Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bazy danych - długie wpisy + tagi html - PROBLEM !
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
gadzio1980
Witam !

Szukałem już rozwiązania mojego problemu na tym forum ale niestety nie udało mi się go znaleźć sad.gif

A sprawa jest taka:

Piszę dla panel administracyjny dla pewnej strony www, wszystkie treści zawarte na stronie są zapisane w bazie danych. Część tekstów zawiera tagi html'owe. W panelu admina treści są wysysane z bazy danych i ładowane między do formularza między znaczniki TEXTAREA. Oczywiście przed załadowaniem każda treść z bazy danych pozbawiana jest znaków typu <,>," (zamieniane są one na &lt; &qt: &quot;). Wszystko wyświetla się pięknie w formularzach. Można dokonać zmian, zapisac je w bazie itp. Ale.. gdy w tekst będzie dość długi i będą w nim zawarte tagi html'owe to wysłanie formularza staje się niemożliwe. Nie działa przycisk submit. Próbowałem podzielić tekst na mniejsze partie i wstawic do kliku pól textarea ale to też nie przyniosło skutku.

Czy wie może ktoś z Was jak poradzić sobie z tym problemem ?
Generalnie jak można zarządzać treścia bazy danycn poprzez www jeśli jej wpisy są długaśne i zaierają tagi html'owe ?

Za odpowiedź serdecznie dziękuje.
Seth
php >> Skrypty

gadzio1980 alias gad1980 tworzenie kilku userow na forum jest nie zgodne z regulaminem !
gadzio1980
Dzięki za odpowiedź.

Co do drugiego to przepraszam jeśli tak się stało. Było to tak dawno, że zapomniałem, iż zakładałem konto. Mam rozumieć, że jedno z tych kont musi być usunięte?
adwol
Cytat
Generalnie jak można zarządzać treścia bazy danycn poprzez www jeśli jej wpisy są długaśne i zaierają tagi html'owe ?

Jaką metodą wysyłasz forumularz? GET ogranicza całkowity rozmiar wysyłanych danych do ok. kilku kilobajtów (dokładna wartość zależy od serwera WWW i jego konfiguracji). POST ogranicza to do wielkości podanej w zmiennej post_max_size w php.ini. Czy przekraczasz którąś z wartości? Jeśli nie, to nie powinno być problemu z wysyłaniem danych.

Co do zapisywania ich do bazy to wystarcza praktycznie zaeskejpować niebezpieczne znaki (funkcja mysql_escape_string, pg_escape_string i podobne). Pamiętaj tylko o odpowiednio dużym typie danych aby pomieścić to co potrzebujesz (np. standardowy BLOB w mysqlu może mieć długość do 64KB).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.