Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyniki konkursu
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Konkursy
nospor
Wyniki konkursu Praktyczne biblioteki rozwiązujące codzienne problemy programisty 2006 - 2007.

Z uwagi na dużą liczbę nadesłanych i prac i ich szeroką tematykę, Jury zdecydowało się na wyróżnienie 5 projektów, z uwagi na ich pomysł, jakość kodu oraz ciekawą funkcjonalność. Mamy również przyjemność ogłosić listę prac nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu Art.PHP.pl

Bardzo ucieszyło nas duże zainteresowanie konkursem, które widoczne było zarówno w ilości i jakości oddanych prac, jak i głosów i komentarzy do poszczególnych prac. I choć dodało to pracy oceniającym, cieszymy się z tego, że tyle osób poświęciło swój czas zarówno na tworzenie poszczególnych projektów, jak i na analizę kodu tworzonego przez uczestników konkursu.

Jesteśmy przekonani, że przyniesie to pożytek wszystkim, dając dobre wzorce projektowania i tworzenia aplikacji programistom bibliotek, a innym - dostęp do kilku bardzo ciekawych, gotowych narzędzi.

Wyróżnione prace to: (w kolejności alfabetycznej):
Como_Tree (znaczne uproszczenie procesu budowania drzew, poprzez zapewnienie mechanizmu, który sam czuwa nad odpowiednim rozłożeniem struktury)
EasyXML (nakładka na standardowy interfejs DOM XML, która potrafi skrócić kod potrzebny do obsługi XML)
Logger (dobra, rokująca nadzieje implementacja mechanizmu logowania błędów dla PHP)
UploadFiles (prosty, ale funkcjonalny wrapper na zwykły HTTP Upload. Pozwala on na prostą i przejrzystą kontrolę otrzymanych danych poprzez implementację filtrów)
xhtml_templates (nietypowy pomysł, który zajmuje się problemem szablonów zupełnie od innej strony, powiązanie danych z ich prezentacją)

Liczba nagród była jednak ograniczona. Po długich i krwawych obradach smile.gif zostały wybrane 3 projekty, dzięki którym:
3 nagrodę, czyli Półroczna prenumerata phpsolutions otrzymuje ktyl za projekt KTForms
2 nagrodę, czyli Półroczna prenumerata phpsolutions otrzymuje kubarek za projekt svg_image
1 nagrodę, czyli Hosting NQ.pl - serwer biznes z domeną .pl + SVN + roczna prenumerata phpsolutions otrzymuje sopel za projekt scSession

Nagrodę publiczności, czyli Roczną prenumeratę phpsolutions, dzięki przeważającej liczbie głosów, otrzymał neo za projekt xhtml templates.

Prace oceniało jury z składzie: Łukasz 'Splatch' Dywicki, Paweł 'hwao' Halicki, Maciej 'Hawk' Jarzębski, Dawid 'DeyV' Polak i Tomasz 'Sabistik' Wiktorski.
Nagrodę publiczności rozdała ... publiczność.

Do wszystkich nagrodzonych osób zostanie wysłany mail z prośbą o podanie danych kontaktowych niezbędnych do odbioru nagród. Mail pójdzie jutro (20 lutego) na adresy podane podczas rejestracji w art.php.pl

Zwycięzcom gratulujemy smile.gif


http://wortal.php.pl/wortal/spolecznosc/ko...blioteki_wyniki
kubarek
wow
to mnie całkowicie zaskoczyło smile.gif
dziękuję cool.gif
nospor
Zgodnie z zapowiedzią zostały wysłany maile do nagrodzonych osób. Jakby jednak ktoś nie dostał, proszę o kontakt ze mną.
darektbg
Konkurs zakończony, więc przypomne się ze swoją prośbą. Chodzi mi o zaświadczenie:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=58371&st=60

Pozdrawima
Darektbg
ktyl
No prosze.... sadzac po glosach internautow w zyciu bym sie nie spodziewal takiego wyroznienia. Dzieki wielkie!
DeyV
Dla wszystkich uczestników konkursu mam miłą informację.
Firma mentax.pl zadeklarowała chęć wydrukowania i wysłania dyplomów i zaświadczeni do uczestników konkursu.

