto się dobrze zna na JS (ewentualnie jakiś dobry kurs JS) smile.gif
smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.