Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] Sesje, optymalizacja
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
Pucy
Mam jedne dylemacik, ile pamieci i czasu procesora moze zabrac sesja? zalozmy ze... jest to tablica 40 indeksowa, z dosc dlugimi stringami, ktore naprzyklad musze pozniej dekodowac. Jak php deklaruje pamiec na nie i zyzywa czas procesora. Problemu i pytania by nie bylo, gdybym nie byl zmuszony robic ich dla n-userów pracujacych w jednym momencie. Kazdy ma swoja sesje, ale chcialbym wiedziec lub chociaz przyblizyc sobie informacje na temat zażynania serwera przy takiej operacji? Konkretnie mowie o np. 5000 sesji (tablic 40-50 elementowych z dlugimi stringami)
UDAT
Cytat
Mam jedne dylemacik, ile pamieci i czasu procesora moze zabrac sesja?


O ile pamiętam, większość osób używa modułu obsługi sesji FILES więc zużycie pamięci jest znikome ( i to bardzo ).

Cytat
Kazdy ma swoja sesje, ale chcialbym wiedziec lub chociaz przyblizyc sobie informacje na temat zażynania serwera przy takiej operacji? Konkretnie mowie o np. 5000 sesji (tablic 40-50 elementowych z dlugimi stringami)


5k userów x 50 elementów x 200 znaków x 10 bajtów / znak ( dziwne i zmienne w php' są wielkości typów) = 500000000 bajtów = 500000kB = 500MB, czyli serwer powinien wytrzymać ( dla FILES -> chociaż nie wiem jak mogła by zaistnieć sytauacja - 5k jednoczesnych żądań -> sam statyczny HTML na Apache2 daje ze 2k #/s - więc serwer powinien pociągnąć)

Cytat
zuzywa czas procesora


Jeśli użyjeś MMap'a do obsługi sesji to będzie to czas znikomy.

Też chętnie bym się dowiedział, czy php deserializuje całą sesję odrazu, czy partiami, chociaż zabawa z SessionHandlerami niestety utwierdza mnie w przekonaniu że jest to odrazu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.