Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konkurs php.pl - pożyteczne i praktyczne biblioteki
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Konkursy
Stron: 1, 2, 3
Sabistik
Wraz z NQ.pl oraz phpsolutions pragniemy zaprosić wszystkich do konkursu jaki przygotowaliśmy dla polskiej społeczności php.

Tematem konkursu są pożyteczne i praktyczne biblioteki rozwiązujące codzienne problemy programisty.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem oraz do zgłaszania swoich prac.


Jest to pierwszy konkurs z cyklu jaki zamierzamy w przyszłości kontynuować. Tym razem temat jest prosty i dość ogólny. Chcemy tym samym zjednoczyć oraz zmobilizować Was do czynnego udziału w tworzeniu naszej społeczności. Mamy nadzieję że zabawa tego typu Wam się spodoba i przystąpicie licznie do jej udziału.

Ocena konkursu została podzielona na dwa etapy. Pierwszy to ocena 5 osobowego jury. Osoby wchodzące w jego skład wybiorą 3 pierwsze miejsca. Drugi to wyróżnienie publiczności. Po zakończeniu etapu składania prac każdy chętny będzie mógł zagłosować na projekt swojego faworyta.

Żeby Was zmobilizować przygotowaliśmy ciekawe nagrody które na pewno przypadną Wam do gustu. Osoba która zajmie pierwsze miejsce zostanie obdarowana hostingiem NQ.pl - serwer biznes z domeną .pl + SVN + Trac + roczna prenumerata phpsolutions. Za drugie oraz trzecie miejsce - półroczna prenumerata phpsolutions, za wyróżnienie publiczności - roczna prenumerata phpsolutions.

Pierwsza nagroda jest szczególna z powodu oferty jaką przygotowała firma NQ.pl wraz z php.pl (http://www.nq.pl/promo_phppl). Od dziś wystartowała promocja dla programistów. Specjalny pakiet hostingowy - serwer wirtualny + SVN + Trac. Każdy zarejestrowany użytkownik php.pl, zamawiający dowolny serwer wirtualny, będzie mógł uzyskać BEZPŁATNIE repozytorium SVN oraz oprogramowanie do zarządzania projektem - Trac. Jest to kolejny etap wzmacniający naszą współprace.

Na zakończenie przedstawiam terminarz konkursu:
  • Start: 12.12.2006
  • Koniec oddawania prac: 31.01.2007
  • Głosowanie: 2 tygodnie czyli do 14.02.2007
  • Ogłoszenie wyników: 19.02.2007
Skład jury: Tomasz (Sabistik) Wiktorski, Dawid (DeyV) Polak, Paweł (hwao) Halicki, Maciej (Hawk) Jarzębski, Łukasz (Splatch) Dywicki

Adres: http://art.php.pl
Pełen regulamin: http://art.php.pl/Regulamin/
Fuzja
Fajne nagrody, fajna inicjatywa smile.gif
Cysiaczek
Mi się też podoba. Miał być konkurs na wakacje - teraz rozumiem, dlaczego nie było : )
Nagrody świetne.

Pozdrawiam.
ikioloak
Mam pytanie co do tematu konkursu. Bo biblioteki mozna roznorako rozumiec. Czy przykladowo skrypt typu phpmyadmin rowniez kwalifikuje sie do konkursu?
Bo rozumiem ze skrypty ala Bastion'a FileSupply juz nie.
mike
Cytat(ikioloak @ 12.12.2006, 15:33:26 ) *
Czy przykladowo skrypt typu phpmyadmin rowniez kwalifikuje sie do konkursu?

Śmiało.
O ile nie złamiesz jednego z punktów Regulaminu:
Cytat
Źródło skryptu nie może przekroczyć 200 kilobajtów.
tongue.gif
NuLL
Pierwsza nagroda jest niczego sobie smile.gif
nospor
Cytat
Czy przykladowo skrypt typu phpmyadmin rowniez kwalifikuje sie do konkursu
nie. biblioteka to jest to takie cos, z czego sie korzysta w aplikacji a nie ze to cos jest gotowym, samodzielnym Tworem. PMA jest gotowym skryptem/aplikacją, ktora zyje swoim zyciem.
ikioloak
Cytat
Śmiało.

