Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wylaczanie kompa skryptem php :]
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Paul
Pewnego dnia wpadlem na genialny pomysl zdalnego wylaczania kompa smile.gif... Np. potrzebuje serwer php, ale nie chce zeby komp mi byl wlaczony przez caly dzien, wiec bym se go wylaczyl zdalnie z szkolego kompa smile.gif. Napisalem banalny kawalek kodu:
[php:1:553d25a62c]
<?php
exec('shut.exe');
?>
[/php:1:553d25a62c]
Odwolujacy sie do proga w delphi wylaczajacego kompa... php bez zarzutu wlaczylo progra, jednak on wysypal takie cos:


Pozatym jak wlaczam to nie przez php - normalnie to sie komp wylacza. Probowalem na 200 sposobow - batem etc. Niestety zawsze wyspuje sie ten ekranik.

Jak to obejsc? snitch.gif Mam 98se jak co.
kossa
tylko ze nic na forum nie widac co sie Tobie wypisuje...
carramba
rundll32.exe|user.exe,exitwindows - powinno zadzialac na win ME dzialalo, nie dziala pod XP, od programu w delphi lepszy bedzie flash,
zrob sobie maly movie z jednym buttonem z taka akcja najlepiej w swishu
FSCOMMAND("EXEC","rundll32.exe|user.exe,exitwindows"); wyslal bym gotowy movie ale nie da sie dolaczyc do postu winksmiley.jpg
tiraeth
Można by wykorzystac funkcje z JavaScript. Poprostu tworzysz skrypt JavaScript, w którym umieszczasz funkcję zamykającą przeglądarkę. Następnie dodajesz ten twój:
[php:1:2313c2e81a]<?php
exec('shut.exe');
?>[/php:1:2313c2e81a]
I powinno zadziałać... poszukaj na http://javascript.pl skryptu, który zamknie okienko po określonym przez użytkownika czasie.
Paul
Cytat
Można by wykorzystac funkcje z JavaScript. Poprostu tworzysz skrypt JavaScript, w którym umieszczasz funkcję zamykającą przeglądarkę. Następnie dodajesz ten twój:
[php:1:f2295e8736]<?php
exec('shut.exe');
?>[/php:1:f2295e8736]
I powinno zadziałać... poszukaj na http://javascript.pl skryptu, który zamknie okienko po określonym przez użytkownika czasie.


A co ma przegladarka do tego? Problem jest po stronie serwera tongue.gif
Paul
Cytat
rundll32.exe|user.exe,exitwindows - powinno zadzialac na win ME dzialalo, nie dziala pod XP, od programu w delphi lepszy bedzie flash,
zrob sobie maly movie z jednym buttonem z taka akcja najlepiej w swishu
FSCOMMAND("EXEC","rundll32.exe|user.exe,exitwindows"); wyslal bym gotowy movie ale nie da sie dolaczyc do postu winksmiley.jpg


Hmm ciekawe - rundll32.exe|user.exe,exitwindows - tym sposobem wyskakuje wlasne ten screen... Sprobuje tego flasha moze snitch.gif, ciekawe snitch.gif
tiraeth
A no to sorx, nie przeczytałem do końca posta :oops: no to nie wiem.... sad.gif SORX dla ADMINA

P.S. Poszukaj w Dokumentacji jak otwierać pliki z dysku a nie znajdujące się na serwerze..... Może w tym jest problem. Bo wnioskując ze skryptu to plik shout.exe znajduje się na serwerze... Musiałbyś poszukać w Dokumentacji na ten temat.
Paul
Cytat
A no to sorx, nie przeczytałem do końca posta :oops: no to nie wiem.... sad.gif SORX dla ADMINA
P.S. Poszukaj w Dokumentacji jak otwierać pliki z dysku a nie znajdujące się na serwerze..... Może w tym jest problem. Bo wnioskując ze skryptu to plik shout.exe znajduje się na serwerze... Musiałbyś poszukać w Dokumentacji na ten temat.



php nie ma prawa zagladac do kompa usera... Program otwera sie na SERWERZE i o to chodzi...

Poprostu chodzi oto, ze wpisujesz adres skryptu php na dowolnym kompie i wylaczasz serwer... W teorii proste w prakryce gorzej... - patrz screen (takie cos pojawia sie na serwerze, skrypt php dziala dobrze, chodzi oto, ze to jakies zabezpieczenie windy anty nie proszone wylaczanie - i chodzi oto jak to obejsc)
tiraeth
No to sorx... juz się do tego tematu nie udzielam smile.gif
Paul
Nikt nie ma pomysla...? :/
wliczek
w xp to jest tak

shutdown -t czas -s

-s- shutdown
-r - restart
-l - logoff

i wiele innych :]
Paul
Cytat
w xp to jest tak  

shutdown -t czas -s

-s-  shutdown
-r - restart
-l - logoff

i wiele innych :]


Ciekawe - zreszta win98 mi padl to se instalne xpka - to przetestuje...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.