Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: News Asystent
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Gonzo
Szukam nieco przerobionego skryptu News Asystent 1.5. Chciałbym, żeby działał na serwerach z wyłączoną dyrektywą globalną. Czekam również na podpowiedzi, jak sam mógłbym go przerobić. Wystarczy chyba pozamieniać $_GET['zmienna'] na $zmienna oraz $_POST['zmienna'] na $zmienna, ale nie jestem pewien.

Z góry wielkie dzięki.
adwol
Cytat
Szukam nieco przerobionego skryptu News Asystent 1.5. Chciałbym, żeby działał na serwerach z wyłączoną dyrektywą globalną. Czekam również na podpowiedzi, jak sam mógłbym go przerobić. Wystarczy chyba pozamieniać $_GET['zmienna'] na $zmienna oraz $_POST['zmienna'] na $zmienna, ale nie jestem pewien.

Z góry wielkie dzięki.

Coś chyba pomieszałeś. Z wyłączoną czy włączoną? Przy wyłączonej parametry trzymane są wyłącznie w $_GET/$_POST/$_REQUEST, przy włączonej dodatkowo są wyciągane do globalnego zasięgu. Więc jeśli skrypt korzysta z $_GET/$_POST to nic nie musisz robić, a jak korzysta ze zmiennych wyciagniętych do globalnego zasięgu to wystarczy
[php:1:bb86429dfb]<?php
extract($_GET, EXTR_OVERWRITE);
extract($_POST, EXTR_OVERWRITE);
?>[/php:1:bb86429dfb]
wykonane gdzieś na początku skryptu (kolejność jest w zasadzie do ustalenia przez Ciebie).
Gonzo
Hmmm... No nie wiem. Próbowałem robić skrypciki, które korzystały ze zmiennych z formularza. Działały poprawnie tylko wtedy, gdy używałem $zmienna, a nie $_POST['zmienna'] albo $_GET['zmienna'].

Jestem początkujący, stąd te pomyłki.
adwol
Cytat
Hmmm... No nie wiem. Próbowałem robić skrypciki, które korzystały ze zmiennych z formularza. Działały poprawnie tylko wtedy, gdy używałem $zmienna, a nie $_POST['zmienna'] albo $_GET['zmienna'].

A jak zamienisz $_POST na $HTTP_POST_VARS, a $_GET na $HTTP_GET_VARS to dalej Ci nie działają? register_globals powoduje skopiowanie zmiennych z tych tablic do globalnego zasięgu a nie przeniesienie (praktycznie tak samo jak Ci podałem extractem). Nawet referencja nie jest tworzona. To musi zadziałać.
Gonzo
Ech... Nie wiem, jak sobie poradzić. Może już ktoś spotkał się z tym problemem. Instaluję sobie skrypt News Asystent, wszystko niby ok, włączam stronę główną... i wyskakuje błąd:

Fatal error: Failed opening required '/news/config.php' (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/divxsubs/www/news/news.php on line 116

Proszę o pomoc !
adwol
Cytat
Fatal error: Failed opening required '/news/config.php'

Na pewno powinna być to ścieżka bezwzględna (slash na początku)?
Gonzo
Nie rozumiem pytania. Po prostu wyskakuje mi taki błąd.
adwol
Cytat
Nie rozumiem pytania. Po prostu wyskakuje mi taki błąd.

No, czy masz na tej maszynie katalog news w katalogu głównym, a w nim plik config.php?
Podejrzewam, że nie i ta ścieżka powinna być względna.
Gonzo
Tak, mam ten plik w odpowiednym katalogu. Podejrzewam, że to problem z przekazywaniem zmiennych. Obejrzałem kod skryptu (ty też to zrób - wtedy łatwo mi pomożesz) i zobaczyłem coś takiego:

[php:1:e4002f4bac]<?

$path=pathinfo($_SERVER["PATH_TRANSLATED"]);
$news_path=$path["dirname"];
require "$news_path/news/config.php";

?>[/php:1:e4002f4bac]

Najlepiej pogadaj ze mną na GG (5118732), a gdy rozwiążemy problem, umieścisz instrukcję tutaj.
adwol
Cytat
[php:1:b26a305e53]<?
$path=pathinfo($_SERVER["PATH_TRANSLATED"]);
 $news_path=$path["dirname"];
 require "$news_path/news/config.php";
?>[/php:1:b26a305e53]

Z błedu który dostałeś i powyższego kodu wynika, że $news_path jest puste. Wsadź tam jakiegoś debuga postaci:
[php:1:b26a305e53]<?php
print "news_path=$news_pathnPATH_TRANSLATED=" . $_SERVER["PATH_TRANSLATED"] . "n";
?>[/php:1:b26a305e53]
i pokaż wyniki.
Gonzo
Niestety to nie pomogło. Jeszcze raz proszę o kontakt na Gadu-Gadu. W ten sposób najlepiej mi pomożesz. Rozwiązanie umieścimy oczywiście na forum.

GG: 5118732.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.