Cytat
nie. biblioteka to jest to takie cos, z czego sie korzysta w aplikacji a nie ze to cos jest gotowym, samodzielny Tworem. PMA jest gotowym skryptem/aplikacją, ktora zyje swoim zyciem.


smile.gif

Rozumiem ze nospor stoi wyzej w hierarchii. Szkoda, bo odpowiednik phpmyadmin'a dla innych baz bylby zdecydowanie czyms co ulatwiloby prace programisty. Ale fakt faktem - bibiloteka to to nie jest.
nospor
Cytat
Rozumiem ze nospor stoi wyzej w hierarchii.
Tu niechodzi oto kto stoi wyzej, tylko kto ma racje. A racje mam ja smile.gif

Nie wykluczone, ze tematem nastepnego konkursu bedą "Przydatne aplikacje". Ale poki co tematem tego konkursu są biblioteki, więc trzymajmy sie tematu.
SHiP
Fajny konkurs winksmiley.jpg Napewno coś napiszę.
itsme
wiecie tak sobie czytam i chyba wystawie coś swojego prostego i pożytecznego ...
może w końcu dotrze do niektórych że nie umiem kodować w php :-)

a tak poważnie - nie zależy mi na 1 nagrodzie lecz na chęci podzielenia się.

MOże mała biblioteka do newsów ?
DeyV
Czym jest biblioteka?
Jest to zestaw klas, służący do jakiegoś celu.

A regulamin podaje, że poza samą biblioteką dobrze jest również zaprezentować sposób jej wykorzystania.

W takim przypadku biblioteką mogłaby np. być klasa parsująca SQL'a i weryfikująca jej poprawność. Natomiast przykładem wykorzystania byłaby prosta wersja PHPmyAdmin.
dr_bonzo
Ciesze sie ze w koncu projekt (konkurs)zostal wypuszczony!

Mozna zrzec sie moderatorstwa na czas trwania konkursu (ktorys tam pkt. regulaminu)? tongue.gif
Albo lepiej i nie -- i tak jestem zarobiony i bardziej ban by sie przydal smile.gif
Cytat
może w końcu dotrze do niektórych że nie umiem kodować w php :-)

Wystarczy to w sygnaturce umiescic biggrin.gif
nospor
Cytat
A regulamin podaje, że poza samą biblioteką dobrze jest również zaprezentować sposób jej wykorzystania.

W takim przypadku biblioteką mogłaby np. być klasa parsująca SQL'a i weryfikująca jej poprawność. Natomiast przykładem wykorzystania byłaby prosta wersja PHPmyAdmin.
Należy przy tym jednak podkreslić, iż przykład wykorzystania biblioteki nie będzie brany do oceny smile.gif
Athlan
Cytat(nospor @ 12.12.2006, 15:42:24 ) *
nie. biblioteka to jest to takie cos, z czego sie korzysta w aplikacji a nie ze to cos jest gotowym, samodzielnym Tworem. PMA jest gotowym skryptem/aplikacją, ktora zyje swoim zyciem.

czyli framework moze byc? smile.gif

Cytat
Należy przy tym jednak podkreslić, iż przykład wykorzystania biblioteki nie będzie brany do oceny


Bez dokumentacji? tongue.gif
bigZbig
Czy użycie w bibliotece wybranej abstrakcji baz danych np. AdoDb jest dozwolone czy traktowane jako naruszenie punktu 6 regulaminu czyli użycie biblioteki zewnętrznej - nieautorskiej?

Czy napisanie w ramach konkursu np. pluginu do Smarty jest dozwolone czy też stanowi naruszenie wyżej wspomnianego punktu 6 regulaminu?
koodlaty
Cytat
6. Zabrania się korzystania z zewnętrznych bibliotek/klas (nie autorskich).

Czy można korzystać z PDO?
Cysiaczek
Cytat
5.Prace muszą być napisane w języku php w wersji 5.1 lub nowszej.
6. Zabrania się korzystania z zewnętrznych bibliotek/klas (nie autorskich).


