Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KOSZYK NA ZAKUPY
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
TOOmy
Witam,
Chodzi o to, ze po otwarciu strony: "http:\\localhost\rozdzial_25\indeks.php" nie wyświetla sie lista kategorii.
Kategorie zapisane są w MyQSLu w: "C:\AppServ\mysql\data\ksiazka_kz".
Wszystki inne pliki (*.php) są w katalogu: "C:\AppServ\www\rozdzial_25".

Wydaje mi się, że po prostu pliki nie są ze sobą powiązane. Więc gdzie powinna znajdować sie baza ksiazka_kz.sql żeby na stronie "index.php" wyświetlało kategorie?

Uzyte pliki: http://q3ak.w.interia.pl/rozdzial_25.rar

Z gory dziękuje za pomoc.
nospor
zadam glupie pytanie:
Czy ty tego sql'a z bazą to uruchomiles, czy czekasz grzecznie az w magiczny sposob ten plik sam z siebie stworzy bazke?
TOOmy
Masz racje! Głupie pytanie! uruchomiłem oczywiście i stworzyłem "bazke" ;-)
nospor
Wybacz ze zadalem to pytanie, ale po tym zdaniu:
Cytat
Więc gdzie powinna znajdować sie baza ksiazka_kz.sql

mialem pewne watpliwosci smile.gif

Baza powinna sie znajdowac tam, gdzie masz baze MySql. Tu nic nie wykombinujesz. Skoro stworzyles baze w MySql, to jej lokalizacja jest ustalona przez sama baze. A w pliku konfiguracjnym tego czegos powinienes okreslic gdzie ta baza jest.
TOOmy
Faktycznie... jak teraz to czytam to, to zdanie faktycznie tu nie pasuje.
nospor
hehe, widze, że i na innym forum sie do Ciebie oto przyczepili.... winksmiley.jpg

No nic, ściągnalem se ten skrypcik , zainstalowalem bazke, uruchomilem i.... i efekt mialem taki sam co ty: zero kategorii.
Ale zeby to poprawic wystarczylo tylko wejsc do pliku funkcje_bazy.php i ustawic wlasciwe dane połączenia, takie jak uzytkownik i haslo smile.gif I teraz smiga az milo.

ps: przenosze na gotowe skrypty
ps: i popraw ten tytul. krzyczec na forum nie musisz...

edit: swoją drogą dziurawy ten skrypt jak ser szwajcarski.
Zalogowalem sie jako admin podając bzdurne dane. Do tego celu wykorzystalem SQL Injection
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.