Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyciąganie z bazy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
olcia
potrzebuję skrypcik, który będzie wyciągał z bazy sql tylko jedną wartość - dokładnie chodzi o to żeby skrypt wyciągnął i wyświetlił kwotę ostatniego zamówienia - potrzebuję do stronki z płatnościami, bo jak na razie to wyświetla wszystkie kwoty, a potem są niezłe klocki z tym ;(

skrypt wygląda tak:

[php:1:351deae04f]<?
$history_sql = "select orders_id, date_purchased, shipping_cost, orders_status, currency, currency_value from orders where customers_id = '" . $customer_id . "' order by orders_id DESC";
$history_split = new splitPageResults($HTTP_GET_VARS['page'], MAX_DISPLAY_SEARCH_RESULTS, $history_sql, $history_numrows);
$history = tep_db_query($history_sql);
# if (@!tep_db_num_rows($history)) {
# } else {
$row = 0;
if ($history_values = tep_db_fetch_array($history)) {
$row++;
$total_cost = 0;
$history_total = tep_db_query("select final_price, products_tax, products_quantity from orders_products where orders_id = '" . $history_values['orders_id'] . "'");
if ($history_total_values = tep_db_fetch_array($history_total)) {
$cost = ($history_total_values['final_price'] * $history_total_values['products_quantity']);
$total_cost += $cost + ($cost * ($history_total_values['products_tax']/100));
}
$total_cost += $history_values['shipping_cost'];
echo '' . FONT_STYLE_MAIN . '<b>' . tep_currency_format($total_cost, true, $history_values['currency'], $history_values['currency_value']) . '</b>' . "n";
echo '<input type="hidden" name="amount" value="' . tep_currency_format($total_cost, true, $history_values['currency']) . '">' . "n";
}
}
?>[/php:1:351deae04f]

dodatkowo nie wiem jak dodać do tego [w/w] skryptu coś żeby w przyadku braku zamówień pokazywało tekst: Jeszcze nie robiłeś u nas zakupów.
Próbowałam na końcu dodać } else { echo..... ale ciągle pokazuje błąd że nie można tam dodać else ;(


pomóżcie smile.gif

pozdrawia,
olcia
uboottd
Zakladam ze juz sa wyswietlane w kolejnosci od najnowszego do najstarszego (sadzac po dodanym ORDER BY) to taka mala zmiana:
[php:1:edb98d8708]
$history_sql = "select orders_id, date_purchased, shipping_cost, orders_status, currency, currency_value from orders where customers_id = '" . $customer_id . "' order by orders_id DESC limit 1";
[/php:1:edb98d8708]


Co do drugiego pytania:
odkomentuj te dwie linie i na koncu dodaj jeszcze jedne }
Znaki { i } zawsze musza wystepowac w parach.
adwol
Cytat
dodatkowo nie wiem jak dodać do tego [w/w] skryptu coś żeby w przyadku braku zamówień pokazywało tekst: Jeszcze nie robiłeś u nas zakupów.
Próbowałam na końcu dodać } else { echo..... ale ciągle pokazuje błąd że nie można tam dodać else ;(

A ten znak } w linii 19 to chyba powinien byc też zahaszowany bo pasuje to tego else'a z linii 6.
olcia
dodałam limit - nie wiem jeszcze czy działa, ale co do par { } to do ostatniej części:

Kod
}

}


dodałam między nimi:

Kod
else { echo "Nie jesteś naszym klientem !!!";


i wygląda to teraz tak:

Kod
}

else { echo "Nie jesteś naszym klientem !!!";

}


i pokazuje błąd:

Kod
Parse error: parse error, unexpected $ in /srv/www/htdocs/web60/html/catalog/payment_payu.php on line 193




tylko że cały plik ma 192 linie.....




już nie wiem co z tym zrobić sad.gif sad.gif sad.gif
?>[/php]
adwol
Cytat
i pokazuje błąd:

Parse error: parse error, unexpected $ in /srv/www/htdocs/web60/html/catalog/payment_payu.php on line 193

tylko że cały plik ma 192 linie.....

Znaczy, że interpreter spodziewa się czegoś jeszcze i koniec pliku jest dla niego wielkim zaskoczeniem. Najprawdopodobniej masz dalej coś pokopane z tymi nawiasami klamrowymi.
Policz ile masz otwierających w całym pliku i zamykających. Powinno być dokładnie tyle samo.

PS. Używaj BBCode'u gdy cytujesz jakiś fragment kodu.
olcia
dzięki za radę, policzę i dam znać smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.