Okey. php jest językiem legopodobnym. Może zatem przyjąć zasadę, że biblioteka powinna uruchomić się na php skompilowanym ze wszystkimi dostępnymi w pakiecie rozszerzeniami? Ewentualnie tylko z tymi, które są włączane przy domyślnej konfiguracji.
Pojawia się jednak problem z nieco rozbudowaną funkcjonalnością (np PEAR) - może zatem po prostu lista rozszerzeń, które są dozwolone, względnie zabronione.

Inaczej każdy będzie kombinował jak koń pod górę, a czas pracy komisji wydłuży przez rozpatrywanie wszelkiego rodzaju reklamacji.
Co Wy na to?

Pozdrawiam.
nospor
Cytat
czyli framework moze byc?
tak. w zasadzie framework jest zgodny z regulaminem, choc akurat jury moze byc mniej przychylna na takie prace tongue.gif (wiadomosc nieoficjalna)

Cytat
Czy użycie w bibliotece wybranej abstrakcji baz danych np. AdoDb jest dozwolone czy traktowane jako naruszenie punktu 6 regulaminu czyli użycie biblioteki zewnętrznej - nieautorskiej?
Tak. AdoDB odpada.

Cytat
Czy napisanie w ramach konkursu np. pluginu do Smarty jest dozwolone czy też stanowi naruszenie wyżej wspomnianego punktu 6 regulaminu?
Plugin moze byc. Smarty w tym przypadku zostanie dołączone jako przyklad wykorzystania biblioteki

Cytat
Czy można korzystać z PDO?
Tak, jest to na standardzie php, nie jest zewnętrzną biblioteką

Cytat
Pojawia się jednak problem z nieco rozbudowaną funkcjonalnością (np PEAR)
PEAR jest to zewnętrzna biblioteka, wiec nie.

Cytat
może zatem po prostu lista rozszerzeń, które są dozwolone, względnie zabronione
zabronione są zewnętrzne. dozwolone są wlasne smile.gif

Najlepiej będzie jesli bedzie sie korzystalo z wlasnych rozwiązan, wtedy napewno nie bedzie nieporozumien. Zalozeniem konkursu jest wlasnie samodzielnosc i opracowanie nowych,autorskich i ciekawych bibliotek
NetJaro
Czyli w skrócie: ktoś powinien przygotować własną biblioteke i piękny readme do niej winksmiley.jpg?
nospor
no dokladnie. caly czas jest o tym mowa smile.gif
Speedy
Ech... Ja się nie będę na pewno za nic brał, gdyż nie mam teraz czasu sad.gif. Mam nadzieję, że będzie w wakacje lub za rok podobny konkurs winksmiley.jpg.
DEXTER_c
Mógłby ktoś dokładnie opisać co dzieje się z prawami autorskimi do zgłoszonej do konkursu biblioteki?
Cysiaczek
Myślę, że nic się nie dzieje, bo nie ma prawa się dziać : ) Niezbywalne
Ewentualnie na miejscu jest pytanie o prawa autorskie majatkowe. Wydaje mi się, że jeśli w regulaminie nie ma żadnego zapisu, to tez się z tymi prawami nic nie dzieje. Jedyne, na co się zgadzasz, to udostępnienie kodu na konkurs.

P.S
Sorry, jeśli komuś wjechałem w kompetencje : )

Pozdrawiam.
seaquest
Ale dokładnie tak jest. Prawa majątkowe do aplikacji zachowuje twórca. Jedyne na co się zgadza uczestnicząc w konkursie, to na to, że udostępnia nam kod nieodpłatnie.
MMP
1. Wykorzystanie oraz zastosowanie wzorców projektowych.
Ekhm, a gdzie jest lista wszystkich wzorców które moge zastosować? Rozumiem że własne innowacyjne pomysły są skazane na niższe noty za innowacyjność?

2.
>> Ocenie będzie podlegać:
>> [*] Subiektywna ocena jury.
[..]

3. Projekty będą uruchamiane na najnowszym dostępnym php, z włączona obsługą cURL oraz MySQL.

Z jakimi bibliotekami?

