Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problemy z cookie pod IIS
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
migacz
Witam

Mam Win2000 Server + SP4 + Active Directory. Zainstalowałem php 4.3.3 i nie chce wysyłać mi cookie.
Nie wiem gdzie może być przyczyna błędu. Prosze o pomoc
spenalzo
http://forum.php.pl/viewtopic.php?t=789 questionmark.gif?
migacz
taki ciemny to ja nie jestem
register globals mam On bo na razie muszę tak mieć, ale na Off też nie działa, na WinXP+IIS z tym samym php działa OK i na localu i w sieci.
php.ini mam standardowe poza register globals. Win & IIS & php są zainstalowane na dysku D. Może to w jakiś sposób przeszkadza.
Seth
Sprawdz snifferem czy cookie przekazywane jest w naglowku Twojej strony. Byc moze cos jest nei tak z przegladarka :/ albo zle je wysylasz.
Podaj kod.
migacz
ma taki kod
[php:1:5d1fecb3c9]<?php
setcookie ("test", "YO",time()+60);
echo $_COOKIE["test"];
?>[/php:1:5d1fecb3c9]
powinien ustawić cookie test z wartością YO na 1 minutę, po odświeżeniu strony powiina być widoczna wartość $_COOKIE[test].

Sprawdziłem snifferem - cookie nie jest wysyłane.
Dalej nie wiem co mam zrobić

Tak wygląda to co łapie sniffer
Kod
GET /test.php HTTP/1.1

Accept: */*

Accept-Language: pl

Accept-Encoding: gzip, deflate

User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

Host: 192.168.0.199

Connection: Keep-Alive

Cookie: PHPSESSID=b2869db6437f87bfdc7b79728b8abb63
migacz
Problem jest bardzo ciekawy. Odinstalowałem IIS i zainstalowałem APacha 2 i dzieje się dokładnie to samo. Lokalnie jest ok ale z innego kompa nie dziala.
questionmark.gif?
migacz
Już znalazłem rozwiązanie problemu. Pisze bo może komuś się to równierz przytrafić i tak jak ja będzie siedział tydzień i szukał rozwiązania.
Otórz rozwiązanie okazało się banalnie proste.

Komputer na którym wywoływałem skrypt zegar spieszył się kilka minut niż serwer www. Z tego powodu ustawienie cookie na 60 sek było nie możliwe, ale cooki np na godzine działa.

Tyle wyjaśnień
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.