Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypty weryfikacji email i weryfikacji obrazkowej
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
fritz84
Witam, bardzo potrzebowałbym jakies gotowe skrypty php weryfikacji email i weryfikacji obrazkowej, czy moglibyscie mi cos polecic? Chodzi mi o to ze przy wyskakiwaniu okna rejestracji powinno pojawiac sie okienko z losowo wygenerowanym ciagiem liczb i cyfr "zatopione" w obrazku, po to aby zadne boty nie zakladaly sobie konta:) Potrzebowalbym tez taka weryfikacje ze po zalozeniu konta do uzytkownika zostanie wyslany mail w celu potwierdzenia. Przyznam sie ze weryfikacje mailowa wolałbym zrobic sam, ale troche nie wiem za bardzo jak dziala ten mechanizm potwierdzenia, czy generowany jest jakis losowy klucz i nastepnie za pomoca metody GET przekazywany do skryptu weryfikujacego? jak taki skrypt napisac?? z gory dziekuje za odpowiedz. bylbym bardzo wdzieczny
Lee
Co do weryfikacji przez email, to generujesz kod iluś tam znakowy zapisujesz go do bazy w dodatkowej kolumnie w tabeli użytkowników, do linka dodajesz np. user.php?mod=active&key=$wygenerowany_klucz(taki jak w bazie) i potem jak user kliknie w ten link, pobiera klucz, porównuje z tym w bazie i jeżeli jest taki sam to zmienia wpis z bazy na np. "tak" albo 1. Były o tym tematy (sam miałem podobne pytanie)
Cienki1980
Co do skryptu weryfikującego poprzez email, wystarczy jak podczas dodawania nowego użytkownika do bazy dodasz tam w jedną kolumnę ciąg stworzony np za pomoca md5() z aktualnego czasu ( mikrotime() ) albo jakiejś innej kombinacji ( najlepiej czas bo mało prawdopodobne jest, żeby dwie osoby założyły konto w tej samej milisekundzie ).

WYgenerowany w ten sposób ciąg zapisujesz do bazy jednocześnie z flagą activ( następne pole w tabeli użytkowników ) ustawioną na 0. Wysyłasz maila, w którym dajesz link do strony gdzie będzie skrypt sprawdzający gdzie w parametrze GET podajesz np adres mailowy i ten znacznik zapisany do bazy.

W skrypcie odczytujesz z bazy czy jest taki użytkownik o takim mailu z takim ciągiem i flagą activ=0; Jeżeli tak to ustawiasz flagę activ na 1 i dajesz odpowiedni komunikat.

Co do obrazka z kodem do wpisania i porównania jest wiele gotowców. Ogólnie do napisania czegoś takiego to należy zaznajomić się z biblioteką GD.
fritz84
Dzieki Ci bardzo Cienki1980 smile.gif Z ta weryfikacja email juz sobie spokojnie poradze, a znasz moze jakies gotowe skrypty z ta weryfikacja obrazkowa?questionmark.gifsmile.gif Bo napisac taka to moze i bym potrafil, ale w tej kwestii wolalbym polegac na jakims gotowym rozwiazaniu
Cienki1980
Np tutaj.
Jeżeli nie będziesz widział tej strony musisz się zarejestrować. Z żadnej z tych klas nie korzystałem, ale wybór jest duży.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.