Powiem tak, cały system oceniania(przez jury) jest do ..., ponieważ przedstawia on jedyną słuszną idee programowania narzuconą przez organizatorów. Pełna indoktrynacja.

Temat bym zmienił na "Standardowe zadania programisty OOP"
batman
A ja mam pytanie dotyczące klas "pomocniczych". Jeśli moja biblioteka korzysta z jakiejś pomocniczej klasy (mojego autorstwa), ale klasa ta nie jest defacto częścią biblioteki, to czy można ją dołączyć, czy rozwiązać ten problem na tzw. okrętkę ?
Cysiaczek
@MMP - wybacz, ale chyba nie bardzo wiesz, co piszesz ; (

Cytat
1. Wykorzystanie oraz zastosowanie wzorców projektowych.
Ekhm, a gdzie jest lista wszystkich wzorców które moge zastosować? Rozumiem że własne innowacyjne pomysły są skazane na niższe noty za innowacyjność?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzorzec_proje...8informatyka%29
http://www.martinfowler.com/eaaCatalog/
http://www.phppatterns.com/docs/start

Możesz stosować wszystkie wzorce, które pomogą Ci rozwiązać jakiś problem. Mam nadzieję, że powyższe linki pomogą.

Cytat
Powiem tak, cały system oceniania(przez jury) jest do ..., ponieważ przedstawia on jedyną słuszną idee programowania narzuconą przez organizatorów. Pełna indoktrynacja.

Temat bym zmienił na "Standardowe zadania programisty OOP"


Wiem, że klasy (celowo nie pisze OOP) nie zawsze są potrzebne, lecz akurat do pisania bibliotek nadają się wyśmienicie. Po pewnym czasie używania kod obiektowy staje się niemal normą dla programisty i uwierz mi - niewielu jest takich, którzy zamieniliby potem klasy na funkcje : ) Zresztą obiekty wykorzystuje także wiele aplikacji nie pisanych obiektowo - właśnie jako biblioteki.

Pozdrawiam.
Seth
Cytat(MMP @ 14.12.2006, 22:48:54 ) *
Powiem tak, cały system oceniania(przez jury) jest do ..., ponieważ przedstawia on jedyną słuszną idee programowania narzuconą przez organizatorów. Pełna indoktrynacja.

Nie no prosze. Pierwszy raz bierzesz udzial w konkursie?
Nie ma jury, ktore nie ocenia subiektywnie i nie ma tez konkursow, ktore nie maja swoich zasad, ktorych trzeba sie trzymac aby go wygrac.

Startujac w konkursie pieknosci, kandydatka musi byc conajmniej ladna i jakos nikt tego nie neguje - jest to po prostu oczywiste, ze organizator konkursu naruca pewne reguly. Jezeli nie spelnia tych norm to nie wygra.

To tak jakby miec pretensje do organizatorow konkursu na najlepsza aplikacje w Javie o to, ze nie mozesz pisac w php.

Poza tym sa pewne standardy, ktorych programisci powinni sie trzymac, wiec dlaczego ich nie promowac?
Chyba sam wiesz jak wyglada sprawa kompatybilnosci przegladarek z ogolnie przyjetymi standardami. Skad to sie wzielo? Ano stad, ze kazdy wolal robic jak uwaza za sluszne.


Inna sprawa to taka, ze nie znalazlem tez zadnego punktu regulaminu, ktory mowil by, ze nie mozna stosowac swoich rozwiazan, a wrecz przeciwnie - o to wlasnie chodzi.


Sadze, ze troche na wyrost oceniasz jury i to czemu ma sluzyc ten konkurs. Jezeli Ci sie on nie podoba to zglos swoje uwagi, a nie obrzucaj ludzi blotem. Jezeli nie chcesz tego robic to nie bierz w nim udzialu - przeciez nie jest on przymusowy.
MMP
Cysiaczek nie zrozumiałeś mnie. Ja wiem jakie są, gdzie jest spis topowych wzorców projektowych. Nie uważasz że ten punkt zabija innowacyjność, może ktoś wymyśli coś lepszego do singletona, fabryki ale nie dostanie za to punktu bo nie jest to już wymyślony wzorzec programowania.

