Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem ze skryptem !!!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
younes
Witam !

Jestem poczatkujący w php, próbowałem stworzyc skrypt ktory bedzie pokazywał ile dni zostalo jeszcze do pełni księżyca,
powiedzmy dzis jest 23.10 pełnia bedzie 09.11 wiec ma sie wyswietlic ze do pelni zostało 17 dni, jak bedzie 09.11 to ma sie pokazac dzis jest pelnia, ja zrobilem cos takiego i powiedzcie czy ok, narazie dziala ale nie wiem czy jak bedzie 09.11 to sie wyswietli tekst dzis jest pelnia,
[php:1:6da0f5c352]<?php
$a=date("j");
$b=date("n");


if (($a<=9) and ($b==10)) {
$z=10-$a; }

if (($a>=11) and ($b==10)) {
$z=40-$a; }

if (($a<=8) and ($b==11)) {
$z=9-$a; }

if (($a>=10) and ($b==11)) {
$z=38-$a; }

if (($a==10) and ($b==10) || ($a==9) and ($b==11) || ($a==8) and ($b==12)) {

$msg = "Dzisiaj jest pełnia księżyca"; }

else {

$msg = "Pełnia będzie za $z dni"; }


echo $msg;
?>[/php:1:6da0f5c352]

Z góry dzieki
Pozdrawiam
zombie
Proponowałbym zrobić to przy pomocy [manual:d12b0e427c]mktime[/manual:d12b0e427c]. Użyj tej funkcji do konwersji na unixowy znacznik czasu, odejmij dwie daty od siebie i podziel sekundy przez 86400 - masz liczbę dni. Wtedy wystarczy jedno IF
younes
ok dzieki za wskazowki, ale czy to wystarczy zeby napisac taki skrypt powiedzmy zeby na rok miec spokoj ?

chcialbym tak zeby 12 razy w roku pojawilo sie zdanie "dzisiaj jest pelnia" jesli bedzie akurat ten dzien, a kiedyindziej "do pelni zostalo x dni",

ok bede kombinowal
dzieki
pozdrawiam
Seth
php P. >> Skrypty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.