Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ORM ? Propel czy może coś innego?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Turgon
Piszę teraz aplikację i mam problem smile.gif Otóż potrzeba mi prostego ORM'a . Odrazu przychodzi na myśl Propel, jednak jest tutaj trudność z implementacją. Nie da się tego za bardzo do projektu włączyć. Z resztą XML mnie trochę odstrasza. A alternatywy dla niego za bardzo nie widzę. Prosiłbym o pomoc.
mike
Przenoszę z php > php Pro na Gotowe rozwiązania > Szukam
Turgon
Dobrze, dobrze, ale może odpowiedź mi dasz ? Bo wiadomość o przeniesieniu wiele mi nie pomogła.
sf
Są na sieci jednoklasowe ActiveRecord ;] Poszukaj sobie.
defrag
Najnowsza wersja AdoDb posiada imprementacje ActiveRecord. Pracowalem z nia przy jednym projekcie i musze powiedziec ze jest calkiem przyzwoita.
dr_bonzo
Cytat
Dobrze, dobrze, ale może odpowiedź mi dasz ? Bo wiadomość o przeniesieniu wiele mi nie pomogła.
Jestes tu juz tak dlugo ze powinienes wiedziec ze robota moderatora jest m.in. dbranie o porzadek na forum. I nie musi on odpowiadac na problem topiku podczas jego przenoszenia.

A moze bys polubil sie z XMLem. Przeciez to prawie jak XHMTL + troche czytania o skladni propela.

Masz jeszcze Doctrine.

Adodb ma chyba active record.
sobstel
Od jakiegoś czasu używam Doctrine, co prawda nie ma jeszcze wersji stabilnej, ale ma spore możliwości i stosunkowo łatwe definiowanie rekordów. Polecam przetestować (http://phpdoctrine.com/).
Turgon
A z ActiveRecord co proponujecie ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.