Witam!

Na wstepnie przepraszam za brak polskich znaczkow (walka z linuxem:) ).

Chciabym zapytac was o potencjalne mozliwosci rozwiazania mojego problemu (czy raczej dwoch problemow).
Znajduje sie przed zadaniem napisania pewnych skryptow (chodzi o quiz oraz newsletter).

Nie jestem pewien co do gotowych rozwiazan, w sensie, wolalbym ich nie kupowac, jednoczesnie rozwazam mozliwosc tworzenia ich samodzielnie. Niemniej przy pracy samodzielnej nie wiem nawet gdzie zaczac.


1) Newsletter - chcialbym stworzyc narzedzie do rozsylania mailingu w dosc duzych ilosciach

- nie do konca wiem jak napisac takie rozwiazania (glownie chodzi o rozsylanie duzej ilosci wiadomosci przy jednoczesnej szybkosci i mozliwie malym obciazeniu serwera)

- nie mam baldego pojecia jak rozwiazac problem rozsylania wiadomosci graficznych, czy wiadomosci, ktore pobieraja grafiki z internetu sad.gif

Tutaj zastanawiam sie, czy nie przyjac rozwiazania w stylu... to jest baza adresow... napiszmy maila w jakims programie pocztowym i wyslijmy (i tutaj tez nie za bardzo wiedzialbym jak rozwiazac sprawe wyslania bardzo duzej ilosci maili jednym razem)


2) Quiz - to zagadnienie jest dla mnie zlozone

- chcialbym, zeby uzytkownicy nie mieli mozliwosci cofania sie
- aby pytania byly generowane losowo, najlepiej z uwzglednieniem tego co jzu wyswietlane bylo dla danego hosta (zapewne identyfikacja po ip oraz powatarzanie zapytan jesli pula jest wyczerpana)

Czy cos takiego powinno powstac w javascript'ie?


Chcialbym was prosic, zebyscie podzielili sie ze mna swoja wiedza i informacjami


Z gory dziekuje


Pozdrawiam