Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zastosować config?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
netmax
Mam poniższy skrypt:
Jak zmidyfikować ten skrypt i co wpisać w config, żebym nie musiał w każdym skrypcie wpisywać tego połączenia? XXX - dałem dla bezpieczeństwa :-))

<?php

$sql = "INSERT INTO xxxxx";

$connection = mysql_connect("localhost","xxxx","xxxxx")
or die("<BR><b>Przepraszamy, mamy chwilowe kłopoty techniczne, wejdź ponownie za chwilę.</b>");

$db = mysql_select_db("xxxx", $connection)
or die("<BR><b>Przepraszamy, mamy chwilowe kłopoty techniczne, wejdź ponownie za chwilę.</b>");

$sql_result = mysql_query($sql, $connection) or die ("Nie można utworzyć zapytania.");

if (!$sql_result) {
echo "Nie można dodać";
} else {
echo " ....
?>
em1X
Cytat
Jak zmidyfikować ten skrypt i co wpisać w config, żebym nie musiał w każdym skrypcie wpisywać tego połączenia


te pytanie jest tak beznadziejne ze az smieszne tongue.gif
nie chcesz w kazdym skrypcie laczyc sie z baza czy jak? utworz plik config.php w ktorym bedzie to polaczenie a w innych skryptach require("config.php"); .

Cytat
XXX - dałem dla bezpieczeństwa


jaki inteligent laugh.gif
Sir Blade
em1X widze, ze dzisiaj jakis taki zlosliwy jestes :wink:
Seth
Cytat
em1X widze, ze dzisiaj jakis taki zlosliwy jestes  :wink:

moja krew winksmiley.jpg
em1X
Cytat
Cytat
em1X widze, ze dzisiaj jakis taki zlosliwy jestes  :wink:

moja krew winksmiley.jpg


co do krwi.. chyba sobie blade II obejrze winksmiley.jpg
Sir Blade
laugh.gif

choc tak ksywka to od czegos innego...
Mistycus
Cytat
utworz plik config.php w ktorym bedzie to polaczenie a w innych skryptach require("config.php"); .
Ja proponuję include("config.php") smile.gif
em1X
Cytat
Cytat
utworz plik config.php w ktorym bedzie to polaczenie a w innych skryptach require("config.php"); .
Ja proponuję include("config.php") smile.gif


na jedno wychodzi tongue.gif
Mistycus
Oj sorki. Myślałem, że require to alias od include :oops: Sprawdziłem w manualu i... wstyd mi :oops:
em1X
hehe smile.gif
Mac
Cytat
Cytat
Cytat
utworz plik config.php w ktorym bedzie to polaczenie a w innych skryptach require("config.php"); .
Ja proponuję include("config.php") smile.gif


na jedno wychodzi tongue.gif

Nie do końca, bo include jest lepsze, bo nawet jak nie dołączy (będzie jakiś błąd w include) pliku to wykona dalszy kod, a require nie (z tego co pamiętam) smile.gif
smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.