Oczywiście dyplomy otrzymają wszystkie osoby nagrodzone, i w wtorek lub środę zostaną one wysłane.


Możliwe jest jednak wysłanie również wyróżnień dla osób wyróżnionych oraz zaświadczeń o udziale w konkursie, dla każdego z uczestników.

W tym celu jednak osoby zainteresowane otrzymaniem "papierowego" wyróżnienia lub zaświadczenia proszone są o wysłanie mi (na PW) swoich danych adresowych, e-maila i nazwę swojej pracy.
Jest to warunek otrzymania takiego dokumentu.
darektbg
Wszystko ładnie, pięknie tylko co z uczniami, którzy nie są zatrudnieni w żadnej firmie ? Mają podać nazwe szkoły ?

Pozdrawiam
Darektbg
DeyV
Hehe - "Nazwę swojej pracy" A nie nazwę firmy w której pracujesz;) Czytajcie po polsku smile.gif
Czyli jeszcze raz, dużymi literami:

W tym celu jednak osoby zainteresowane otrzymaniem "papierowego" wyróżnienia lub zaświadczenia proszone są o wysłanie mi (na PW) swoich danych adresowych, e-maila i nazwę swojego projektu.
sobstel
Cytat(DeyV @ 26.02.2007, 23:14:28 ) *
Dla wszystkich uczestników konkursu mam miłą informację.
Firma mentax.pl zadeklarowała chęć wydrukowania i wysłania dyplomów i zaświadczeni do uczestników konkursu.


Zajechałem dzisiaj do domu i tu miła niespodzianka, dyplom czeka. Wielkie dzięki dla Mentax, ciekawie i schludnie zaprojektowany, naprawdę bardzo ładnie to wygląda. Dobra robota!
Łukasz O.
mam prośbę - może niech ktoś z nagrodzonych wrzuci jakiś skan tego dyplomu:) chętnie zobaczę co mnie minęło:P
siemakuba
Tak to się wszystko poustalało, że niniejszym pokazany zostaje dyplom, jakie otrzymały osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie.



Niechże będzie motywacją dla tych, którym tym razem się nie udało i dla tych, którzy nie spróbowali :)

pozdr.
DeyV
Przypominam również, że wciąż jest parę wyróżnionych osób, które nie skontaktowały się ze mną, w celu odebrania swojego wyróżnienia.
NQ.pl
Szanowni Forumowicze,

Emocje związane z konkursem już opadły. Kilku uczestników zostało nagrodzonych przez jury, jedno wyróżnienie wręczyliście Wy sami.

Mimo braku wygranej, dla wielu innych programistów była to doskonała okazja, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami. Ich prace co prawda nie zostały nagrodzone, ale bez wątpienia sam fakt ich zaprezentowania jest godny pochwały i naśladownictwa.

NQ.pl było jednym ze sponsorów, ale również obserwatorem konkursowych zmagań. Liczba prac była duża i nie mogliśmy zapoznać się z każdą z nich.
Kilka prac szczególnie przypadło nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić dwie prace:
Vframe framework, autor: Piotr `athlan` Pelczar

oraz

Logger, autor: Mateusz `CyberBoB` Kaczmarek

Autorzy tych prac otrzymują od nas darmowy pakiet NQ.developer pozwalający na utworzenie pięciu repozytoriów SVN oraz projektów zarządzanych przez Trac.
Z osobami tymi skontaktujemy się osobiście drogą mailową.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkich konkursowiczom, a w szczególności osobom nagrodzonym!


Serdecznie pozdrawiam,

Wojciech Kunda
Zespół NQ.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.