Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wczytywanie widokow
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
menic
Chcialbyn rozpoczac dyskusje wlasnie o wczytywaniu widokow. Jedni szablon php wczytuje za pomoca prostego include() natomiast inni wola sposob aby calosc pliku wczytac do zmiennej. Jakie sa za i przeciw?
Ja jakos wole include() ktore co prawda jest trudniejsze w operowaniu, gdyz trzeba wywolac to raz w odpowienim miejscu, co jest niewygodne. Ale jakos preferuje ten sposb smile.gif Ale kto wie... Moze ten drugi jest o wiele lepszy i nalezaloby go zaczac stosowac smile.gif Co wy na to?
Prph
Przyznam, ze nie rozumiem o co Ci chodzi. Postaraj sie to jakos bardziej opisac. Mialem nadzieje, na ciekawa dyskusje, ale nawet nie wiem od czego zaczac winksmiley.jpg

Adrian.
sf
Cytat(menic @ 27.01.2007, 16:27:54 ) *
Ja jakos wole include() ktore co prawda jest trudniejsze w operowaniu, gdyz trzeba wywolac to raz w odpowienim miejscu, co jest niewygodne.


Aplikacja wie kiedy należy wysłać dane do przeglądarki, a jak ktoś to ręcznie robi... sorry, nie ten dział -> php winksmiley.jpg
menic
@sf: No aplikacja wie. Ale chodzi mi o moment w projektowaniu aplikacji, kiedy trzeba wlasnie wstawic ten include. I ten wlasnie moment nie raz jest klopotliwy do wychwytania, badz jego implementacja sprawia troche problemow. Postaram sie to bardziej opisac. Jedni robią tak:
  1. <html><head</head<body><?php include('podszablon.php)?></body</html>
a inni
  1. <html><head</head<body><?php echo $wczytany_do_zmiennej_szablon?></body</html>
Drugi sposób jest "wygodniejszy" do zastosowania i IMO daje wieksze mozliwości.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.