Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Generator ciągów znaków
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
zaksmok
Witam, poszukuję taki zmyślny skrypcik, który brałby mój ciąg o dowolnej długości, składający się z dowolnych znaków i wypisywałby mi wszystkie możliwości wyrażeń stworzonych z elementów ciągu. Jest to czysta kombinatoryka, ale nie wiem jak się za to zabrać, żeby skrypt czytał elementy i po kolei je tworzył.
Myślę, że może już coś takiego istnieje.

Tutaj przykład:

podaje ciąg "abc", a skrypt tworzy następujące kombinacje:

a, b, c, aa, ab, ac, ba, bb, bc, ca, cb, cc, aaa, aab, aac, aba, abb, abc, aca, acb, acc, baa, bab, bac, bba, bbb, bbc, bcc, caa, cab, cac, cba, cbb, cbc, cca, ccb, ccc

smile.gif Może wyświetlać albo zapisywać do pliku. Znam na tyle php, żeby sobie to przerobić, potrzebuję główny skrypt, który będzie pobierał mój ciąg i tworzył kolejne wyrażenia. Albo przynajmniej podpowiedź jakimi komendami moge uzyskac taki efekt.
borcenty
albo ja nie zrozumialem pytania albo to sie sprowadza do:

1 - zadanego stringa wrzuc do tablicy gdzie (1litera = 1element)
2 - zapusc petle tworzaca 1,2,...,n-wyrazowe elementy uzywajac przy tym kolejno 1,2,...,m wyrazu tablicy
Michu
Rozumiem że program ma służyć do rozwiązywania zagadek typu: Rozszyfruj wyraz ->TGNOYAAN <-

Program jest do zrobienia, ale trzeba nad nim posiedzieć...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.