Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Klasa do edycji plików Worda
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
woodzu
Znacie może jakąś klasę która pozwolila by dodać do istniejącego pliku *.doc makro vba lub zwykly obrazek jpg/gif/png... ?

Klasy na stronie phpclasses.org nie maja takiej funkcji

pozdrawiam
misiek172
hmm no to najlepiej sobie napisać winksmiley.jpg

zacznij od tego, żebyś poznał znaki specjalne w wordzie, koniec lini itd itp, żeby to zrobić wyedytuj plik worda w notatniku smile.gif.

Następnie wywałaj plik worda w php i pousuwaj za pomocą wszelakich operacji na stringach dodawaj takie rzeczy smile.gif
munky
...ale woodzu pyta sie czy nie znasz a nie jak sie zabrac do napisania smile.gif
woodzu
misiek172, THX

munky, każda porada będzie dla mnie cenna
Strzałek
Szukasz gotowej klasy?

Jeżeli tak to:
1. Nie ten dział.
2.PHPClasses::Search Word

Pozdrawiam
Sabistik
j.w Przenoszę.
woodzu
Cytat
j.w Przenoszę.


Niekoniecznie szukam klasy, chcialem też ogólnie poruszyć temat edycji dokumentu worda. Niepotrzebnie topic został przeniesiony, bo takiego gotowego rozwiązania o które mi chodzi nie ma jeszcze, sprawdzalem na niejednym forum zagranicznym o php i nawet kontaktowalem sie z kilkoma grupami z phpclasses.org na ten temat.

Cytat
Szukasz gotowej klasy?

Jeżeli tak to:
1. Nie ten dział.
2.PHPClasses::Search Word

Pozdrawiam


Tak, ale te klasy będom działać jedynie pod windowsem dzięki obiektowi COM, który pozwala na komunikacje z innymi zainstalowanymi programami, w tym przypadku z MS Word. Pod linuxem albo nawet na serwerze iss bez zainstalowanego Worda nie ma szans zeby to działało.

Tu chodzi tylko i wylączenie o grzebanie w binariach dokumentu Worda. Chyba jak narazie tylko misiek172 wie o co mi chodzi.

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.