Klasy to nie wszystko, klasą może być 'jądro' biblioteki a prawdziwa moc kryje się w zwyklej funkcji np.
Kod
function addEvent( obj2, type, fn ) {
    if (obj2.addEventListener) {
        obj2.addEventListener( type, fn, false );
        EventCache.add(obj2, type, fn);
    }
    else if (obj2.attachEvent) {
        obj2["e"+type+fn] = fn;
        obj2[type+fn] = function() { obj2["e"+type+fn]( window.event ); }
        obj2.attachEvent( "on"+type, obj2[type+fn] );
        EventCache.add(obj2, type, fn);
    }
    else {
        obj2["on"+type] = obj2["e"+type+fn];
    }
}


Wg. mnie regulamin tymi wszystkimi punktami blokuje innowacyjność, a chyba nie o to chodzi w konkursach?

Nie było przed chwilą postu Setha więc:

Porównywanie konkursu piękności z konkursem programistycznym mija się z celem, no chyba że jest to konkurs który polega na pięknym udokumentowaniu kodu, idealnych wcięciach, doskonałnych nazwach zmiennych.

>> Nie ma jury, ktore nie ocenia subiektywnie
Przeczytaj regulamin to zobaczysz do czego pije.


>> Chyba sam wiesz jak wyglada sprawa kompatybilnosci przegladarek z ogolnie przyjetymi standardami.
php chodzi na każdej maszynce tak samo przy identycznej konfiguracji, konkursy programistyczne powinny rozwijać przedewszystkim INNOWACYJNOŚĆ, a nie kolejne powielane znanych rozwiązań. Może jest coś lepszego od SOAP, XML...?

>> Inna sprawa to taka, ze nie znalazlem tez zadnego punktu regulaminu, ktory mowil by, ze nie mozna stosowac swoich rozwiazan

Ale za stosowanie własnych wzorców, tudzież nieznanych jury nie dostajemy punktów smile.gif

>> Sadze, ze troche na wyrost oceniasz jury i to czemu ma sluzyc ten konkurs. Jezeli Ci sie on nie podoba to zglos swoje uwagi, a nie obrzucaj ludzi blotem.
Czy ja gdzieś obraziłem jury, ja tylko chciałem pokazać kretyńskość aktualnego regulaminu.
Seth
Powiem tak. Dla mnie jest to miejsce, w ktorym to autorzy regulaminu powinni sie wypowiedziec.

Ja interpretuje go inaczej niz Ty, stad nasze odmienne zdanie na jego temat.
Sabistik
Regulamin został opisany dosyć ogólnie aby nie zniechęcić programistów do brania w nim udziału. Gdy by było 100 paragrafów i tak by ich nikt nie przeczytał. Chcieliśmy żeby wyszło jak naj mniej formalności. Dajemy Wam w dużym przedziale wolną rękę.

Jeśli chodzi o ocenę jury. Chcieliśmy naprowadzić Was na co będzie zwracana uwaga podczas oceniania projektu. Nie sposób wypisać wszystkiego. Wcale nie znaczy to ze jeśli nie zastosujesz jakiegoś wzorca (do których tak bardzo pijesz), bo nie było trzeba, lub zastosowałeś jakaś lepsza metodę, to projekt będzie gorzej oceniony. Wręcz przeciwnie jeśli zaskoczysz czymś ciekawym/innowacyjnym/dobrym, to jury na pewno to zauważy i odpowiednio weźmie pod uwagę.
Cysiaczek
@MMP

Przepraszam, chyba faktycznie źle zrozumiałem intencje. Musisz mi jednak wybaczyć, bo przez udzielanie się na tym forum można stracić wyczucie - co jest, a co nie jest ironią ; )

Wydaje mi się, że jeśli ktoś wymyśli coś lepszego od istniejących rozwiązań, to zostanie mu to policzone. Odnosząc się do poszczególnych punktów kryterium oceny:

1. Pomysł - Jako punkt pierwszy i najważniejszy. To właśnie to mam nadzieję będzie najważniejszym z kryteriów

2. Funkcjonalność - Użyteczność kodu. Skoro "Tematem konkursu są pożyteczne i praktyczne biblioteki rozwiązujące codzienne problemy programisty." , to muszą być maksymalnie przyjazne w użytkowaniu i zawierać implementację dla wielu (często dziwnych) przypadków.

