Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Który framework?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Dawid Pytel
Witam

Szukam Frameworka na którym mógłbym oprzeć większość projektów realizowanych w mojej firmie.
Wiem, że podobne tematy były już wałkowane, ale w tym przypadku mam kilka elementów które powinien zawierać taki framework:

- tzw. CRUD - czyli Create, Retrieve, Update, Delete - mechanizm pozwalający na podstawie tabeli dodawanie, edycje i usuwanie elementów oraz ustalanie relacji między innymi tabelami.

- wbudowana obsługa Ajaxa

- system autoryzacji, najlepiej na zasadzie ACL


No i to właściwie tyle. Powyższe wymagania spełnia Cake php ale może znacie jakieś inne?
Do Zenda sam napisałem moduł ACL, ale brak Ajaxa i CRUDa narazie zostawia go w tyle.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam
przybol
popatrz sobie na SYMFONY
nrm
cakePHP powinien ci się spodobać - mniemam po opisie potrzeb.
Dawid Pytel
Przetestowałem jeszcze Code Ignitera i wspomnianą Symfonię i jednak chyba faktycznie zostanę przy Cake php.
Cały czas mam nadzieję, że Zend Framework szybko się rozwinie, ale patrząc na zmiany w wersji 0.2 nie mogę sobie pozwolić na tak długie czekanie.

Więc czas ostro wziąść się za wypiekanie smile.gif
nrm
Ja też spoglądałem na ZF ale oni go robią i robią i robią... wystarczy popatrzeć co w tym czasie się zrobiło w CI czy cake. Poza tym dla mnie osobiście ZF to bardziej zbiór ciekawych klas niż prawdziwy framework, Nie ruszysz z nim z kopyta, nie zaczniesz wypiekania od ręki smile.gif No i mi niepasuje składnia i nazewnictwo ale to juz kwestia gustu i przyzwyczajeń.

No a teraz przesiadłem się z cake na CI i chyba juz tak zostanie bo w CI mam sporo stuffu, a rozszerzalność jest banalna.
Yacho
CakePHP - obsluga ajaxa jest bardzo p[rzyjemna aktywna spolecznosc Crud robi sie w 2 linijkach
i najwazniejsze jest prosty i pisze sie przyjemnie !
zaraz ktos powie ze model jest do d*** ja w tej kwestii zostaje ignorantem winksmiley.jpg
Indeo
Mi się spodobał CI (CodeIgniter). Przejrzysty, czytelny i intuicyjny z dobra dokumentacją i przykładami smile.gif
prond
CI jest naprawdę świetny.
Jeżeli potrzebujesz CRUD to spróbuj tego : http://www.datacraft.co.za/index.php?conte...after/codecraft
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.