Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Edytor kodów źródłowych stron!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
laDa
Witam!
Jakiś szczególnie zielony w php nie jestem ale jednak ze stworzeniem samodzielnych skryptów! dry.gif
Wpadłem na pomysł, edytowania plików (kodów źródłowych) z poziomu przeglądarki. Będzie to wygodniejsze od ciągłego ściągania i wgrywania plików na serwer, zaoszczędzi nam trochę serwer.

Zabrałem się do tego, pisząc kod w którym był formularz z rozwijaną listą plików znajdujących się na serwerze, niestety nie potrafię już napisać kodu który takową listę generował by sam. Treść wybranego pliku był przekazywany do <textarea>, gdzie miałby być następnie edytowany. I zamiast, zapisywać go pierw powinien być podgląd a następnie możliwość zapisu. Świetnie było by gdyby składnia byłaby kolorowana.. ale to już chyba sfera marzeń.
Czy do tego celu można użyć TinyMCE przerobionego w taki sposób aby spełniał w/w funkcje? Jak to zrobić?

Może ktoś stworzył by gotowe rozwiązanie, a może już takie istnieje?

Wszystko co znalazłem na tym forum jest przedpotopowe lub wogóle nie działa, zamykano tylko tematy podając linki do innych tematów. Teraz tematy wygasły więc postanowiłem założyć ten i stworzyć coś z wami.

Będę hiperwdzięczny za pomoc mi w tej sprawie. smile.gif
chlebik
Cytat(laDa @ 9.03.2007, 23:35:45 ) *
Witam!
Jakiś szczególnie zielony w php nie jestem ale jednak ze stworzeniem samodzielnych skryptów! dry.gif
Wpadłem na pomysł, edytowania plików (kodów źródłowych) z poziomu przeglądarki. Będzie to wygodniejsze od ciągłego ściągania i wgrywania plików na serwer, zaoszczędzi nam trochę serwer.



Akurat odkrywcze to nie jest specjalnie, sam kod rowniez nie jest specjalnie udziwniony - to co napisales w dalszej czesci posta jest jak najbardziej poprawne. Po prostu masz dobre cwiczenie na wykorzystanie calej gamy polecen PHP dotyczacych systemu plikow (odczytywanie zawartosci katalogu, otwieranie pliku, przekazywanie go do textarea, itd.). Zreszta nie wiem czy nie wywazasz otwartych drzwi - w moim kliencie FTP np. bez problemu moge edytowac pliki "bezposrednio na serwerze". Z pewnoscia pomoglby tutaj rowniez AJAX.
laDa
Cytat(chlebik @ 10.03.2007, 12:41:58 ) *
Akurat odkrywcze to nie jest specjalnie, sam kod rowniez nie jest specjalnie udziwniony - to co napisales w dalszej czesci posta jest jak najbardziej poprawne. Po prostu masz dobre cwiczenie na wykorzystanie calej gamy polecen PHP dotyczacych systemu plikow (odczytywanie zawartosci katalogu, otwieranie pliku, przekazywanie go do textarea, itd.).

Formularz wyboru pliku mam gotowy, ale wolałbym żeby lista generowała się automatycznie.
Edycja w Textarea jest możliwa? Czy przekazanie potem wartości (zedytowanego) textarea w postaci zmiennej jest możliwe ? Jak to zrobić podgląd ? Przekazać strone do MySQL ?
Cytat(chlebik @ 10.03.2007, 12:41:58 ) *
Z pewnoscia pomoglby tutaj rowniez AJAX.

Na tym to już się totalnie nie znam!
---
Nie ma gotowych tego typu edytorów ?
chlebik
Ja sie nie zaglebialem w te dziedziny zatem nie udziele Ci wizacych informacji - swego czasu (kilka tygodni temu) widzialem na forum watek dotyczacy edycji w TEXTAREA i przekazywania jego zawartosci.
laDa
Cytat(chlebik @ 10.03.2007, 18:59:22 ) *
Ja sie nie zaglebialem w te dziedziny zatem nie udziele Ci wizacych informacji - swego czasu (kilka tygodni temu) widzialem na forum watek dotyczacy edycji w TEXTAREA i przekazywania jego zawartosci.

Nic zadowalającego nie znalazłem blink.gif
--

Spróbowałem stworzyć formularz z rozwijaną listą folderów. W którym miejscu mam dopisać funkcję is_dir albo is_file, i którą zmienną zastosować w argumencie? Aby kod sam sczytywał dostępne katalogi i je wyświetlał, ale nie wyświetlał pików. Kod formularza:
  1. <?php
  2. echo"<form action='editor.php' method='get'><select name='wybor_katalog'>";
  3. $katalog = opendir('.'); // aktualny katalog
  4. while($plik = readdir($katalog)){
  5. echo "<option name='$plik'>$plik</option>";
  6. }
  7. closedir($katalog);
  8. echo"<input type='submit'></select></form>";
  9. ?>


Wpadłem na pomysł że będzie to formularz, najpierw wybieram katalog z którego chce edytować, Po wyborze katalogu w formularzu niżej pojawiają się, dostępne w folderze pliki. Wybrany plik przekazywany jest do textarea.
chlebik
Cytat(laDa @ 11.03.2007, 11:43:05 ) *
Wpadłem na pomysł że będzie to formularz, najpierw wybieram katalog z którego chce edytować, Po wyborze katalogu w formularzu niżej pojawiają się, dostępne w folderze pliki. Wybrany plik przekazywany jest do textarea.


No formularz jest oczywisty. W PHP nie ma wbudowanych kontrolek do obslugi tego tpu rzeczy (kiedy daaawno temu bawilem sie VisualBasic to takie rzeczy byly tam na jedno klikniecie). Tutaj lista z odczytana zawartoscia katalogu jest oczywista. Pytanie tylko brzmi - co zrobisz jesli w biezacym katalogu sa podkatalogi? I co zrobisz jesli zechcesz wyjsc "poziom wyzej"? IS_DIR uzywasz przy odczytywaniu wartosci (czyli przy okazji READDIR) i jesli TRUE to dodaj przy elemencie listy np. literke D. Do takiej opcji w menu wrzuc link (w sensie polecenie, aby otworzyc nowy katalog).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.