3. Poprawność oraz estetyka pisanego kodu. - Wydaje mi się, że jeśli oddaje się komuś do przeczytania odręcznie pisany wiersz lub inną formę literacką - dba się również o estetyczny odbiór dzieła. To samo dotyczy kodu, a dochodzi jeszcze konieczność zrozumienia.

4. Wykorzystanie możliwości programowania obiektowego (abstrakcja, enkapsulacja, polimorfizm, dziedziczenie). - Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko programowania obiektowego. Skoro ktoś pisze kod obiektowy, winien rozumieć dlaczego i umieć zastosować wynikające z tego możliwości. To odnosi się w dużej mierze do punktu 2-go kryterium (funkcjonalność) oraz 3-go (estetyka).


5. Wykorzystanie oraz zastosowanie wzorców projektowych. - Miło jest zobaczyć, że ktoś nie wynajduje koła od nowa dla każdego nowego samochodu, czy roweru. Część problemów, które nie są esencją systemu (tu biblioteki) rozwiązali za nas inni i podzielili się wiedzą. My skupiamy się na innowacyjności (pkt. 1 kryteruim oceny).

6. Subiektywna ocena jury. - Myślę, że nie trzeba tłumaczyć, bo tego nie da się uniknąć, a dobrze, że wogóle się przyznali ; )


Uważam, że kryterium oceny jest całkiem sensowne i ciężko coś więcej tutaj wymyślić.

Pozdrawiam.
hwao
Cytat(MMP @ 14.12.2006, 20:48:54 ) *
1. Wykorzystanie oraz zastosowanie wzorców projektowych.
Ekhm, a gdzie jest lista wszystkich wzorców które moge zastosować? Rozumiem że własne innowacyjne pomysły są skazane na niższe noty za innowacyjność?

Wszystkie jakie znasz, możesz oczywiście nie stosować.

Cytat
2.
>> Ocenie będzie podlegać:
>> [*] Subiektywna ocena jury.
[..]

Powiem tak, cały system oceniania(przez jury) jest do ..., ponieważ przedstawia on jedyną słuszną idee programowania narzuconą przez organizatorów. Pełna indoktrynacja.

Jest tez nagroda przyznawana przez społeczność.

Cytat
3. Projekty będą uruchamiane na najnowszym dostępnym php, z włączona obsługą cURL oraz MySQL.

Z jakimi bibliotekami?

Całość jest wytłumaczona w regulaminie.
bigZbig
Cytat(MMP @ 14.12.2006, 22:53:26 ) *
Wg. mnie regulamin tymi wszystkimi punktami blokuje innowacyjność, a chyba nie o to chodzi w konkursach? ...

Ale za stosowanie własnych wzorców, tudzież nieznanych jury nie dostajemy punktów ...


Jesli wszystko ladnie opiszesz i wykazesz, ze Twoje rozwiazanie jest tak dobre ze warto uznac je za kolejny wzorzec projektowy to mysle, ze jury to doceni i dostaniesz bonusowe punkty za innowacyjnosc. Tymczsem przestan bzdury opowiadac, ze za niestosowanie wzorcow nie dostaniesz punktow bo nie wiem gdzie sie tego doczytales. Musle ze inicjatorzy konkursu zgodza sie ze mna, ze jest wrecz przeciwnie i jesli naupychasz ile sie da wzorcow do swojego malego projekciku tylko poto aby sie moc pochwalic ich znajomoscia to nie tylko nie dostatniesz punktow, ale zasluzysz na ich odjecie.
itsme
MMP: odbieram Twoja wypowiedz jako zwykla prowokacje ... jestes na tyle rozumnym czlowiekiem ze wiesz co jest przedmiotem tego konkursu. I to chyba jest nazbyt oczywiste ze przedstawienie wzorca ktorego nie zna jury a ktore pozwoli na nowe rzeczy bedzie dodatkowo punkotowane... moze to wynika z Twojej nie chceci ... nie analizuje tego poprostu troche obciach :-)
batman
Sorki za pisanie tego samego postu, ale wydaje się, że zaginął w gąszczu sporów o regulamin.

