Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: edytor plików textowych znajdujących się na serwerze
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
wiwo
Witam!

Chcę zrobić bardzo prosty panel administratora na stronie, chciał bym umieścić w nim skrypt umożliwiający edycję plików textowych znajdujących się na stronie.

Chodzi mi o coś co będzie wyświetlało formularz z textarea w którym znajduje się zawartość jakiegoś pliku (jedo adres chciał bym żeby można było podawać a adresie przy np zmiennej "plik") po zmianie czegokolwiek w pliku chciał bym żeby można boło go zapisać (nadpisać) jakimś przyciskiem typu zapisz czy coś


Chyba wiadomo o co chodzi bo dużej filozofii w tym nie ma winksmiley.jpg
Będę bardzo wdzięczny za pomoc


pozdrawiam
wiwo

na prawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?
to chyba nie jest trudne i na pewno prawie każdy korzysta z czegoś takiego na swojej stronie, prosił bym tylko o skopiowanie kawałeczka kodu


jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!
pozdrawiam
wiwo
skowron-line
file_get_contents

fwrite


na gotowca lepiej nie liczyc zacznij cos sam robic a jak napotkasz na problem to wrzuc na forum i napewno Tobie pomozemy.

pzdr
kriqs
witam

zamiast fwrite proponuje file_put_contents smile.gif chyba jakos tak latwiej smile.gif ale czy szybciej to nie wiem robil ktos testy questionmark.gif

update:

zrobilem testy i tak:
  1. <?php
  2. file_put_contents( 'plik.txt',$r );
  3.  
  4. $ftp=fopen('plik.txt' , w );
  5. fwrite( $ftp , $r );
  6. fclose($ftp );
  7. ?>


dane w $r to 200kb wiec moze wiarygodne ale nie wiem i te dwa zapisy daja prawie takie same wyniki roznice sa minimalne wiec jak na moje oko to fpc jest lepsza smile.gif
wiwo
  1. <?php
  2.  
  3. $zawartosc='';
  4. <form action="$zawartosc" method="post">
  5. <textarea name="edytowany_plik" cols="50" rows="10">
  6. include('txt/plik.txt');
  7. </textarea>
  8. <input type="submit" value="Zapisz!" />
  9. </form>
  10.  
  11. $plik=fopen('txt/plik.txt','w');
  12. flock($plik,LOCK_EX);
  13. fputs($plik,$zawartosc);
  14. flock($plik,LOCK_UN);
  15. fclose($plik);
  16. ?>


napisałem coś takiego, jak dla mnie to powinno pokazywać w textarea zawartość pliku txt/plik.txt i po kliknięciu Zapisz nadpisywać dane w tymwłaśnie pliku? ale... nie działa, to znaczy pokazuje się coś takiego:
Parse error: parse error, unexpected '<' in C:\usr\www\edytor\index.php on line 4

w sensie błąd w 4 linijce, ale myśle i myśle i nie wiem co jest źle? unexpected'<' co to znaczy? pewnie coś źle powpisywałem (chodzi mi o składnie) proszę o pomoc! i wytłumaczenie mojego błędu


pozdrawiam
wiwo
kriqs
witam

zaczne tak troche od krytyki. Nie sadzisz ze powinienes zaczac od jakiegos kursu a nie na pale pchac sie w robienie skryptu przeciez nie masz nawet podstawowej wiedzy na ten temat exclamation.gif. kurs i czytaj forum a no i bym zapomnial smile.gif MANUAL smile.gif.
wiwo
przeczytałem chyba z pięc kursów i jedną książkę na temat php, coś tam umiem, albo zdaje mi się że umiem, mam problemy z podstawami bo mi się poprostu mylą niektóre rzeczy

Nie wiem co zrobiłem źle w tym co napisałem, mógł by mi ktoś powiedzieć co tam jest źle?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.