Cytat
A ja mam pytanie dotyczące klas "pomocniczych". Jeśli moja biblioteka korzysta z jakiejś pomocniczej klasy (mojego autorstwa), ale klasa ta nie jest defacto częścią biblioteki, to czy można ją dołączyć, czy rozwiązać ten problem na tzw. okrętkę ?
mike
A ja powiem tak.
~MMP nie podoba się, to ... nie bierz udziału.
W czym problem?

Cytat(MMP @ 14.12.2006, 22:53:26 ) *
Ale za stosowanie własnych wzorców, tudzież nieznanych jury nie dostajemy punktów smile.gif
A Ty wiesz w ogóle co to jest wzorzec?
Napisz jakiś wzorzec, którego nie na u The Gang of Four to wygrasz ten konkurs tongue.gif
Sabistik
Cytat
A ja mam pytanie dotyczące klas "pomocniczych". Jeśli moja biblioteka korzysta z jakiejś pomocniczej klasy (mojego autorstwa), ale klasa ta nie jest defacto częścią biblioteki, to czy można ją dołączyć, czy rozwiązać ten problem na tzw. okrętkę ?

Tak możesz dołączyć. Jak to dokładnie rozwiążesz to już Twoja w tym głowa, bo to będzie oceniane.
nospor
Cytat
Napisz jakiś wzorzec, którego nie na u The Gang of Four to wygrasz ten konkurs

Ja tylko jak zwykle poprawie majka, bo sie strasznie chlopak rozpędza smile.gif
Jak ktos napisze nowy wzorzec, to wcale nie jest powiedziane ze wygra.
MMP
>> Ja tylko jak zwykle poprawie majka, bo sie strasznie chlopak rozpędza.

Niestety Twoje zdanie też jest nie ważne, bo nie ma zdefiniowanego organizatora konkursu w regulaminie. Jak mówiłem, regulamin do poprawki smile.gif
Może się wam wydawać że to 'bzdety', 'oczywista prawda' no ale rules is rules smile.gif

>> Dla mnie jest to miejsce, w ktorym to autorzy regulaminu powinni sie wypowiedziec.
Kto jest autorem? smile.gif

>> Chcieliśmy naprowadzić Was na co będzie zwracana uwaga podczas oceniania projektu.
Cytat
Ocenie będzie podlegać:

To sie nazywa naprowadzanie?

>> Wcale nie znaczy to ze jeśli nie zastosujesz jakiegoś wzorca, bo nie było trzeba, lub zastosowałeś jakaś lepsza metodę, to projekt będzie gorzej oceniony.
Będzie, powinien( a skoro powinien to po co ten cały punkt?) ze względu na w/w słowo - "będzie"

>> To samo dotyczy kodu, a dochodzi jeszcze konieczność zrozumienia.
Ja osobiście znam 4 style kodowania, z czego jeden dla mnie jest zupełnie nie czytelny. Znajomy za to porusza się w nim doskonale.

>> Całość jest wytłumaczona w regulaminie.
Pokaż .... ( nie to, chodzi o punkt w regulaminie biggrin.gif )

itsme, za dużo TV i gazet. Wszędzie te prowokacje, jaki miałbym w tym cel? smile.gif

----
Może tak będzie łatwiej
<li><span>Ocenie będzie podlegać:</span></li>
<ul>
<li><span>Pomysł</span></li>
<li><span>Funkcjonalność</span></li>
<li><span>Poprawność oraz estetyka pisanego kodu.</span></li>
<li><span>Wykorzystanie możliwości programowania obiektowego (abstrakcja, enkapsulacja, polimorfizm, dziedziczenie).</span></li>

<li><span>Wykorzystanie oraz zastosowanie wzorców projektowych.</span></li>
<li><span>Subiektywna ocena jury.</span></li>
</ul>

Chodzi o zagnieżdżenie.
nospor
Cytat
Niestety Twoje zdanie też jest nie ważne, bo nie ma zdefiniowanego organizatora konkursu w regulaminie
Organizatorem jest php.pl

Na reszte Twoich tekstow normalnie brak mi slow smile.gif milego wieczoru
Speedy
Hej,

Właśnie nasunął mi się pewien pomysł winksmiley.jpg. Czy mogę w związku z tym, że nie mam czasu na pisanie teraz czegokolwiek, wziąć udział w tym konkursie z moją klasą, którą napisałem jakiś czas temu i na dodatek już ją gdzieś opublikowałem?

Pozdrawiam.
Sabistik
~Speedy nie ma różnicy kiedy ją napisałeś. Jeśli tylko jesteś jej autorem możesz ją zgłosić.
bigZbig
Ja mysle, ze to jest prowokacja majaca na celu obalenie koalicji PIS, Samoobrona, LPR ;P @itsme - troszke poplynales na fali obecnych tendencji do szukania spiskow.

Z drugiej strony @MMP otrzymales juz odpowiedz na swoja watpliwosc dotyczaca sposobu oceniania. Przyjmij do wiadomosci, ze wygra ta praca ktora sie spodoba jury no i "publicznosci" oraz to, ze cokolwiek wypunktujesz jako kryteria to i tak bedzie to kwestia uznaniowa. Konkurs programistyczny to nie wyscig na 200 metrow gdzie od razu widac kto wygral.
batman
Mam już dość sporów o regulamin. Jedyne co ten spór wprowadza, to śmietnik na forum. Jeśli regulamin się nie podoba, to nie bierz udziału w konkursie. Zastanawia mnie ile razy osoby, które teraz się wymądrzają, były tak samo nastawione na regulamin operatora komórkowego, ISP, telewizji kablowej, itd.

Cytat
Ocenie będzie podlegać: (...) estetyka pisanego kodu


Czy zamieszczenie komentarzy, do wygenerowania dokumentacji w PHPDoc, będzie miało wpływ na ocenę kodu? Wiadomo, że komentarze te bardzo zaśmiecają kod, a co za tym idzie, staje się on mniej czytelny.
nospor
Cytat
Wiadomo, że komentarze te bardzo zaśmiecają kod, a co za tym idzie, staje się on mniej czytelny
Mi osobiscie takie komentarze odpowiadają i niezasmiecaja kodu. Oczywiscie to tez zalezy czy umiejetnie sie je pisze czy nie. Komentarze jednak są milym dodatkiem, zeby nie powiedziec ze wymaganym i powinny sie znajdowac w kodzie. A ze na dodatek będą pisane w jednym ze standardow to nie uwazam tego za minusa.
itsme
@bigZbig: daleko mi do definiowania czyjegos zachownia bez uprzedniej analizy. W przeciwienstwie do Ciebie nie ogladam pseudowiadomosci i komentowanych faktów. Gleboko w powozaniu mam politykow... co nie zmienia faktu ze zachowanie MMP jest dla mnie prowakacją - zapoznaj się z definicją .....

napewno obaj ulegliscie TV skoro slowo prowokacja potraficie tylko i wylacznie powiazac z ostatnimi wydarzeniami.....

Pozdrawiam
DeyV
Ok. Itsme jak zwykle reaguje emocjonalnie winksmiley.jpg

Komentarze na temat regulaminu i samego konkursu nadal będą mile widziane, jeśli tylko będą wnosić coś nowego, i nie będą poruszać na nowo tych tematów, które reszta uważa za zamknięte.

A wracając jeszcze do ocen - to chyba dobrze, że poinformowaliśmy, że będziemy oceniać kod obiektowy, i opary na php5. Inaczej sporo ludzi mogłoby się napracować zupełnie na darmo, prawda?
koodlaty
Pojawił się nowy ciekawy projekt "php debugger" autorstwa Sławka Lisa (`php_programmer`).

Mieszanka JS, HTML-a, php, grafiki... Można tak?

Ten konkurs to z php czy szeroko pojętych "technik tworzenia aplikacji sieciowych"? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.